در دنیای هیجان انگیز و خوشمزه دسر ها، امروز قراره یک دسر انگلیسی با پایه موز و خامه رو تجربه کنیم که هم خیلی راحت درست میشه و هم خوش ظاهر و هم خوش طعم! اگر علاقه مند به اون دسته از دسر ها هستین که کراست های ترد و کرانچی دارند و فیلینگ هایی که ترکیبی از یک کرم خوشمزه و میوه ای دارند، در ادامه همراه باشین تا در اولین فرصت این خوشمزه پرطرفدار رو تجربه کنید.

بانوفی پای موز

بانوفی پای موز

مواد لازم برای تهیه بانوفی پای موز

  • بیسکوئیت دیجستیو پودر شده 300 گرم
  • کره 200 گرم
  • شکر قهوه ای 100 گرم
  • شیر  400 میلی لیتر
  • موز حلقه ای خرد شده 4 عدد
  • خامه فرم گرفته 2 پیمانه
  • شکلات خرد شده برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه کراست دسر

برای شروع اول سراغ تهیه کراست دسر میریم. همونطور که در مواد اولیه اشاره شد باید بیسکوئیت رو پودر کنیم. این کار رو هم می تونیم هم با غذاساز انجام بدیم و هم بیسکوئیت ها رو داخل یک زیپ لاک بریزیم و با کمک وردنه یا گوشتکوب به آرومی ضربه می زنیم تا کاملاً پودر و یکدست بشه. بعد 150 گرم از کره رو ذوب میکنیم و به پودربیسکوئیت اضافه میکنیم و خیلی خوب با هم مخلوط می کنیم تا به صورت خمیر دربیاد.

اضافه کردن کره ذوب شده به بیسکوئیت پودر شده

اضافه کردن کره ذوب شده به بیسکوئیت پودر شده

سپس خمیر آماده شده رو داخل قالب تارت میریزیم و با کمک انتهای استکان یا پشت قاشق مخلوط بیسکوئیت و کره رو به ویواره کف قالب فیکس میکنیم. دیواره های تارت رو با یک ضخامت و یک ارتفاع مرتب و با فشار نوک یک قاشق کوچکتر کمی فشار می کنیم تا کاملاً منسجم بشه.

آماده شدن کراست

آماده شدن کراست

قالب رو داخل یخچال قرار میدیم تا کراست خودش رو بگیره .

مراحل تهیه دسر بانوفی پای موز

تا زمان آماده شدن کراست فیلینگ کاراملی رو تهیه میکنیم. به این صورت که ابتدا بقیه کره و شکر قهوه ای رو روی حرارت ملایم قرار میدیم و همراه با هم تفت میدیم تا با حرارت شکر کم کم ذوب بشه.

اضافه کردن کره به شکر قهوه ای

اضافه کردن کره به شکر قهوه ای و قرار دادن روی حرارت ملایم

حالا شیر رو اضافه میکنیم و با یک قاشق چوبی یا لیسک سیلیکنی مواد رو با هم هم میزنیم تا مواد با هم بجوشند و کم کم غلیظ بشن.

اضافه کردن شیر به مخلوط کره و شکر قهوه ای ذوب شده

اضافه کردن شیر به مخلوط کره و شکر قهوه ای ذوب شده

تا زمان به غلظت رسیدن کارامل همینطور به همزدن ادامه میدیم. اگر از هم زدن غافل بشیم یا حرارت خیلی بالا باشه، کارامل خیلی سریع ته میگره و میسوزه.

جوش امدن مخلوط

جوش آمدن مخلوط

مدت زمان به غلظت رسیدن کارامل تا حدود زیادی به درجه حرارت بستگی داره، با حرارت ملایم و داشتن یک کارامل خوب و با کیفیت بهتره با صبر و حوصله به هم زدن ادامه بدیم تا به غلظت مناسب برسیم.

کارامل آماده

کارامل آماده

بعد از آماده شدن کارامل، اجازه میدیم تا کمی از حرارت بیفته سپس قالب تارت رو از یخچال خارج میکنیم و کارامل رو روی کراست میریزیم و با کمک یک قاشق به صورت یکنواخت روی کراست پخش میکنیم.

ریختن کارامل روی کراست

ریختن کارامل روی کراست

قالب رو مجدداً داخل یخچال قرار میدیم و برای 1 ساعت زمان میدیم و بعد قالب رو از یخچال خارج میکنیم. حالا نوبت این میرسه که موزهای حلقه ای شده رو روی فیلینگ کاراملی بچینیم.

چیدن موزه های حلقه شده روی فیلینگ

چیدن موزه های حلقه شده روی فیلینگ

خامه فرم گرفته رو داخل قیف میریزیم و با ماسوره مورد نظرمون یا به صورت ساده و بدون ماسوره، روی دسر رو با خامه می پوشونیم. من با کمک ماسوره ستاره ای و با یک دور چرخاندن قیف دسر، خامه رو به صورت رزت پایپ کردم.

پوشاندن روی دسر با خامه فرم گرفته

پوشاندن روی دسر با خامه فرم گرفته

حالا مقداری شکلات تخته ای که خرد کردیم و یا با کمک یک پوست کن تیز و کشیدن روی شکلات اون رو شیو کردیم، تزئین و در ظرف مورد نظرمون قرار میدیم و سرو میکنیم.

بانوفی پای

بانوفی پای

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

  • سما:

    سلام میشه بگین چطوری از قالب دربیاریم؟

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر