پاناکوتای کیوی

با تشکر از زندایی عــــزیـــزمـــ

موادلازم:
400 گرم کیوی
نصف پیمانه شکر
400 گرم خامه قنادی
یک بسته پودر ژله کیوی
4 قاشق چایخوری پودر ژلاتین
نوک قاشق چایخوری وانیل
کمی رنگ سبز مجاز خوراکی

طرز تهیه :
1- کیوی ها را شسته ، پوست کنده و خرد کنید. بعد به همراه شکر در قابلمه ای ریخته و روی حرارت بگذارید. وقتی مواد شروع به جوشیدن کردند؛ حدود پنج ، شش دقیقه هم بزنید و بعد از روی حرارت بردارید.

2- خامه قنادی را با همزن برقی آنقدر بزنید تا فرم بگیرد. پودر ژله کیوی را با یک و نیم پیمانه آب جوش حل کنید و کناری بگذارید تا حرارتش را از دست بدهد. حالا ژله کیوی را در ته قالب مورد نظر ریخته و در فریزر بگذارید.
نکته : اگر رنگ ژله به نظرتان کم است می توانید چند قطره رنگ سبز خوراکی به آن اضافه کنید.

3- پودر ژلاتین را در کمی آب ریخته و روی حرارت غیر مستقیم بگذارید و دایم هم بزنید تا ژلاتین در آب حل شود. کیوی جوشیده با شکر، را در مخلوط کن بریزید تا پوره شود و بعد دوباره بجوشانید اما این بار به مدت 5 دقیقه.

4- پوره کیوی را از روی حرارت بردارید، چند بار هم بزنید و کناری بگذارید تا ولرم شود. وقتی حرارتش را از دست داد ، خامه فرم گرفته را به همراه ژلاتین حل شده در آب، به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط یک دست شود.

5- قالب را از فریزر بیرون آورده و کرم کیوی آماده را روی ژله بسته شده بریزید . حالا قالب را در یخچال بگذارید تا دسر سفت و آماده سرو شود. برای بیرون آوردن دسر از قالب، باید قالب را به مدت چند ثانیه در آب جوش بگذارید تا دسر کمی شل شود وبعد آن را در ظرف دلخواه برگردانید.

تبادل نظر کنید...

 • یه بنده خدا:

  به نظرخیلی خوشمزه میاد

 • dalaram:

  عالی شده :encourag: به به دلم خواست :cry:

 • shakiba110:

  :heart: :encourag:

 • Fatemeh:

  چیز خوبیه :yes:

 • Laleh:

  Zeshteh

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.