7 فایده روغن رازیانه برای بدن

روغن رازیانه از تقطیر بخار دانه های خرد شده رازیانه تهیه میشه، پودر دانه های رازیانه رو تو غذا به عنوان ادویه میشه استفاده کرد و از فواید بی نظیرش بهره برد. در گذشته از این گیاه به عنوان خوشبو...

فهیمه موسوی
فهیمه موسوی آپدیت:
روغن رازیانه و دنیای خاصیت

روغن رازیانه از تقطیر بخار دانه های خرد شده رازیانه تهیه میشه، پودر دانه های رازیانه رو تو غذا به عنوان ادویه میشه استفاده کرد و از فواید بی نظیرش بهره برد. در گذشته از این گیاه به عنوان خوشبو کننده دهان استفاده میشد و امروزه در صنعت داروسازی کاربرد داره. چه در طب سنتی و چه در طب جدید و داروهای شیمیایی از مشتقات این دانه های روغنی استفاده میشه. در ادامه چند مورد از فواید بی نظیر این دانه های کوچک روغنی رو در اختیارتون میذارم، امیدوارم براتون مفید باشه.

1.التیام زخم و درمان عفونت

روغن رازیانه دارای ترکیبات خاصیست که بهش خاصیت ضدعفونی کنندگی میده و با توجه به این ویژگی، روغن رازیانه میتونه از عفونت زخم ها پیشگیری کنه و حتی اون رو درمان کنه. در طب سنتی در درمان زخمهای ناشی از بریدگی و جراحی موثره و استفاده میشه.

2.تسکین اسپاسم

اسپاسم انقباض های ناخواسته و غیر طبیعیست که اگه به موقع درمان نشه، بیمار ممکنه درد شدیدی در روده حس کنه یا در مواردی سرفه یا سکسکه ممکنه نفس کشیدن رو براتون سخت کنه و حتی در بعضی موارد باعث مرگ میشه. برای رفع این مشکل میتونین از روغن رازیانه استفاده کنین چراکه با اثر آرامش بخشی که بر روی اعصاب، ماهیچه ها، روده ها و سیستم تنفسی داره حملات اسپاسمی رو کم میکنه.

3.روغن رازیانه یک ادرار آور طبیعی

روغن رازیانه مقدار و تعداد دفعات دفع ادرار رو زیاد میکنه و در نتیجه نه تنها باعث حذف آب اضافی بدن میشه بلکه سدیم، اسید اوریک، نمک صفرا و سایر عناصر سمی بدن رو دفع میکنه. همچنین به کاهش فشار خون، پاک کردن کلیه ها و کاهش چربی خون هم کمک میکنه. فقط یه چیز برای یادآوری وجود داره که اگه از تورم یا تجمع آب در بدنتون راضی هستین در هنگام مصرف روغن رازیانه آب بیشتری مصرف کنین تا تکرر ادرار باعث کم آبی بدن نشه.

دانه های رازیانه

دانه های رازیانه

4.شیر افزا برای مادران

این روغن میتونه نقش مهمی رو در تغذیه مادران ایفا کنه چرا که با افزایش تولید هورمون استروژن میتونه منجربه افزایش تولید شیر مادر بشه و فایده دومی که برای نوزاد داره اینه که نفخ و سوء هاضمه نوزاد رو از بین میبره و اجازه نمیده شیر مادر برای کودک ایجاد نفخ کنه.

5.ملین دستگاه گوارش

روغن رازیانه به عنوان یک ملین بدون عوارض جانبی و برای هر نوع یبوست چه حاد و چه مزمن درمان مناسبیست و بدون اینکه اثر جانبی داشته باشه میتونین بطور مرتب ازش استفاده کنین.

6.تضمین سلامت معده

این روغن معجزه آسا به حفظ سلامت معده و عملکرد بهتر اون کمک میکنه و همچنین عملکرد طبیعی کلیه ی ترشحات آنزیمهای گوارشی و صفرا رو کنترل میکنه. علاوه بر این معده رو از عفونت و زخم محافظت میکنه. بنابراین با مصرفش میتونید از سلامت همه جانبه ی معده خیالتون راحت باشه.

روغن رازیانه و دنیای خاصیت

روغن رازیانه و دنیای خاصیت

7.سمزدایی بدن

روغن رازیانه بدن رو سم زدایی و خون رو تصفیه و پاک می کنه. در واقع این روغن کمک میکنه تا بدن به دفع اوره خون، اسید اوریک و هورمونهای ناخواسته وارد شده به خون، که سموم اولیه خون هستن بپردازه. جدای از این همچنین سطح سدیم رو در خون متعادل میکنه و به حذف سایر مواد سمی که از خارج بدن وارد خون میشه کمک میکنه.