زیبا کردن دیوارهای خالیه خونه کار چندان هزینه بر و سختی نیست کافیه کمی به ایده های مختلفی که براش وجود داره نگاه کنید و از بین ایده ها چندتاشون رو انتخاب کنید و زیبایی خونتون رو دو چندان کنید. یکی از این ایده ها درست کردن تابلوهای ساده و کم هزینه ی نمدی هست که با انتخاب رنگ متناسب با دکور خونه جلوه ی خاصی به دیوار میده. گل نمدی که در این مطلب بهتون آموزش میدم کاربردهای زیادی داره میشه روی کوسن یا روی تابلو گذاشتش و همچنین میتونید برای ساختش از مقوا و یا نمد هرکدوم که به نظرتون مناسبتره استفاده کنید، در ادامه مطلب همراهمون باشید…

تابلو گل نمدی

تابلو گل نمدی

وسایل مورد نیاز برای ساخت گل نمدی

  • نمد
  • مقوا
  • چسب حرارتی
  • قیچی
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

طرز ساخت گل نمدی

برای شروع به تعداد حدودا 40 تا مستطیل 10×7 و 4 تا مستطیل 5×3  نیاز داریم و یه دایره مطابق تصویر  که قرار در انتها گل رز ما باشه رو برش میزنیم.

الگو گل رز

الگو گل رز

اول شروع میکنیم به ساخت تابلو به اندازه ای که دوست دارین ابعاد تابلوتون باشه دو تا دایره نمدی و یه دایره مقوایی برش میزنیم. (قطر دایره مقوایی حدود 1 سانت از دایره های نمدی کوچیک تر باشه.) و دایره مقوایی رو بین دو لایه نمدی میزاریم و به هم میچسبونیم.

چسباندن 3 دایره

چسباندن 3 دایره

فعلا تابلو رو میزاریم کنار تا گلبرگ ها رو درست کنیم. تیکه های مستطیلی که برش زدیم رو انتهاش رو جمع میکنیم و قسمت بالای مستطیل رو به صورت اوریب برش میزنیم، بعد از برش زدن قسمت هایی که تیز شده رو قیچی میکنیم تا به صورت گرد و انهنا دار در بیاد.

بریدن دو سمت مستطیل

بریدن دو سمت مستطیل

انتهای گلبرگ رو جمع میکنیم و چسب میزنیم تا گلبرگمون خوش حالت تر خودش رو نشون بده.

چسباندن انتهای گلبرگ

چسباندن انتهای گلبرگ

بعد از آماده شدن گلبرگ هامون باید اون ها رو روی تابلو بچسبونیم. ردیف اول رو شروع میکنیم و گلبرگ ها رو کنار هم روی تابلو میچسبونیم. (نیاز نیست کل گلبرگ رو روی تابلو بچسبونیم فقط انتهای گلبرگ که جمع شده رو بچسبونیم کافیه چون اینجوری در نهایت میتونیم به گلبرگ هامون فرم بدیم.

چسباندن ردیف اول گلبرگ ها

چسباندن ردیف اول گلبرگ ها

گلبرگ های ردیف دوم رو بین گلبرگ های ردیف اول میچسبونیم و این روال رو تا جایی که دایره داخلی کارمون پر بشه ادامه میدیم.

چسباندن ردیف دوم گلبرگ ها

چسباندن ردیف دوم گلبرگ ها

بعد از اینکه دایره داخلی کارمون پر شد از گلبرگ های کوچیک استفاده میکنیم. (گلبرگ هایی که مستطیلشون 3×5 بود) و اون ها رو روی گلبرگ های بزرگمون میچسبونیم.

چسباندن گلبرگ های ریز

چسباندن گلبرگ های ریز

الگوی گل رزی که براتون گذاشته بودم رو بعد از اینکه برش زدیم شروع میکنیم به پیچوندن و بعد از پیچوندن انتهای اون رو میچسبونیم که باز نشه و روی مرکز کارمون میذاریمش تا مرکز کارمون که انتهای گلبرگ ها دیده میشه رو پوشش بده.

گل رز

گل رز

چسباندن گل رز به مرکز

چسباندن گل رز به مرکز

برای اینکه بتونیم تابلو رو به دیوار وصل کنیم لازمه یه آویز هم داشته باشه. میتونیم از ربان یا یه نخ ضخیم استفاده کنیم و به پشت کارمون بچسبونیم و برای محکم تر شدن به انتهای نخ یا ربانمون یه تیکه نمد بچسبونیم.

چسباندن ربان

چسباندن ربان

چسباندن نمد به انتهای ربان

چسباندن نمد به انتهای ربان

تابلو ما آمادست همین حالا وصل کنین به دیوار اتاقتون و لذت ببرین. برای دیدن انواع دیگه ای از تابلوهای نمدی که میشه برای تزیین دیوار اتاق ازش استفاده کرد، تابلوی نمدی با گلهای رنگی هست که در لینک آبی میتونید ببینید.

تابلو گل نمدی

تابلو گل نمدی

4.1/5 - (35 امتیاز)