در این مطلب طرز تهیه استاک سبزیجات (آب سبزیجات) رو براتون آماده کردم تا از این به بعد با سبزیجات اضافه ای که دارین این عصاره خوشمزه و مقوی رو تهیه کنین و از اون داخل انواع سوپ و خوراک ها استفاده کنین و از طعم و فوایدش لذت ببرن. برای تهیه آب سبزیجات حتما لازم نیست که از سبزیجات خاصی استفاده کنین و مازاد هر چیزی که دارین و یا مثلا سبزیجات اضافی که داخل یخچال مونده و نمیدونین باهاش چیکار کنین یه گزینه عالی برای تهیه آب سبزیجات هستن…

آب سبزیجات

آب سبزیجات

مواد لازم برای تهیه استاک سبزیجات

  • ۱ عدد پیاز
  • ۲ عدد هویج
  • ۳ ساقه کرفس بعلاوه مقداری برگ کرفس
  • ۲ عدد برگ بو
  • ۱ مشت جعفری
  • ۳ حبه سیر
  • نمک و فلفل به مقدار لازم

برای تهیه آب سبزیجات میتونین هر سبزیجاتی که دوست دارین رو اضافه یا کم کنین ولی بهتره تا پیاز و سیر رو به خاطر طعم خوبشون حذف نکینین.

مواد لازم برای آب سبزیجات

مواد لازم برای آب سبزیجات

مراحل تهیه آب سبزیجات

برای تهیه آب سبزیجات ابتدا هر سبزی ای رو که دوست دارین به تکه های بزرگ خرد کنین و داخل قابلمه بذارین خرد کردن سبزیجات باعث طعم دهی بهترشون میشه. من طعم کرفس و هویج رو خیلی دوست دارم و به خاطر همین ازشون استفاده کردم.

افزودن سبزیجات

افزودن سبزیجات

حالا طعم دهنده ها یعنی سیر، برگ کرفس، جعفری و برگ بو رو هم اضافه کنین از هر طعم دهنده یا ادویه ی دیگری هم میتونین استفاده کنین.

افزودن طعم دهنده ها

افزودن طعم دهنده ها

بعد داخل قابلمه به مقدار کافی آب بریزین طوری که روی سبزیجات رو بگیره هر چقدر که آب کمتر باشه در نهایت عصاره سبزیجات غلیظ تر و هر چی آب بیشتر باشه عصاره رقیق تر میشه. حالا اجازه بدین تا آب با حرارت متوسط بجوش بیاد.

اضافه کردن آب

اضافه کردن آب

بعد حرارت رو کم کنین در قابلمه رو ببندین و اجازه بدین تا سبزیجات برای حدود ۲ ساعت بپزن تا کاملا عصاره شون رو به آب پس بدن.

پختن سبزیجات

پختن سبزیجات

وقتی زمان پخت تموم شد مواد رو داخل آبکش بریزین تا آب از تفاله های سبزیجات جدا بشه.

آبکش کردن

آبکش کردن

حالا آب سبزیجات حاضره میتونین بلافاصله استفاده کنین یا بعد سرد شدن داخل فریزر بذارین تا بعدا مصرف کنین.

آب سبزیجات

آب سبزیجات

 

3.9/5 - (11 امتیاز)