برای تزیین میز ناهار خوری فاکتور های زیادی تزیینی وجود داره که میتونیم استفاده کنیم. در این مطلب میخوام یه جاقاشقی زیبا رو بهتون یاد بدم که میتونه تزیین قشنگی برای میز باشه. یه جاقاشقی برای اینکه بتونیم قاشق و چنگال های روی میزمون رو داخلش بذاریم و هم مرتب تر چیده بشه و هم زیبایی داشته باشه. درست کردن این جاقاشقی خیلی خیلی سادست و در عین حال کلی هم جذابه. پس برای درست کردنش دست به کار شین.

جا قاشق و چنگال

جا قاشق و چنگال

وسایل مورد نیاز برای جا قاشق چنگال نمدی

  • نمد
  • مهره مشکی و سفید
  • نخ و سوزن
  • قیچی
  • چسب حرارتی
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

مراحل ساخت جاقاشق چنگالی نمدی

برای این جا قاشقی به الگوی دستکش فر احتیاج داریم که کمی هم طرحش رو فانتزی میکنیم. قد دستکش باید کمتر از قد قاشق و چنگال باشه. مطابق تصویر الگو ها رو برش میزنیم و روی دستکش از جایی که خط کشیده شده برش میزنیم چون میخوایم از دو رنگ نمد استفاده کنیم باید این دو قسمت از هم جدا باشن.

الگو

الگو

لایه سفید و قرمز رو روی هم میذاریم و با کوک دندون موشی به هم میدوزیم.

دوختن لایه سفید به قرمز

دوختن لایه سفید به قرمز

برگ ها رو با چند تا کوک روی دستکش میدوزیم.(برای تززین روی دستکش میتونیم از هر طرحی که دوست داریم استفاده کنیم.)

دوختن برگ ها

دوختن برگ ها

دو لایه نمدی که طرح دستکش برش زدیم رو روی هم میذاریم و دور تا دور دستکش رو دندون موشی میدوزیم به جز قسمت بالا که نباید بدوزیم چون قاشق و چنگالمون باید داخل دستکش برن.

دوختن دور کار

دوختن دور کار

قسمت بالای دستکش(قسمت سفید)هر لایه رو به صورت جدا دندون موشی میدوزیم که لبه کارمون تمیزتر باشه و هم سادگی  کار رو بپوشونه و هم جای برش قیچی با دوخت های دندون موشی پوشیده بشه.

دوختن لبه دستکش

دوختن لبه دستکش

مروارید و مهره های ریز مشکی رو با چسب حرارتی روی کارمون میچسبونیم.(این کار هم واسه تزیین هستش که بسته به سلیقه شما داره.)

چسباندن مهره ها

چسباندن مهره ها

به تعداد دلخواهمون میتونیم از این قاشق چنگال ها درست کنیم و روی میزمون رو تزیین کنیم.

جا قاشق چنگال

جا قاشق چنگال

به این مطلب امتیاز بده