هر فردی در طول زندگی دارای عادت های خوب و بد است. همانطور که عادتهای خوب بر شخصیت شما تاثیر مثبتی میگذارند، بالعکس عادتهای بد بر روی شخصیتتان تاثیرات منفی خواهند گذاشت. برای اینکه خودتان را در مقابل رفتار دیگران خوب نشان دهید، باید چند عادت بدی که از شما تصوری منفی در ذهن دیگران خواهد ساخت را ترک کنید. مطلب امروز را با ما مرور کنید تا عادتهای بدی که بر شخصیتتان تاثیر منفی می گذارند و وجه اجتماعی شما را خدشه دار میکند، بشناسید.

1.ضعف نشان ندهید

حتی اگر شما دارای اعتماد به نفس پایین هستید، نباید اجازه دهید که طرف مقابلتان از این مسئله باخبر شود. اگر اعتماد به نفس پایین را به دیگران نشان دهید، باعث می شود که آنها از این موضوع سوء استفاده کنند و اجازه خواهید داد تا شما را تضعیف کنند. بنابراین شانه های خمیده را راست کنید و با اعتماد به نفس کامل به سمت جلو حرکت کنید.

2.مطالعاتی روی زبان بدن داشته باشید

شاید شما از این مساله آگاه نباشید، اما لازم است آنچه که هنگام صحبت کردن حالتهای مختلف صورت به طرف مقابل منتقل می کند را بشناسید. باز و بسته کردن سریع دهان، بازی کردن با موها هنگام صحبت و همچنین تکان دادن پاها تاثیر زیادی بر روی نشان دادن شخصیت شما خواهد داشت. برای اینکه در این باره بیشتر بدانید میتوانید به مطلب زبان بدن مراجعه کنید.

درباره زبان بدن بیشتر بدانید

درباره زبان بدن بیشتر بدانید

3.برای انتقاد زمان مناسبی پیدا کنید

ممکن است که عصبانی بوده و یا آشفتگی وجودتان را فرا گرفته باشد و انتقاداتی را نسبت به حرفه ای که در حال انجام آن هستید داشته باشید، اما به این معنی نیست که وقتی شما مشغول به انجام کاری هستید آن را مورد ارزیابی قرار دهید. همیشه بهترین راه این است که ابتدا کاری را به پایان برسانید، سپس آن را مورد بررسی قرار دهید.

4.تواضع داشته باشید

شما ممکن است که درباره همه مسائل اطلاعات داشته باشید، اما تواضع و فروتنی می تواند در مدت زمان طولانی همراه شما باشد. بنابراین سعی کنید به خود بیاموزید جلوی زبانتان را بگیرید و برخورد مناسب با هر موقعیت و شرایط بگیرید و اجازه دهید دیگران کارهای خود را همانطور که فکر میکنند درست است، انجام دهند.

تواضع داشته باشید

تواضع داشته باشید

5.تلاش کنید و از شکست نترسید

همیشه این موضوع را به یاد داشته باشید که تنها بعد از شکست خوردن افراد می توانند راه های موفقیت و رسیدن به آن را پیدا کنند. در حقیقت، نمیتوانید فردی را کل دنیا پیدا کنید که در زندگی بدون اینکه شکست بخورد به موفقیت برسد. موفقیتی که بعد از شکست حاصل می شود بسیار شیرین تر خواهد بود.

 

6.با یادداشت کردن به کارهایتان نظم دهید

بسیاری از افراد در پردازش و تجزیه و تحلیل حجم زیاد اطلاعات با مشکل مواجه می شوند. چنین مشکلی به این معنا نیست که شما باید عصبانی و سراسیمه عمل کنید. فقط یک قلم و یک تیکه کاغذ بردارید و تمام آنها را یادداشت کنید، با انجام این کار قطعا مشاهده می کنید که چه گشایشی در کارهایتان صورت گرفته است.

یادداشت کردن برنامه ها

یادداشت کردن برنامه ها

7.به کیفیت کار بیشتر از کمیت اهمیت دهید

امروزه همه ی افراد در حال رقابت با یکدیگر هستند، اما تنها کسانی که ثابت قدم و استوار باشند به پیروزی خواهند رسید. نباید تنها به این دلیل که در حال رقابت با کسی هستید کارها را با عجله انجام دهید و یک کار بی کیفیت و نامناسب را به پایان برسانید. کار خوب و استوار همیشه قابل تقدیر است.

8.اهداف دست یافتنی برای خود ترسیم نمایید

هرگز خودتان را درگیر خیالات نکنید برای هدف گذاری در زندگی جنبه های منطقی و علقانی را در نظر بگیرید و بعد اهدافی را انتخاب کنید که امکان رسیدن به آنها را داشته باشید.