برای نظافت منزل راهکارهای بی نهایتی وجود دارد که می تواند باعث سهولت کارهای طاقت فرسا شود و تجربه ی حرفه ای ها، کار را مثل آب خوردن راحت کند. بعد از آنکه نشیمن منزل را تمیز و رویایی کردید و از بین بردن لکه های دردسر، خوب است به سراغ تمیز کردن هر یک از وسایل منزل برویم تا به آسانی خانه ای بی نظیر بسازیم.

 

تمیز کردن فر ِ گاز

تمیز کردن داخل فر گاز

تمیز کردن داخل فر گاز

برای تمیز کردن داخل فر، از شب گذشته محلول آب جوش و آمونیاک را داخل یک ظرف داخل فر قرار دهید. صبح کمی در فر را باز بگذارید، سپس داخل فر را با اسفنج تمیز کنید.

تمیز کردن اتو

تمیز کردن سطح اتو

تمیز کردن سطح اتو

اگر سطح اتوی تان کثیف شده و چرک گرفته است، یک تکه پنبه ی به سرکه آغشته شده را آهسته بر سطح اتو بکشید. دیگر اثری از چرک باقی نخواهد ماند. همچنین وقتی که اتو داغ است با دستمال نم داری که یکی دو قطره روغن زیتون روی آن چکانده اید را روی سطح بکشید. نتیجه براق شدن و تمیزی فوق العاده ی سطح اتوی شماست.

تمیز کردن خاکستر

میزی که از خاکستر سیگار تیره شده را می توانید با کمی آب لیمو تمیز کنید. همچنین لکه های داخل زیر سیگاری را نیز با آب لیمو و کمی نمک می توانید براحتی از بین ببرید.

فرچه های نظافت را ضد عفونی نمایید

تمام فرچه ها و مسواک بهداشتی تان را کافی ست برای چند دقیقه داخل آب جوش قرار دهید تا ضد عفونی شوند.

لیمو، تمیز کننده ای موثر

لیمو، معجزه ی تمیزی

لیمو، معجزه ی تمیزی

اگر پوست لیمو که به نظر به درد نخور می آیند را در جایی زیر آفتاب خشک کنید، ماده ی تمیز کننده خوبی را عمل آوری کرده اید. با این پوست های خشک شده، جاهای چرب و یا دودی، اشیا فلزی مثل کتری روی گاز، و یا کارهای آشپزخانه و چاقو ها را با اسکاچ زبر، میتوانید برق بیندازید.

تمیز کردن روغن بطری

تمیز کردن بطری روغن

تمیز کردن بطری روغن

بطری های روغنی را ابندا با پودر رختشویی دستی بشویید، سپس با ریختن کمی سودا (آب گازدار) و آب بطری را تکان دهید. بعد از پنج دقیقه تکان دادن، اگر هنوز باز هم چربی باقی مانده بود، کمی تفاله ی قهوه به این مایع اضافه کنید. حال بعد از کمی تکان دادن ، و کمی صبوری از بین رفتن کامل چربی داخل بطری خواهید دید.

چگونه داخل کشو را تمیز کنم؟

اگر بدون خالی کردن داخل کشوها را می خواهید تمیز کنید، سر جارو برقی تان جورابی نازک بکشید. با این راه گرد و خاک داخل کشو را میگیرید بدون اینکه زحمت خالی کردن آن را بکشید.

شستشوی پرده های بلند

اگر پرده ها و یا رومیزی های بلند را میخواهید مثل روز اول تمیز و زیبا شوند، داخل آب شستشوی آن دو قاشق غذاخوری شکر بریزید. تمیزی شان حیرت انگیز خواهد بود.

ملحفه های سفید و تمیز

ملحفه های سپید

ملحفه های سپید

بزرگترین دشمن ملحفه های سفید آب کلردار است. چرا که هم پارچه را می پوساند، و هم باعث زردی می شود. اگر نیاز به سفید کردن ملحفه ها هست، از سفید کننده ی پایه اکسیژن استفاده کنید. اگر در دستور شستشو با دست شسته شود نوشته باشد، می توانید از پودر صابون استفاده کرده و با دست بشویید. برای خشک شدن ملحفه ها را خیس، فقط پهن کنید و بعد از خشک شدن اتو کنید.

برای تمیز کردن حمام از کجا شروع کنم؟

با خالی کردن زباله ها کار را شروع کنید. سپس خاک و مو را از روی زمین و بخصوص گوشه ها جارو کنید. کمدها و شیرهای دستشویی و حمام را با ماده ی ضد عفونی کننده تمیز کنید. در نهایت کاشی های کف، دیوارها را تمیز کنید و مطمئن شوید هیچ لکه ای بجا نمانده است. اول بشویید، و سپس خشک کنید. با خشک کردن نتیجه ی بهتری می گیرید. در آخر، آینه ها را فراموش نکنید.

بلور و کریستال های براق

بلورهای زیبا و شفاف

بلورهای زیبا و شفاف

برای برق و شفاف تر شدن کریستال های تان کافی است بعد از شستن آن ها، با آب که در آن سرکه است آب بکشید. نتیجه فوق العاده ی آن را خواهید دید.

تمیز کردن اجاق کباب پز (منقل)

تمیز کردن منقل

تمیز کردن منقل

این کار آن قدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. برای تکه های باقی مانده روی منقل، می توانید با یک تکه روزنامه وقتی که منقل هنوز کمی گرم است پاک کنید. خواهید دید که خیلی نرم و راحت خودشان می ریزند.