چیدن سفره و تزیین غذا تو میزان اشتها و میل به غذا خیلی میتونه تاثیر داشته باشه، فرق بین یه سفره ای که پهن میشه و وسایل بی نظم وسط سفره گذاشته میشه با یه سفره ای که همه چی مرتب چیده شده و حتی خود غذا هم یه تزیین ساده داره خیلی زیاده و میتونه خصوصا برای بچه ها موثر باشه. یه عضو همیشگی سفره ما ایرونی ها نون هست چه غذا نونی باشه چه نباشه نون سر سفره هامون هست. خوب امروز میخوایم یه فکر خوب واسه چیدمان نون های سر سفره بکنیم و براش یه سبد نون پارچه ای درست کنیم و سر سفرمون بذاریم. اگه دوست داشته باشید میتونید همراه ما باشید و این تزیین زیبا رو به سفره هاتون اضافه کنید…

سبد نان

سبد نان

وسایل مورد نیاز

  • پارچه دو مدل
  • پشم شیشه نازک
  • ربان
  • تور متری
  • وسایل مورد نیاز

    وسایل مورد نیاز

مراحل دوخت سبد نان

دو تا پارچه با دو طرح مختلف و یه پشم شیشه با ابعاد 38 در 38  برش میزنیم. لایه ای که میخوایم بیرون سبدمون قرار بگیره رو میذاریم روی پشم شیشه.

گذاشتن پارچه روی پشم شیشه

گذاشتن پارچه روی پشم شیشه

برای اینکه دو سر  سبد رو به هم وصل کنیم میتونیم از ربان استفاده کنیم البته اگر با پارچه هم نوار باریک در بیاریم هم میتونه کارمون رو جالب کنه. جالا هر جیزی که مد نظرتون هست رو به فاصله 10 سانت از گوشه ها با سوزن فیکسش میکنیم. (یعنی ما باید 8 تا نوار باریک به طول 15 سانت داشته باشیم.)

گذاشتن نوار

گذاشتن نوار

اگر دوست داشته باشیم که گوشه های سبدمون هم از سادگی در بیاد میتونیم از تور متری استفاده کنیم لبه صاف تور رو میذاریم روی لبه کارمون و شروع میکنیم به زدن کوک های درشت تا بعد در آخر چرخ کنیم. برای گوشه ها تور رو به سمت پایین دولا میکنیم  و قسمت بالا رو با سوزن فیکسش میکنیم.

دولا کردن تور به سمت پایین

دولا کردن تور به سمت پایین

و بعد تور رو به سمت ضلع دیگه بر میگردونیم همون طور که میبینین گوشه کار مثلثی شده.

تاکردن سمت ضلع دیگر

تاکردن سمت ضلع دیگر

پارچه ای که برای داخل سبدمون میخوایم استفاده کنیم رو میزاریم روی پارچه ای که ربان بهش دوخته شده. (باید راسته ی پارچه ها رو به هم باشه.) و با سوزن فیکسش میکنیم و دور تا دور لبه کار رو با چرخ میدوزیم فقط به اندازه ی 10 سانت یا کمتر جا میذاریم  و نمیدوزیم که کارمون رو برگردونیم.

گذاشتن راسته پارچه هارو به هم

گذاشتن راسته پارچه هارو به هم

بعد از برگردوندن کار لبه ای که باز هست رو به داخل تا میکنیم و با سوزن فیکسش میکنیم و روی تمام درز ها رو اتو میکنیم.

برگرداندن پارچه

برگرداندن پارچه

و دور تا دور کارمون رو رو با چرخ میدوزیم.

دوختن دور کار

دوختن دور کار

از هر سمت به اندازه ی 10 سانت از لبه دو لا میکنیم روش رو اتو میکنیم.

اتو کردن

اتو کردن

و هر دو ربان رو به هم پاپییون میزنیم، حتی میتونیم روی قسمتی که دو لبه به هم میرسن رو بدوزیم  اما موقع شستن شاید اذیت بشین.

پاپییون زدن

پاپییون زدن

سبد نان اماده است امیدوارم درستش کنید و از زیباییش و هنر دستتون لذت ببرید…

4.1/5 - (58 امتیاز)