شیرینی پختن برای مناسبتهای مختلف از هیجان انگیز ترین کارهاست. حالا اگه اون مناسبت عید نوروز باشه کِیفش چند برابر میشه چون روز های آخر سال همه مشغول شیرینی پختن و شیرینی خریدن هستن. اصلا پختن شیرینی های عید یه حال خوبی به آدم میده و لذتی توش هست که در خریدن نیست 😄 فقط اون قسمت از ماجرا که اکثر شیرینی های عید نیاز به فر دارن بخش غم انگیز ماجراست. اگه شما هم از نعمت فر برخوردار نیستید پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو بخونید چون توش کلی پیشنهاد شیرینی های عید بدون فر میبینید که خیلی ساده میتونید درستشون کنید.

برای دیدن مراحل تهیه و دستور کامل هر کدوم از شیرینی کافیه روی اسمشون که در متن با رنگ آبی مشخص شدن وارد صفحه ی دستورشون بشید.

شیرینی توت

از خفن ترین و خوشگل ترین شیرینی هایی که میتونید بی دردسر درستش کنید شیرینی توت هست. این شیرینی ها چون شبیه به توت تهیه میشن اسمشون توته. معمولا از انواع پودر مغز ها مثل بادام و پسته تهیه میشه. البته الان با اوضاع قیمت ها شیرینی گرونی محسوب میشه🤪

برای دیدن دستور کامل این شیرینی خوشگل و خوشمزه و مقوی روی لینک شیرینی توت بزنید و وارد صفحه ش بشید.

شیرینی توت در طعم های مختلف

شیرینی توت در طعم های مختلف

قطاب

از شیرینی های خیلی خوشمزه ی عید قطاب هست که درست کردنش کمی قلق داره. اینطوریه که خمیر قطاب رو درست میکنیم. بعد خمیر باید کمی استراحت کنه. بعد خمیر رو پهن میکنیم و توش مواد میانی میریزیم و گلوله میکنیم یا میپیچیم و در روغن سرخ میکنیم. نهایتا در پودر قند میغلتونیم و تمام.

برای دیدن دستور کامل و هنمه نکات قطاب روی این دو لینک قطاب یزدی  و طرز تهیه قطاب آسون و خوشمزه بزنید و وارد صفحه آموزششون بشید.

طرز تهیه قطاب

طرز تهیه قطاب

انواع لوز و شیرینی های اسلایسی

کلی از شیرینی های سنتی ما به شکل لوزی هستن و به همین دلیل بهشون لوز گفته میشه. مثل باقلوای قزوین که از خفن ترین لوز هاست تا انواع حلواهای قاچی و … اگه از این مدل شیرینی ها خوشتون میاد پشنهاد میکنم حتما مطلب مسقطی شیر و لوز نخودچی و لوز نارگیل و مسقطی زعفرانی رو ببینید. کافیه روی اسمشون بزنید و وارد صفحه ی هر کدوم بشید و مراحل کاملشون رو با توضیجات کامل دستور ببینید.

مسقطی شیر

مسقطی شیر

همچنین انواع شیرینی هایی که قاچ کردنی و اسلایسی هستن هم میتتونن گزینه های مناسبی برای عید باشن. مثل اسلایس خرما و اسلایس موز کاور شده با شکلات هم خیلی مناسبه.

طرز تهیه اسلایس خرما بدون نیاز به پختن

اسلایس خرما بدون نیاز به پختن

طرز تهیه اسلایس موز با کاور شکلاتی

طرز تهیه اسلایس موز با کاور شکلاتی

انواع سوهان

سوهان ها هم که نیاز به تعریف کردن ندارن. به راحتی میتونید در کمتر از نیم ساعت انواع سوهان های خوشمزه رو درست کنید. بدون نیاز به فر و ابزار خاصی. دو تا دستور عالی از سوهان داریم که لینکش رو براتون میذارم. دستور کامل و عکس مراحل سوهان عسلی کنجدی و سوهان عسلی بادامی رو با زدن روی اسمشون میتونید ببینید.

 

سوهان عسلی بادامی

برشتوک

برشتوک ها از تفت دادن آرد و روغن تهیه میشن که بهشون  یک عامل شیرین کننده و طعم دهنده های مختلف اضافه میشه. طرز تهیه خیلی آسونی دارن و خیلی بی قلقل و سریع هستن. معمولا آرد نخودچی هست اما چون روش تهیه ی مشابهی دارن من رنگینک رو هم در این دسته بندی گذاشتم. این سه شیرینی خوشمزه رو که میتونید برای عید هم درست کنید. با زدن روی اسم شیرینی ها برشتوک نخودچی و برشتوک طعم دار و  شیرینی لقمه ای زنجبیلی و رنگیتک لقمه ای وارد صفحه ی دستورشون بشید و مراحل کاملشون رو با عکس و توضیحات ببینید.

شیرینی برشتوک با طعم های مختلف مخصوص عید

شیرینی برشتوک با طعم های مختلف مخصوص عید

شیرینی های بدون فر شکلاتی

اگه از علاقمندان به شکلات و کاکائو هستید هم براتون چندتا پیشنهاد شکلاتی خفن و خوشمزه و آسون بدون فر دارم. شوکو بیسکوییت یه شیرینی خیلی خوشگل و خوشمزه اس که از ترکیب بیسکوییت و شکلات تهیه میشه. فاج پسته ای هم یه گزینه ی خیلی خوشمزه ی خیلی شکلاتی هست که میتونید خیلی ساده درستش کنید. توپک نارگیل شکلاتی و توپک شکلاتی پسته ای  با لایه رویی شکلاتی میتونن گزینه ی مناسبی برای پذیرایی از مهمون باشن. و نهایتا هم اسلایس حلوا شکلاتی که با رویه ی شکلات سفید علاوه بر طعم خوبش٬ شیرینی شیک و زیبایی محسوب میشه.

شوکو بیسکوئیت پسته و کرنبری

شوکو بیسکوئیت پسته و کرنبری

حلوای شکلاتی

حلوای شکلاتی

بانتی بالز (توپک های نارگیلی)

توپک های نارگیلی

3.7/5 - (9 امتیاز)