کیک بدون فر ، گاز فر نداری این مطلبو بخون

سلام دوستان گلم از اینکه علاقه نشون میدهید ودر مورد درست کردن دسر و غذا ها نظر میدهید وسوال می پرسید بی نهایت متشکرم . امیدوارم تونسته باشم از تجربیات چندین ساله خودم برای پیشرفت عزیزانم مفید باشم واقعا لذت...

Avatar
سوسن محمد هاشم آپدیت:
کیک

سلام دوستان گلم از اینکه علاقه نشون میدهید ودر مورد درست کردن دسر و غذا ها  نظر میدهید وسوال می پرسید  بی نهایت متشکرم  . امیدوارم تونسته باشم از تجربیات چندین ساله خودم برای پیشرفت عزیزانم مفید باشم واقعا  لذت میبرم و منم خالصانه تمام تجربیاتم را در دسترس  شما عزیزان قرار می دهم.

امروز میخوام یک روش خیلی خوب ومفیدی را بهتون آموزش بدم .برای کسانی که فر در دسترسشون نیست. من خودم خیلی سالها پیش که فر نداشتم کلی با این روش کیک پختم و غذاهایی که با فر طبخ می شد را انجام دادم.

کیک

کیک

آموزش ساخت فر دستی خانگی

برای یک فر خوب خونگی با روشی آسان و سریع ادامه میدیم.

یک قابلمه بزرک احتیاج  دارید  که گود هم باشه. جنسش هم ترجیحا روحی (رویی) باشه.

دوتا آجر آب نخورده دست اول (خام ) بله آجر از اونهایی که بناها باهاش خونه میساختند!

قبل از هرچیز  قالب کیک تان را روی آجرها تو ی قابلمه  اندازه کنید ببینید زیرش صاف هست یا ببینید  درب قابلمه  بسته میشه یا نه با وجود آجر و قالب درب محکم میشه.

بعد مقداری فویل احتیاج داریم تا آجرها را داخلش بپیچیم فویلها را صاف به دور آجر کشیده و مراقب باشید جای بازی نمونه که کیک آلوده بشه.

بعد که تمام نکات ایمنی را خوب رعایت کردید. زیر ظرف را روشن  کنید. ولینباید زیرش زیاد باشه. در حد متوسط وقتی خوب داغ شد که من معمولا نیم ساعت  اول را شعله را زیاد میکنم که ظرف و سنگهای فویل کشیده خوب داغ شوند.

سپس مواد کیک تان را آماده کنید  و در قالب بریزید. بعد درب قابلمه را میتونید باز کنید . قالب را بگذارید  و سریع درب را ببندید. بعد از 45 الی 50 دقیقه  درب فر دستی را بر میداری یه نگاهی میکنی. ته چوب کبریت را داخل کیک فرو کنید. اگر مواد به چوب کبریت چسبیده بود یعنی هنوز کیک شما مدت زمانی بیشتر میخواد پس درب فر را میبندید تا ده دقیقه دیگر واما اگر مواد به چوب کبریت نچسبید یعنی شما موفق شدید در عرض 45 دقیقه یک کیک خوب و پوکی تحویل بگیرید.

نکته برای پخت کیک بدون فر

 • آجرها را صاف بچینید تو قابلمه که وقتی حسابی داغ شد کارتون چند برابر نشه و اینکه قالب رو میخواهید بزارید روش باید تراز باشه که کیک یکوری نشه.
 • باید قابلمه ای انتخاب کنید که درب مناسبی داشته باشه و کاملا کیپ شه.
 • در قابلمه رو در طول پخت کیک بر ندارید تا هوا نکشه و پف کیک شما نخوابه.

اینجا یه کیک که  با  پودر کیک آماده استفاده کردم میزارم  چون اصلا وقت اینکه مواد اولیه را آماده کنم را نداشتم .

پس یک بسته پودر کیک به روش ودستور خودش درست کردم

مواد لازم برای تهیه کیک

 • پودر کیک یک بسته   طعم دلخواه من اینجا کاکائو ونسکافه گرفتم ولی برای شما که اولین باره  با طعم وانیلی پرتغالی عالیه
 • نصف لیوان روغن که من از  کره استفاده کردم
 • شیر سه چهارم لیوان
 • تخم مرغ سه عدد
کیک

کیک

طرز تهیه کیک بدون نیاز به فر

روغن و شیر و تخم مرغ را با همزن برقی حسابی بزنید تا مواد کرم رنگ و پف آلود بشه. سپس پودر کیک آماده که همه چی داخلش هست را به مواد اضافه میکنیم. وقتی مواد خوب ترکیب شد درون قالب انتخابی را که از قبل چرب کرده بودیم میریزیم و 45 یا 50 دقیقه صبر میکنیم تا پخته بشه. در انتها هم از فر در می آوریم ومیزارم خنک بشه وقتی کیک خنک شد از قالب جدا میکنیم.

کیک در قاب

کیک در قاب

کیک خانگی

کیک خانگی

طرز تهیه روکش شکلاتی برای روی کیک

 • شیر نصف استکان
 • شکر 4 الی 5 ق غذا خوری
 • نشاسته ذرت نصف ق غذا خوری
 • آرد یک ق غ خوری
 • پودر کاکائو 2 ق غ
سس شکلاتی برای روی کیک

سس شکلاتی برای روی کیک

همه مواد را با هم مخلوط میکنیم روی شعله قرار داده تا مواد مثل فرنی بشه بعد که آماده شد روی کیک میدهیم و با میوه دلخواه تزیین میکنیم .

کیک آماده با روکش شکلات

کیک آماده با روکش شکلات