7عصاره گیاه برای درمان گلودرد

زمانی که به سرما خوردگی مبتلا می شوید و یا احساس گلو درد می کنید، شاید اولین کاری که ممکن است انجام دهید رفتن به یک داروخانه و تهیه ی داروهای بدون نسخه برای تسکین دردتان باشد. گلودرد می تواند...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
7روغن ضروری برای درمان گلودرد

زمانی که به سرما خوردگی مبتلا می شوید و یا احساس گلو درد می کنید، شاید اولین کاری که ممکن است انجام دهید رفتن به یک داروخانه و تهیه ی داروهای بدون نسخه برای تسکین دردتان باشد. گلودرد می تواند منجر به عفونت ویروسی یا عفونت باکتریایی گردد. هر دو مورد ناراحت کننده و دردناک و البته مسری است. اگر بار دیگر به درد گلو مبتلا شدید، قبل از رفتن به داروخانه، راهکارهای طبیعی را امتحان کنید. روغن های پر فایده ی بسیار زیادی وجود دارند که توانایی کشتن میکروب ها، کاهش التهاب، تسکین گلودرد را داشته و با عفونت مبارزه می کنند تا شما بدون هیچ زحمتی دوباره سلامتی خود را بدست آورید. در این مطلب چندین عصاره گیاه را معرفی می کنیم تا زمانی که گلودرد به سراغتان آمد با کمک آنها مشکل خود را حل کنید.

1.عصاره اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس را می توان در بسیاری از داروهای سرماخوردگی دید، زیرا به کاهش گرفتگی کمک می کند. آنتی اکسیدانهای موجود در این روغن باعث افزایش گردش خون می شوند و همچنین سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده تا هرچه سریعتر به بهبودی کامل برسند. روغن اکالیپتوس حاوی سینئول (مایعی بی رنگ و تند با قابلیت سرد کنندگی و میکروب کشی) که دارای مزایای بسیاری دارویی است و می تواند التهابات دردناک ناشی از گلودرد را کاهش دهد.

روغن اکالیپتوس و درمان گلو درد

روغن اکالیپتوس و درمان گلو درد

2.عصاره میخک

روغن گل میخک یکی از عصاره های مناسب برای درمان گلودرد است که از طریق افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن به بهبود شما کمک می کند. این روغن دارای خواص ضد میکروبی، ضد قارچی، ضد عفونی کنندگی و ضد ویروسی است که با عفونت مبارزه کرده و سلامت بدن را تضمین می کند. روغن گل میخک یک ضدالتهاب طبیعی محسوب می شود.

روغن میخک برای گلودرد

روغن میخک برای گلودرد

3.عصاره نعناع

روغن نعناع برای درمان علائم سرماخوردگی، از جمله سرفه، سینوزیت، التهاب گلو و گلو درد استفاده می شود. این روغن دارای اسانس نعنا خشک است که احساس خنک کنندگی فراوانی را برای تسکین درد گلو فراهم می کند. گیاه نعناع خشک شده همچنین دارای اثراتی آرام بخش بر بدن است. این روغن دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد انعقاد است، که به عنوان یک درمان عالی برای گلو درد شناخته شده است.

روغن نعناع

روغن نعناع

4.عصاره آویشن

یکی از دیگر روغن های اساسی درمان گلودرد روغن گیاه آویشن است. روغن آویشن حاوی آنتی اکسیدان های قوی و ضد میکروبی است که می تواند به درمان گلودرد در هر زمانی کمک کند. در آزمایشات سال 2011 نشان داده شده است، روغن آویشن مقاومت بسیار شدیدی در برابر 120 گونه مختلف باکتری ها، از جمله گونه های مقاوم به آنتی بیوتیک از خود نشان داد.

روغن آویشن مناسب برای گلودرد

روغن آویشن مناسب برای گلودرد

5.عصاره درخت عرعر

اسانس درخت عرعر یکی از بهترین داروهای طبیعی برای گلو درد است. همچنین می تواند عوارض تنفسی، درد عضلانی و حتی آرتروز را نیز بهبود ببخشد. اسانس درخت عرعر حاوی بیش از 87 ترکیب مختلف فعال مانند آنتی اکسیدان ها است که می تواند خیالتان را از گلو درد راحت نماید.

میوه درخت عرعر

میوه درخت عرعر

6.عصاره زوفا

روغن زوفا دارای خواص ضدعفونی کننده ی قوی است که به عنوان یک درمان طبیعی ایده آل برای مبارزه با عفونت ها و از بین بردن باکتری ها شناخته شده است. این که گلودردتان به علت عفونت ویروسی باشد یا عفونت باکتریایی، روغن زوفا می تواند آن را درمان کند. روغن زوفا می تواند گلودرد را بهبود و التهاب درون ریه ها را نیز کاهش دهد و عملکرد سیستم تنفسی را بهبود بخشد.

روغن زوفا

روغن زوفا

7.عصاره لیمو

روغن لیمو به عنوان یک داروی پاک کننده بسیار شناخته شده است. این روغن توانایی پاک کردن سموم را از هر بخش بدن را دارد. روغن لیمو دشمن طبیعی باکتری و التهابات محسوب می شود. این روغن همچنین دارای ویتامین C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و از شیوع عفونت جلوگیری می کند.

روغن لیمو داروی موثر گلودرد

روغن لیمو داروی موثر گلودرد

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *