5 ترفند برای ایجاد انگیزه در زندگی

برای همه ی ما پیش می آید که گاهی در زندگی بی هدف و بی برنامه فقط وقت می گذرانیم. شاید یکی از اصلی ترین دلایل آن نداشتن هیچ انگیزه ای در زندگیمان است. ممکن است دیگران این انگیزه را...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
5 ترفند برای ایجاد انگیزه در خودتان

برای همه ی ما پیش می آید که گاهی در زندگی بی هدف و بی برنامه فقط وقت می گذرانیم. شاید یکی از اصلی ترین دلایل آن نداشتن هیچ انگیزه ای در زندگیمان است. ممکن است دیگران این انگیزه را در مقطعی از زمان برای ما به ارمغان بیاورند، اما این موضوع گذراست. این خودمان هستیم که باید یاد بگیریم چطور انگیزه های متنوع در هر موضوعی ایجاد کرده و رو به جلو حرکت کنیم. افراد بی انگیزه تنها روزگار می گذرانند بدون اینکه هیچ نتیجه ی مشخصی بدست آورند. در مطلب میتوانید چند راهکار برای ایجاد انگیزه در خود را بیاموزید.

1.به خودتان بگویید که هر روز قوی تر از دیروز هستید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید تا در خود انگیزه ایجاد کنید این است که هر روز و به طور مداوم به خود بگویید که یک فرد قوی هستید. بهترین زمان برای انجام این کار وقتی است که از خواب بر می خیزید و به آینه نگاه می کنید. این موضوع برای ایجاد انگیزه در یک فرد قابل درک است، چرا که این کار باعث قدرت گرفتن و ایجاد اعتماد به نفس درونی در فرد می شود. به عبارت دیگر می توان گفت قدرت ذهنی به طور روی بالا رفتن ایجاد انگیزه در شما تاثیر گذار است.

2.روزانه برنامه ریزی داشته باشید

بهترین راه برای ایجاد انگیزه در خود برنامه ریزی کردن قبل از شروع هر کاری است. انجام این کار می تواند خیلی ساده باشد، می توانید در حالی که در مسیر رفت و آمد به محل کار یا زمانی که مشغول خوردن یک فنجان قهوه هستید برنامه ریزی خود را انجام دهید. این روش تاثیر شگفت انگیزی روی شما خواهد داشت. در واقع با این کار یاد می گیرید که چه کاری را باید در چه زمان انجام دهید و آن کار را چگونه به نتیجه برسانید.

روزانه برنامه ریزی داشته باشید

روزانه برنامه ریزی داشته باشید

3.برای انجام کارها فعالیت داشته باشید

شاید تعجب آور باشد که چگونه نگرشتان برای انجام کارها می تواند در ایجاد انگیزه شما تاثیر گذار باشد. با خود بگویید: “من به خودم افتخار می کنم چون هر آنچه که می گویم انجام می دهم”، “من تمام کارها را در همان زمانی که گفته بودم انجام دادم این واقعا بی نظیر است”، این نگرش باعث ایجاد انگیزه بیشتر در آینده خواهد شد. ایجاد انگیزه برای شروع هر کاری می تواند به سادگی رفتن به یک فروشگاه و یا مراجعه به بانک باشد. فقط کافیست زمانی که تصمیم می گیرید یا می گویید که کاری می کنید، حتما آن را انجام دهید.

4.با الگوی موفقیت خود مرتبا صحبت کنید

زمانی که درباره ی انگیزه و هدف دیگران می شنوید دچار سردرگمی نشوید. در تمام طول زندگی افرادی هستند که می توانند الگوی شما باشند و برای شما الهام بخش بوده و ایجاد انگیزه کنند. این افراد می توانند مدیرتان، مادر، پدر، دوست یا مربی شما باشد. راحت ترین راه برای ایجاد انگیزه در خود این است که با الگوی خود درباره ی نحوه انجام دادن کارها و چگونگی برخوردشان با مسائل متفاوت یک صحبت دوستانه داشته باشید. آنها می توانند منبع خوبی برای ایجاد انگیزه و همچنین مشاوره بسیار مناسبی در مواقع مورد نیاز باشند.

با الگوی موفقیت خود مرتبا صحبت کنیدبا الگوی موفقیت خود مرتبا صحبت کنید

با الگوی موفقیت خود مرتبا صحبت کنید

5.وقتی کاری را انجام می دهید به خودتان افتخار کنید

مهم نیست که شما دارای یک شغل هستید یا مشغول به انجام یک کسب و کار و یا یک خانه دار هستید. همه ی افراد باید روزانه در زندگی خود تصمیماتی بگیرند. قدردانی از خود یک ابزار عالی برای ایجاد انگیزه در خود است. زمانی که شما از تصمیماتی که گرفته اید به خودتان افتخار می کنید، خیلی راحت می توانید مجددا آن را تجزیه و تحلیل کنید که آیا آن کار را به درستی انجام دادید یا خیر. قدرت ذهنی و داشتن اعتماد به نفس بخشی از موضوع را شامل می شود. باید در نظر داشت که هر فرد انگیزه های خود را برای انجام کاری دارد و این در افراد مختلف متفاوت است چرا که هر کس یک نوع طرز تفکر دارد. فقط به خاطر داشته باشید که بیش از حد سرگرم تحسین کارهای خود نشوید، چراکه که منجر به اعتماد به نفس کاذب و زیاد خواهد شد.

وقتی کاری را انجام می دهید به خودتان افتخار کنید

وقتی کاری را انجام می دهید به خودتان افتخار کنید