امروز میخوایم عروسک پاندا درست کنیم. این عروسک رو میتونیم جاهای مختلفی  استفاده کنیم. مثل کوسن واسه اتاق کودکمون یا حتی توی پذیرایی، به عنوان گارد برای تخت نوزاد و یا میتونه یه عروسک واسه بچه ها باشه،که برای بچه هایی هم که سنشون کمتره و چون داخلش پشم شیشه هست، یه اسباب بازی بی خطر محسوب باشه. با ساخت حیوانات مختلف میتونیم راحت تر اونها رو به بچه هامون معرفی کنیم. این عروسک رو میشه با پارچه هم درست کرد، تا قابل شستشو هم باشه.

عروسک پاندا

عروسک پاندا

وسایل مورد نیاز برای عروسک پاندا نمدی

  • نمد
  • پشم شیشه
  • چسب حرارتی
  • نخ و سوزن
  • قیچی
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

مراحل ساخت عروسک پاندا

برای شروع الگو ها رو روی نمد میذاریم و به تعدادی که از هر الگو لازم هستش برش میزنیم. لایه هایی که قراره روی هم قرار بگیرن و دوخته بشن دو لایه و لایه هایی که روی کار دوخته میشن یک لایه برش میزنیم.

الگو

الگو

تیکه هایی که مربوط به اجزای صورت هستش رو روی صورت پاندا میدوزیم. دوختش باید دندون موشی باشه تا کارمون تمیز تر و بهتر در بیاد. برای دوخت دهن پاندا کوک های ریز و پیوسته استفاده میکنیم تا به راحتی بتونبم فرم گرد رو بهش بدیم و میتونیم روی هر کوکمون رو چند بار بدوزیم.

دوختن اجزای صورت

دوختن اجزای صورت

برای دوختن گوش های پاندا دو لایه نمد رو روی هم میذاریم و دورش رو دندون موشی میدوزیم. نیازی به پر کردن گوش ها با پشم شیشه نیست. بدون پر کردن، گوش ها رو به پشت صورتش میچسبونیم.

دوختن گوش ها

دوختن گوش ها

چسباندن گوش ها

چسباندن گوش ها

برای کامل کردن صورت پاندا یه لایه نمد به اندازه لایه بالای برش میزنیم و روی هم میذاریم دورش رو دندون موشی میدوزیم و داخلش رو با پشم شیشه پر میکنیم.(پشم شیشه رو نذارین لحطه آخر داخل کار بفرستین با هر چند سانت دوخت یه مقدار پشم شیشه داخل کار بفرستین).

دوختن صورت

دوختن صورت

برای دست های پاندا هم دو لایه نمد رو روی هم میذاریم و دورش رو دندون موشی میدوزیم و داخلش رو با پشم شیشه پر میکنیم.

دوختن دست ها

دوختن دست ها

برای دوختن پاها هم بازم نیاز به دو لایه نمد هم اندازه ای که طرح پا هست رو روی هم میذاریم و دورش رو دندون موشی میدوزیم و داخلش رو به پشم شیشه پر میکنیم و برای جزییات روی پای پاندا هم از تیکه های دایره ای نمدی استفاده میکنیم و روی پای پاندا میچسبونیم.

دوختن پاها

دوختن پاها

برای قسمت جلوی تن پاندا از دو لایه نمد سفید مشکی استفاده میکنیم که توی الگوی بالا هم با یه خط جدا کردم دو لایه رو روی هم میذاریم میدوزیم تا قسمت جلوی تن پاندا کامل بشه.

دوختن دو لایه سفید و مشکی

دوختن دو لایه سفید و مشکی

برای قسمت پشت از نمد مشکی یک دست استفاده میکنیم. به اندازه لایه بالایی تن پاندا یه لایه نمدی مشکی برش میزنیم و دو لایه رو روی هم میذاریم و دورش رو دندون موشی میدوزیم و داخلش رو هم با پشم شیشه پر میکنیم.

دوختن بدن

دوختن بدن

بدن پاندا

بدن پاندا

دست و پاهای پاندا رو روی تنش میچسبونیم تا پاندای ما آماده بشه.

عروسک پاندا

عروسک پاندا

4.1/5 - (181 امتیاز)