همونطور که قبلاً با هم طرز تهیه چند مدل چیز کیک رو تجربه کردیم، میدونیم که چیزکیک ها به به دسرهایی اطلاق میشن که از یک کراست بیسکوئیتی ترد و فیلینگی که با پنیر خامه ای و ژلاتین تشکیل شده اند ساخته میشن و انواع مختلفی دارن. برای تهیه این دسر همچنین هم از روش سرمادهی و یخچالی استفاده میشه و هم روش پخت در فر. یکی از خوشمزه ترین چیزکیک هایی که از روش دوم یعنی روش پخت در فرساخته میشه چیزکیک اسنیکرز هست که مخصوصاً برای عشاق شکلات جایگاه خاصی داره. امروز قرار هست چگونگی و طرز تهیه این چیزکیک جذاب رو با هم ببینیم، پس با ما همراه باشین.

چیز کیک اسنیکرز

چیز کیک اسنیکرز

مواد لازم برای تهیه چیز کیک اسنیکرز

 • بیسکوئیت دیجستیو 200 گرم
 • کره 120 گرم
 • تخم مرغ 2 عدد
 • زرده تخم مرغ 1 عدد
 • پنیر ماسکاپورنه 350 گرم
 • خامه 100 گرم
 • شکر 1/2 پیمانه
 • آرد سفید 2 قاشق غذاخوری
 • گاناش 1 پیمانه
 • شکلات اسنیکرز 4 عدد
 • بادام زمینی تست شده 1/2 پیمانه

آموزش چیز کیک اسنیکرز مرحله به مرحله

قبل از اینکه تهیه چیز کیک رو شروع کنیم، فر رو روشن می کنیم و روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم میکنیم، برای این چیز کیک یک قالب 22 سانتی نیاز داریم که بهتر هست با برس آشپزی کمی اون رو به روغن مایع آغشته کنیم. حالا بیسکوئیت ها رو به وسیله غذاساز یا هر وسیله دیگه کاملاً پودر می کنیم تا یکدست بشه و سپس کره ای رو که آبش کردیم و اجازه دادیم خنک شده رو به پودر بیسکوئیت اضافه می کنیم.

اضافه کردن کره ذوب شده به بیسکوئیت

اضافه کردن کره ذوب شده به بیسکوئیت

کره و بیسکوئیت رو به خوبی با هم مخلوط می کنیم و بعد مخلوط رو داخل یک قالب می ریزیم و با انتهای یک استکان صاف و یا پست قاشق به خوبی و با حوصله کف قالب کاملاً فیکس می کنیم به صورتی که از دیواره ها دو تا سه سانت بالاتر بیاد و در واقع یک کراست لبه دار بدست بیاد. حالا قالب رو داخل فر گرم شده قرار میدیم و برای 10 اجازه میدیم تا کراست بپزه.

فیکس کردن خمیر بیسکوئیت کف قالب

فیکس کردن خمیر بیسکوئیت کف قالب

بعد از اینکه زمان سپری شد، قالب رو از فر خارج می کنیم و وقتی از حرارت افتاد اون رو داخل یخچال قرار می دیم، حالا شروع می کنیم به درست کردن فیلینگ. همونطور که در مقدمه توضیح دادم ما برای این دسر به پنیر خامه ای نیاز داریم که خیلی خیلی بهتر هست از نوع بدون نمکش باشه. این نوع پنیر که اغلب کارایی اون ها برای تهیه انواع دسر هاست به ماسکارپونه معروف هستند. این نوع پنیر رو با برند های خوب وطنی می تونین از به راحتی از فروشگاه ها و مارکت های معتبر تهیه بفرمایید.

پنیر ماسکاپورنه (پنیر خامه ای بدون نمک)

پنیر ماسکاپورنه (پنیر خامه ای بدون نمک)

پنیر رو از قبل از یخچال خارج می کنیم تا با محیط هم دما بشه سپس اون رو داخل یک ظرف مناسب میریزیم و شکر رو بهش اضافه می کنیم. حالا نیاز داریم تا با همزن برقی پنیر و شکر رو با هم مخلوط کنیم تا یکدست و لطیف بشه.

اضافه کردن شکر به پنیر ماسکاپورنه

اضافه کردن شکر به پنیر ماسکاپورنه

بعد آرد رو به مخلوط پنیر و شکر اضافه می کنیم و با اون ها هم می زنیم.

اضافه کردن آرد به مخلوط پنیر و شکر

اضافه کردن آرد به مخلوط پنیر و شکر

در مرحله بعدی تخم مرغ ها رو یکی یکی اضافه می کنیم و به کمک همزن با دور متوسط همزن با مخلوط پنیری هم مزنیم.

افزودن تخم مرغ ها به مخلوط پنیری

افزودن تخم مرغ ها به مخلوط پنیری

و بعد زرده تخم مرغ رو همراه با وانیل اضافه می کنیم و مجدداً با هم مخلوطشون می کنیم.

افزودن زرده تخم مرغ

افزودن زرده تخم مرغ

سپس خامه رو اضافه می کنیم و باز هم میزنیم تا همه مواد کاملاً با هم یکدست بشن.

اضافه کردن خامه به فیلینگ پنیری

اضافه کردن خامه به فیلینگ پنیری

و بعد دو تا از شکلات های اسنیکرز رو به تکه های کوچیک تقسیم می کنیم و به فیلینگ اضافه می کنیم و با یک لیسک با سایر مواد مخلوشون می کنیم.

اضافه کردن اسنکیرزهای خرد شده

اضافه کردن اسنکیرزهای خرد شده به مخلوط

حالا قالب رو از یخچال خارج کرده و فیلینگ رو روی کراست خنک شده میریزیم و همه جای اون به صورت یکنواخت پخشش می کنیم و بعد مجدداً قالب رو داخل فری که قبلاً روی 200 درجه سانتیگراد تنظیمش کردیم و یک ظرف پر از آب داخلش گذاشتیم، قرار می دیم و اجازه میدیم تا 12 با همین زمان باقی بمونه و بعد درجه فر روی پایین میاریم و روی 140 درجه سانتیگراد برای 40 تا 45 دقیقه دیگه اجازه پخت میدیم تا زمانی که وقتی قالب رو تکون میدیم کناره های چیز کیک کاملاً سفت شده باشه ولی مرکزش حالت ژلاتینی داشته باشه.

ریختن فیلینگ روی کراست بیسکوئیتی

ریختن فیلینگ روی کراست بیسکوئیتی

بعد از پخت، فر رو خاموش می کنیم و اجازه میدیم تا چیز کی 1 ساعت به همون صورت داخل فر باشه، سپس اون رو از فر خارج کرده و 7-8 ساعت داخل یخچال قرارش میدیم تا چیز کیک جا بیفته. بعد از این مدت گاناش رو آماده می کنیم.

طرز تهیه گاناش برای روی چیزکیک

طرز تهیه گاناش رو قبلاً توضیح دادم اما به صورت اجمالی برای این دسر باید 100 گرم خامه رو داخل یک تابه نچسب بریزیم و روی حرارت ملایم قرار بدیم تا از کناره هاش شروع به حباب زدن بکنه، بعد 150 گرم شکلات رو بهش اضافه می کنیم و حرارت رو خاموش می کنیمو خیلی سریع شکلات رو با خامه مخلوط می کنیم تا کاملاً یکدست بشن. بعد از اینکه گاناش خنک شد، بادم زمینی های تست شده رو کمی خرد می کنیم و بهش اضافه می کنیم.

اضافه کردن بادام زمینی های خرد شده به گاناش

اضافه کردن بادام زمینی های خرد شده به گاناش

حالا مخلوط گاناش و بادام زمینی رو روی فیلینگ میریزیم و همه جای سطح چیزکی پخشش می کنیم.

ریختن-گاناش-روی-فیلینگ-پخته-شده

ریختن گاناش روی فیلینگ پخته شده

مجدداً برای 1 ساعت دیگه داخل یخچال قرارش میدیم و بعد با یک چاقوی تیز، کناره های چیزکیک رو از قالب جدا کرده و داخل ظرف سرو قرارش میدیم. دو تا اسنیکرز باقی مونده رو هم خرد می کنیم و روی گاناش به سلیقه خودمون میریزیم.

تزئین با اسنیکرزهای خرد شده

تزئین با اسنیکرزهای خرد شده

چیز کیک ما آماده سرو کردن هست، برای اینکه برش های تمیزی داشته باشیم از یک چاقوی بزرگ تر و تیز تر استفاده می کنیم. این دسر قابلیت نگهداری خوبی داره و برای مثال از یکی دو روز قبل از مهمانی پیش رو می تونیم اون رو تهیه و در یچال نگهداری کنیم. اگرچه ممکنه تهیه اش یه مقدار زمان بر باشه ولی واقعاً ارزش داره و مشتری ثابتش میشین. نوش جــــان :)

چیزکیک اسنیکرز

چیزکیک اسنیکرز

3.7/5 - (11 امتیاز)