دو دلم …

ترم پنج کارشناسی ام …
یه همکلاسی از ترم دو بهم ابراز علاقه کرد سید هستو خیلی مذهبی …
یبار شکست عشقی سنگینی خورده هنوزم نمیتونه فراموش کنه کارای اون دختر قبلیه رو
هر بار که دانشگاه تعطیل میشه و یمدت منو نمیبینه بهم اس میده و میگه که خیلی دوسمداره و میگه حاضر نیس جز من با کس دیگه ازدواج کنه و….
اما خیلی زود عصبانی میشه زودم پشیمون میشه در کل مهربونه به همه کمک میکنه نمازش اول وقت میخونه تو ماه رمضون همیشه تو مسجد تا افطار .
خانوادش خیلی مذهبی ان .
منم پوشش و حجابم خوبه چادری نیستم ولی محجبه ام .
وقتی میاد سراغم سر یه چی حرفمون میشه فش میده این اخلاقش خیلی ازارم میده و به بهم از دوسدختر قبلیش میگه که مثلا اینکارو میکرد برام اونکارو میکرد برام .
یکی دو بار بهم گف که میره سراغ یکی دیگه و …. به مامانم گفتم گف میخواد تو حسودی کنی تا بهش محبت کنی .
شما بگین چیکار کنم …

تبادل نظر کنید...

 • محدثه:

  کسی که هنوز نتونسته عشق قبلیش رو فراموش کنه چه طور میتونه با یه نفر دیگه زیر یه سقف زندگی کنه؟
  اگه اون واقعا تو رو دوست داشته باشه پس قاعدتا نباید تو فکر اون دختره باشه و نباید همش از اون باتو حرف بزنه…
  بعد هم شما هنوز هیچ نسبتی باهم ندارید واین آقا بهتون فحاشی وای به حال وقتی که بخواید برید زیر یه سقف.
  عزیزم به نظر من این موضوع رو با یه مشاور خوب درمیون بذار و ازش کمک بگیر.

 • shuku:

  مرسی ازت محدثه جون …

 • rozalin:

  به نظر من به هم بزن این جور که شما میگید فحش میده و قبلا دوست دختر داشته و ازش حرف میزنه….
  به نظر من که ولش کن تا دیر نشده…

 • shuku:

  پریسا جون من باهاش دوس نیستم که ولش کنم
  اون زود به زود میاد پیشنهاد میده الان یسال و نیمه اما من هیچوق قبول نکردم دوستیشو …
  دو دل بودم بخاطر همه چیزایی که بالام بهتون گفتم دیگه الان بعد یسال و نیم واقعا خستم نمیدونم چیکار کنم با دو دلیم ….

 • minam:

  سلام خانمی. همسر من همیشه به این معتقده که در هیچ حالتی آدم نباید به هیچ کسی حتی غریبه ها فحش بده. چه برسه به کسی که آدم دوستش داره. از این گذشته بهش بگید دیگه نباید از کسی جلوی شما حرف بزنه. چون روش مناسبی برای جلب توجه نیست. در نهایت اگر تونستید با یه مشاور صحبت کنید. ایشالا همه چی حل میشه.

 • shuku:

  ممنونم ازت مینا جان …

 • f:

  سلام اتفاقی اینجا رو دیدم گفتم جواب ندم مسئولم روانشناسی خوندم وهمسرم هم دفتر مشاور دارند این اقا احتمالامشکل داره حتماحتما تستmmpiوneoبده الان درگیر خانم دکتری هستیم که با بچه از شوهری که پزشک متخصص شاکیه وهمین مشکل راداره یهو فحش میده بعد پشیمون میشه ضمنا قبل از اشنایی خانواده ها صلاح نیست با هم بیشتر صحبت کنید معلوم نیست شما جای نامزد قبلی نباشی چند وقت دیگه خداحافظ

 • shuku:

  خودم رفتم تست mmpi دادم اونم میفرستم حتما …

 • حانیه:

  سلام
  ترم پنج کارشناسی ینی طرف 21 -22 سالشه یه پسره 21 – 22 ساله برای ازدواج مناسب نیس تو این دوره و زمونه.
  این پسر بنظرم به ظاهر مذهبیه چون اگه واقعا ادم معتقدی بود هیچوقت با دخترا هم اینطوری هم صحبت نمیشد .
  حالا اگر هم بر حسب اشتباه با دختره قبلی اشنا شده و رابطه داشته نباید بار دوم این اشتباه رو تکرار کنه و با شما ک دختره دومی هستی بحث رابطه ی دوستی رو پیش بکشه .
  پسر ها در این سن و سال ب دلیل بیکار بودن و داشتن اوقات فراغت زیاد دنبال دخترا میوفتن و گرنه اگه کسی ک سرش به کاری گرم باشه و با تجربه باشه هیچوقت اینطوری سراغ دختر نمیاد. متاسفانه اداب و رسم و رسومات داره از بین میره.
  من خودم دختری 20 ساله ام دانشجو ام و کاملا این رابطه ها رو درک میکنم چون دورو برم زیاده
  من اگر جای تو بودم هیچوقت این طور روابط رو نمیپسندیدم

 • هانیه:

  به نظر من تا دیر نشده باهاش بهم بزن چون قبلا دوست دختر داشته و مدام داره تورو با اون مقایسه میکنه و اینکه بد دهنه .و این اصلا کار خوبی نیست .عزیزم ازین حرفم ناراحت نشی ولی بنطرم بخاطر این سمته تو میاد که بتونه اونو فراموش کنه یجوری میخواد خودشو با تو سرگرم کنه که بتونه اونو فراموش کنه و اگه ام حرفی از دوست داشتن میزنه زیاد جدی نگیر :-(

 • شبنم:

  سلام عزیزم من با توجه به تجربیات خودم این ازدواج راپيشنهاد نمیکنم ولی برای اینکه مطمئن بشی حتماً برومشاورازدواج

 • شبنم:

  کاملاً موافقم باهات هانیه جون

 • maral20:

  واقعا چه طوری تحمل میکنی ……………. :scratch: :scratch:

 • امیر:

  دوست عزیز من میخوام یک چیزی در مورد رابطه بگم که شاید تا اخر عمر به دردت بخوره؛
  کلا احترام توی رابطه حرف اول رو میزنه؛ و همیشه هم همینطور بوده و هست.از نظر من مهم ترین مسئله توی موفقیت یک رابطه نه عشقه؛ نه پوله؛نه مذهبه و فقط احترامه.
  اوایل هر رابطه و یا ازدواج مشکلات،دعواها و اختلاف نظر هایی ممکن هست که وجود داشته باشند ولی این مشکلات و مشاجره ها به علت شور و هیجان و حس جنسی چندان به رابطه خدشه ای وارد نمیکنند؛ در واقع اینطور میشه گفت که با وجود اختلاف ها و مشکلات ریشه ای حس جنسی دو نفر رو کنار هم دیگر نگه میداره و روی مشکلات پوشش می ذاره.
  اما خب این حس در بهترین ازدواج ها هم بیشتر از 7 سال دوام نداره (حالت میانگین 1 تا 3 سال). بعد از این که حس و هیجان غریزی کنار رفت مشکلاتی که تا مدت ها روی اونها سرپوش بوده، دوباره مثل اتش زیر خاکستر شعله ور میشوند ولی دیگه زوجین اون هیجان اولیه رو ندارند و نیرویی که زوجین رو علیرغم اختلاف های ریشه ای کنار هم نگه میداشت وجود نداره؛ برای همین هست که 80 درصد طلاق ها و مشکلات پس از چند سال خودشون رو نشون میدهند.
  قصد من از توضیحات بالا این بود که همیشه فردی رو شریک زندگی انتخاب کنید که از نظر عقیده ای بیشتر بهش نزدیک هستید و منطقی تر و درست تر هست و روی حس، عشق و شهوت تصمیم نگیرید. (اون هم عشق های چند هفته ایه این روزها). سعی کنید فردی رو انتخاب کنید که وقتی حس و شور هیجان اولیه رابطه کنار رفت بیشتر از خصوصیات اخلاقی شریک زندگتون لذت ببرید، نه اینکه مثلا بعد چند سال بگید چرا من با این ادمی که اصلا به من نمیخوره بخاطر مسخره بازی ای بنام دوست داشتن و حس جنسی چندین سال عمر خودم رو دور ریختم. دوست من همیشه یادت باشه همنشین نداشتن بهتر از داشتن همنشین بد و جنگ اعصابه.
  اما خوب برگردیم سر بحث مورد شما.
  اصولا احترام از نظر من خیلی مهم هست؛ چرا؟ چون قابل احترام وقتی از بین بره قابل بازگشت نیست. وقتی فردی توی اول رابطه که معمولا افراد بهترین اخلاق رو توی این مرحله از خودشون نشون میدن؛ به شما به راحتی بی احترامی میکنه. توقع دارید بعد چند سال که شور و هیجان از سرش افتاد با شما چه رفتاری داشته باشه؟
  یه مثال بزار بزنم از خودم، پدر من همیشه از وقتی یادم هست مادرم رو شما خطاب میکرد و هیچ وقت نشنیدم به مادرم “تو” بگه. همیشه این حالت به نظرم زیادی رسمی و غیر صمیمی میومد. بعدا که بزرگتر شدم و خودم جوان کاملی بودم از پدرم سوال کردم که چرا همه به مادرم شما میگی.
  به من گفت شما رو هر لحظه میشه تبدیل به “تو” کرد ولی هیچوقت نمیشه “تو” رو دوباره به شما برگردوند.
  اره دوست من احترام که از رابطه بره هیچوقت بر نمیگرده برای همین سعی کن ادمی رو انتخاب کنی که احترامت رو همیشه داشته باشه. همه اوایل رابطه عاشق و خوش اخلاق هستند توی عصبانیت و بحث میشه افراد رو شناخت. مسجد رفتن و روزه گرفتن و نماز خوندن از یه پسر یه مرد متشخص نمیسازه. چه مردای نمازخون و مومنی هستند که زنشون رو کتک میزنن.
  ادب و شخصیت هست معیاره نه دین، نه پول، نه صورت.
  احترام اگه از رابطه بره دیگه بر نمیگرده و خودتون هم سعی کنید در عصبانیت همیشه این رو یادتون بمونه.

 • فرشید:

  عزیزم این دوست پسر شما ، دیوانه ست
  البته که به نظرم ، از دستش نده
  تو شوهر بهتر گیرت نمیاد
  سعی کن از خشونت و فحش دادنش ، لذت ببری
  مثل مامانت

 • مریم:

  دوستم حسودی نیست عزیزم .این آقا هنوز نتونسته اون خانومو فراموش کنه و نه فقط با تو تا زمانیکه اون خانومو فراموش نکنه با هیچ کسی نباید ازدواج کنه چون هم خودش هم طرف مقابل آسیب میبینن.

 • اشی:

  باید دوست عزیز جوان باشی چون اگر جوان نبودی چنین اشتباهی را نمیکردی فکر میکنی ارزش دوست داشتن را دارد من که فکر نمیکنم چنین ادمی ارزش حتی فکر کردن را هم داشته باشد

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.