من دوم دبیرستان تجربی خوندم بعد تغییر رشته دادم سوم دبیرستان کامپیوتر خوندم و دوباره تغییر رشته دادم به همون تجربی. ولی اون سال پیش دانشگاهی و امسال که پشت کنکوری بودم اصلا نتونستم بخونم. هوشم خیلی عالیه در حدی که سخت ترین قسمتای ریاضی و زیست و شیمی و خیلی زود و با یبار توضیح معلمام میفهمم و خودشون میگن این و بارها برای بچهای دیگه توضیح میدن ولی هر کاری کردم نتونستم بخونم. چیکار کنم انگیزه پیدا کنم و بشینم واقعا بخونم؟ من پزشکی سراسری میخوام فقط. بنظر شما چیکار کنم؟

تبادل نظر کنید...

 • انار خانوم:

  تلاش کن :D

  • Zahra_ka:

   :laugh :laugh :laugh شما واقعا یه نابغه ای :encourag: :D :D

 • parisashakurian:

  عزیزم
  بهترین راه برای انگیزه پیدا کردن برای هر کاری امید دادن به خودته.مثلا به آینده ای فکر کن که با درس خوندنت چقدر می تونه عالی باشه.به شغل و مقامی که به دست میاری فکر کن و اینو بدون که هرچقدر تلاش کنی به همون اندازه سود میبری :heart:
  موفق باشی :rose:

  • Zahra_ka:

   ممنون عزیزم خیلی لطف کردی :heart:

 • mycheat:

  سلام

  برای من دوران کنکور و پیش دانشگاهی یکی از بهترین دوران زندگی ام بود و معتقد هستم که اون چیزی که این دوران رو برای من شیرین کرد، سختی کشیدناش بود. من هرروز از ساعت 7:30 شروع میکردم تا شب ساعت 9. بیشتر نمی خواستم چون دوست داشتم بعد این ساعت مدتی استراحت کنم و در کنار خانواده باشم.

  اون چیزی که باعث میشه انسان انگیزه پیدا بکنه، هدف و آیندست. فرض کن رفتی سر کار. در بین همکارات احتمالاً سه دسته آدم وجود داره:

  دسته1) اونایی که کار میکنن تا اموراتشون بچرخه و خرج زندگیشون رو در بیارن. برای این ها کار کردن یک امر عادیه و بعد مدتی هم احتمالاً لذتی از کارشون نمیبرن و همچنین خسته میشن!

  دسته2) اونایی که برای هدف مشخصی کار میکنن. مثلا طرف کار میکنه تا یک ماشین جدید بخره. این آدم مثل تراکتور کار میکنه و همچنین از کارش لدت هم میبینه؛ چون هدف داره و نگاهش به آیندست.

  دسته3) اونایی که اصلا نمیدونن چرا کار میکنن! ویژگی اینجور آدم ها اینه که دایم غور میزنن که چرا زودتر تعطیل نمیکنن، چرا باید اضافه کاری واستیم و … .

  مطلب بعد اینکه درس خوندن برای کنکور مثل کوه نوردیه. توی کوه نمیشه سرتو بندازی پایین گازشو بگیری بری بالا. باید برنامه ریزی داشته باشی که کی بیاستی و استراحت کنی کی غذا بخوری کی تند بری کی کند بری و … . پس نمیشه برای کنکور فقط درس خوند. باید برنامه ریزی شده درس خوند. اگر بی برنامه درس بخونی مدتی بعد انگیزتم از دست میدی (چرا؟)

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.