آیا آووکادو را دوست دارید؟ آووکادو در حال حاضر میوه ای بسیار محبوب و فوق العاده به شمار می آید، زیرا مملو از مواد مغذی و چربی های مفید است. داخل این میوه نرم و بسیار خوشمزه است و می توانید از آن در تهیه بسیاری از غذاها، پیش غذا و یا دسر استفاده کنید. علاوه بر موارد ذکر شده می توانید از آن به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی برای موهایتان بهره ببرید. اگر قصد دارید با فایده آووکادو آشنا شوید این مقاله را مطالعه کنید.

1.شما را باهوش و فعال می کند

آووکادو دارای اسیدهای چرب و ویتامین E طبیعی بوده، که هر دو این مواد برای عملکرد مغزتان عالی است. به عنوان مثال، خون رسانی به قسمت جلوی سر، بخشی از مغز که مسئول برنامه ریزی، تصمیم گیری و تفکر در مواقع بحرانی است را بهبود می بخشند.

2.کاهش کلسترول با آووکادو

این میوه پر از چربی هایی است که برای بدنتان مناسب است و همچنین توصیه شده است که روزانه به اندازه ی یک فنجان آووکادو را برای تامین 32٪ چربی نوش جان کنید. دلیل مفید بودن چنین چربی منحصر به فردی برای بدن این است که به کاهش کلسترول مضر کمک می کند، علاوه بر آن دارای مزایای دیگر از جمله کاهش خطر سکته مغزی و ابتلا به بیماریهای قلبی است.

کاهش کلسترول با آووکادو

کاهش کلسترول با آووکادو

3.با خوردن آووکادو مواد مغذی را جذب کنید

بسیاری از ویتامین های مهم محلول در چربی هستند، بنابراین برای اینکه جذب شوند نیاز به چربی دارند. این ویتامین ها شامل ویتامین A، K، D  وE می باشند، پس می توان گفت قراردادن آووکادو در برنامه غذایی کمک می کند تا تمام ویتامین های ذکر شده را به بدن خود ترزیق کنید.

4.علائم آرتروز را کاهش می دهد

آووکادو حاوی الکلهای چرب پلی هیدروکسیلات (PFAs)  است که یک عامل ضد التهابی به شمار می آید و به کاهش التهاب که می تواند منجر به آرتروز شود کمک می کند. آووکادو همچنین حاوی آنتی اکسیدان های مهمی مانند ویتامین C و E است که به مبارزه با التهاب کمک می کند و همچنین ممکن است علائم آرتروز را کاهش دهد.

علائم آرتروز را کاهش می دهد

علائم آرتروز را کاهش می دهد

5.حافظ سلامت چشمان شما

آووکادو حاوی لوتئین و زاکسنتین است که کاروتنوئید (رنگدانه) هستند که برای سلامت عمومی چشم ضروری است، آنها از چشم در برابر امواج مضر محافظت کرده و خطر ابتلا به بیماریهای چشم را کاهش می دهد.

حافظ سلامت چشمان شما

حافظ سلامت چشمان شما

6.آووکادو میوه مملو از فیبر

این میوه دارای فیبر بسیار بالایی است و حدود 7 درصد از آن را فیبر تشکیل می دهد. یک آووکادو حدود 27 درصد فیبر روزانه را تامین می کند این خبر بسیار خوبی است، زیرا فیبر نقش مهمی در کاهش وزن و سلامت متابولیسم بدن دارد. همچنین آووکادو می تواند به کاهش قند خون کمک کند.

7.کاهش وزن به کمک آووکادو

آیا قصد دارید که وزن خود را کاهش دهید؟ آووکادو حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است، به این معنی که آنها به صورت انرژی در بدن ذخیره شده و به مرور سوزانده می شود. این به معنی آن است زمانی که آووکادو را نوش جان می کنید احساس سیر بودن می کنید و همچنین کمک می کند تا احساس گرسنگی خود را خنثی نمایید.

کاهش وزن به کمک آووکادو

کاهش وزن به کمک آووکادو

8.آووکادو پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد

پتاسیم یک ماده معدنی مهم است که اکثریت مردم آن را به اندازه کافی دریافت نمی کنند، اما آووکادو می تواند این ماده معدنی را به بدن ترزیق نماید. می توانید 14 درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه خود را در یک آووکادو پیدا کنید. مقدار پتاسیم موجود در آووکادو 10 درصد بیشتر از موز است. مصرف پتاسیم بالا با کاهش فشار خون، کاهش خطر سکته مغزی، حملات قلبی و نارسایی کلیوی همراه است.

آووکادو پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد

آووکادو پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد

9.خوردن آن در بارداری بسیار سودمند است

اگر باردار هستید، سعی کنید آووکادو را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. تنها یک فنجان آووکادو حاوی تقریبا 25 درصد از فولات ضروری است که برای مادر و نوزاد در دوران بارداری توصیه می شود.

خوردن آن در بارداری بسیار سودمند است

خوردن آن در بارداری بسیار سودمند است

10.آووکادو مملو از مواد مغذی است

آووکادو حاوی 20 ویتامین و مواد معدنی شگفت انگیز است. این میوه یک چهارم ویتامین C روزانه که نقش مهمی در رشد و ترمیم بافت های بدن دارد را تامین می کند. همچنین آووکادو دارای ویتامین B6 فراوانی است که به بدن کمک می کند تا از عفونت و بروز بیماری ها جلوگیری کند.