برای هدیه های کوچیک مثل سکه یا کارت هدیه از جعبه های تزیینی استفاده میکنیم که میتونیم بعضی از این جعبه ها رو خودمون درست کنیم و لازم نیست که همیشه از بیرون تهیه کنیم. چون هم لذت بخشه و هم یه یادگاری از هنر خودمون رو میتونیم در کنار هدیه مون داده باشیم. برای ساخت جعبه کادو علاوه بر نمد میتونیم از مقوا هم استفاده کنیم.

جعبه نمدی

جعبه نمدی

وسایل مورد نیاز برای جعبه کادو نمدی

  • نمد
  • هویه
  • نخ و سوزن
  • قیچی
  • ربان
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

مراحل ساخت جعبه کادو نمدی

برای شروع کار الگو رو روی نمد میذاریم و برش میزنیم. یه لایه نمد برای کارمون کافی هست. البته بهتر برای این کار از نمد ضخیم مثل 5 یا 8 میل استفاده کنیم.

الگو

الگو

دور تا دور نمد رو دندون موشی میدوزیم بهتره برای دوخت از نخ با رنگ متفاوت استفاده کنیم تا جلوه کارمون بیشتر بشه.

دوختن دور کار

دوختن دور کار

برای بسته شدن در جعبه باید دو سری که رو به روی هم و هلالی شکل هستن رو با هویه یه خط نازک برش بدیم. میتونیم دو تا برش در دو جهت افقی و عمودی بدیم و یا میتونیم فقط یه برش بدیم در جهت طول کارمون یعنی به سمت مرکز کارمون(که مورد دوم بهتره).

برای کار با هویه، هویه رو مستقیم روی کار میگیریم و خطی که قراره برش بزنیم از هر طرف حدود نیم الی یک سانت فاصله میذاریم که قسمت برش خورده تا انتهای کارمون نیاد و باعث پارگی کار بشه.

برش افقی

برش افقی

برش عمودی

برش عمودی

نحوه بستن جعبه هم باید دو لبه ای که سرش دایره مانند هست رو روی هم بذاریم و و از داخل برش هایی که روی دو لبه دیگه دادیم رد کنیم.

نحوه بستن جعبه

نحوه بستن جعبه

نحوه بستن جعبه

نحوه بستن جعبه

برای تزیین روی جعبه با ربان پاپییون درست میکنیم و روی جعبمون میچسبونیم.

چسباندن پاپییون

چسباندن پاپییون

2.7/5 - (3 امتیاز)