شاید خیلی از ما بعضی از کیک ها رو با طعم یک کرم خاص با طعم پنیر خامه ای امتحان کرده باشیم. این کرم خاص و خوشمزه که به “کرم چیز” یا “کرم پنیری” معروف هست و در بعضی کیک های خاص یا شیرینی هایی مثل کیک ردولوت یا کیک هویج یا تیرامیسو کاربرد زیادی داره. طعم این کرم برای کسانی که طعم خامه یا کرم هایی که شیرینی نسبتاً زیادی دارن دوست ندارن خیلی مناسبه. چرا که طعم پنیر خامه ای، شیرینی خامه رو میگیره و اون رو بسیار خاص و خوشایند می کنه.

کرم پنیری (چیز فراستینگ)

کرم پنیری (چیز فراستینگ)

    مواد لازم برای تهیه کرم پنیری

  • پنیر خامه ای 500 گرم
  • خامه فرم گرفته 2 لیوان
  • پودر قند در صورت نیاز

روش تهیه کرم چیز فراستینگ یا کرم پنیری

همونطور که قبلاً در بحث کاور کردن کیک توضیح داده بودم، برای استفاده از خامه های آماده و شیرین شده بازاری باید قبل از استفاده، اون ها رو بیرون از فریزر قرار بدیم تا نرم بشه و حالت خمیری پیدا کنه.

خامه شیرین شده قبل از فرم گرفتن

خامه شیرین شده قبل از فرم گرفتن

در این مدت پنیر خامه ای رو از یخچال بیرون قرار می دیم تا کمی نرم و فرم پذیر بشه. سپس همزن رو روشن می کنیم و پنیر رو قدری می زنیم تا جای پره های همزن روی اون بیفته.

همزدنپنیر خامه ای

همزدن پنیر خامه ای

من معمولاً برای تهیه این کرم از شیرین کننده استفاده نمی کنم. چون طعم شیرین خامه با مقدار نمک موجود در پنیر خامه ای بالانس مناسبی داره و نیازی به شیرینی مجدد نمی بینم. ولی شما اگر به نظرتون شیرینی بیشتری نیاز بود، کم کم پودر قند یا شکر دونه ریز به پنیر اضافه کنین تا طعمش براتون خوشایند بشه. بعد خامه رو به پنیر اضافه می کنیم و با هم با سرعت بالای همزن هم می زنیم.

همزدن خامه همراه با پنیر خامه ای در حد فرم گرفتن

همزدن خامه همراه با پنیر خامه ای در حد فرم گرفتن

در این مرحله کرم چیز آماده است و اونقدر قابلیت فرم پذیری داره که ما می تونیم همراه با قیف و ماسوره از اون استفاده کنیم.همچنین با اضافه کردن اسانس یا رنگ مورد نظرمون می تونیم اون رو طعم دار کنیم یا به هر رنگی که دلمون می خواد در بیاریم. حتی با استفاده از پودر کاکائو می تونیم اون رو شکلاتی کنیم و در تزیین یا فیلینگ  بساری از کیک ها و شیرینی ها استفاده کنیم.

کرم چیز فراستینگ

کرم چیز فراستینگ

4.6/5 - (268 امتیاز)