طرز تهیه کوکو کدو پنیری مرحله به مرحله

همه ما با خواص کدو سبز آشنا هستیم و میدونیم که چقدر برای بدنمون مفیده اما متاسفانه کدو با ذائقه همه جور نیست. ولی برای اینکه بتونیم از کدو داخل غذاهامون استفاده کنیم و از فواید فراوونش بهره ببریم فقط...

  • آماده سازی: 10 دقیقه
  • پخت: 20 دقیقه
  • کل: 30 دقیقه
  • کالری: کالری
  • تعداد سرو: 3 نفر
گلزار نورمحمدیان
گلزار نورمحمدیان آپدیت:
کوکو کدو پنیری

همه ما با خواص کدو سبز آشنا هستیم و میدونیم که چقدر برای بدنمون مفیده اما متاسفانه کدو با ذائقه همه جور نیست. ولی برای اینکه بتونیم از کدو داخل غذاهامون استفاده کنیم و از فواید فراوونش بهره ببریم فقط کافیه از مواد غذایی خوشمزه ای که باب طبع همه هستن در طبخ این غذاها استفاده کنیم تا همه ازخوردنش لذت ببرن. امروز براتون طرز تهیه یه کوکو کدو لذیذ رو گذاشتم که داخل مواد اولیه اش از پنیر پارمزان استفاده کردم، پنیر طعم خیلی خوبی به این کوکو میده و مطمئن باشین همه طرفدارش میشن.

کوکو کدو پنیری

کوکو کدو پنیری

مواد لازم برای تهیه کوکو کدو پنیری

  • 4 عدد کدو متوسط
  • یک عدد سیب زمینی بزرگ
  • 2 عدد تخم مرغ
  • 3 الی 4 قاشق غذاخوری پنیر پارمزان
  • نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم
مواد لازم برای تهیه کوکو کدو پنیری

مواد لازم برای تهیه کوکو کدو پنیری

مراحل تهیه کوکو کدو پنیری

ابتدا کدوها رو خوب میشوریم و بعد با پوست رنده میکنیم وداخل صافی میریزیمشون. حالا روی کدو ها کمی نمک میپاشیم و میذاریم تا حدود 10 دقیقه الی یک ربع بمونن تا آب بندازن.

نمک پاش کردن کدو

نمک پاش کردن کدو

وقتی کدو آب انداخت با دست کمی بهش فشار میاریم تا آب اضافیش از صافی خارج بشه حالا داخل یه کاسه میریزیمش. باید دقت کنیم تا آب کدو رو کاملا بگیریم در غیر این صورت کوکو موقع سرخ شدن شکلشو خوب حفظ نمیکنه و وا میره.

گرفتن آب کدو

گرفتن آب کدو

سیب زمینی رو میپزیم و وقتی سرد شد پوست کنده و داخل ظرف کدو رنده اش میکنیم. بهتره برای این کوکو از سیب زمینی پخته استفاده کنیم چون باعث انسجام بهتر کوکو و حفظ شکل نهایی کوکو میشه.

اضافه کردن سیب زمینی رنده شده

اضافه کردن سیب زمینی رنده شده

حالا تخم مرغ، پنیر، نمک، فلفل و زرچوبه رو هم اضافه کرده و مواد رو بوسیله قاشق خوب با هم مخلوط میکنیم. باید در اضافه کردن نمک دقت کنیم تا زیاده روی نشه چون هم پنیر پارمزان به نسبت شوره و هم در ابتدا کمی نمک به کدو ها اضافه کرده بودیم.

اضافه کردن مواد کوکو

اضافه کردن مواد کوکو

حالا داخل یک ماهیتابه کمی روغن ریخته و روی حرارت میذاریم تا روغن داغ بشه وقتی روغن داغ شد حرارت رو ملایم میکنیم و به اندازه یک ملاقه از مواد برداشته و به آرومی داخل ماهیتابه میریزیم تا پخش نشه. در ماهیتابه رو میبندیم تا کوکو خودشو بگیره و بپزه و زیرش هم طلایی بشه.

سرخ کردن کوکو

سرخ کردن کوکو

بعد از اینکه کوکو خودشو گرفت و منسجم شد برش میگردونیم تا هر دو طرف طلایی بشن در این مرحله احتیاجی نیست در ماهیتابه رو ببندیم اینطوری کوکو مون ترد تر میشه.

طلایی شدن هر دو طرف

طلایی شدن هر دو طرف

بعد از اینکه کوکوها سرخ شدن روی دستمال میذاریمشون تا روغن اضافیشون کشیده بشه و بعد سروشون میکنیم … میتونیم کوکو رو با ماست چکیده تزیین کنیم و بعد همراه نون میلشون کنیم … نوش جان

کوکو کدو پنیری

کوکو کدو پنیری