5 گیاه آپارتمانی مناسب برای تزیین فضای خانه

تزیین دکور داخلی خونه با گل و گیاه آپارتمانی یکی از بهترین و زیباترین ایده های تزیین دکوراسیون محسوب میشه. استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی علاوه بر تولید اکسیژن و پاکسازی هوای خونه، به عنوان یک موجود زنده بر...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
دکور تابستانه با گیاه فیلودندرون برگ انجیری

تزیین دکور داخلی خونه با گل و گیاه آپارتمانی یکی از بهترین و زیباترین ایده های تزیین دکوراسیون محسوب میشه. استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی علاوه بر تولید اکسیژن و پاکسازی هوای خونه، به عنوان یک موجود زنده بر زیبایی و جذابیت دکوراسیون اضافه میکنه. برای تزیین دکوراسیون داخلی باید از گل و گیاهانی استفاده کنیم که علاوه بر زیبایی توانایی رشد در محیط خونه رو داشته باشن که در ادامه با 5 مورد از این گیاهان آشنا میشیم.

1.پوتوس گیاه آپارتمانی دوست داشتنی

انواع گیاهان آویز و رونده مثل پوتوس با رشد شاخ و برگشان نیاز به تعویض گلدون ندارن چون با هدایت برگها به خوبی میتونیم دورتادور سقف، ستون یا هر قطعه از مبلمان را به زیبایی تزیین کنیم. این گیاه دوست داشتی بسیار منعطفه و در فضاهای کم نور رشد میکنه. این گیاه به نور آنچنانی نیاز نداره و کمرنگ شدن برگها نشانه ای از تابش بیش از حد نور آفتاب خواهد بود. پوتوس قانع و کم آبه و فاصله دو آبیاری آن زمانیه که خاک آن کاملا خشک شده باشه. برگهای قهوه ای یا مایل به زرد میتونه نشونه ای از رطوبت زیاد باشه.

تزیین دکور آشپرخونه با گل پوتوس

تزیین دکور آشپرخونه با گل پوتوس

2.سانسوریا بهترین تصفیه کننده فضای خانه

گیاه سانسوریا یا گیاه ماری یک گل فوق العاده دوست داشتنی برای تزیین محیط خونست. این گیاه یک تصفیه کننده قوی و طبیعیه که میتونه با جذب آلودگی ها، اکسیژن خالص را در محیط خونه پخش کنه. سانسوریا از گیاهان آپارتمانی مناسب فضای کم نور آپارتمانه و بهترین زمان آبیاری آن زمانیه که حس کنید خاک گلدان خشک شده باشه.

تزیین کنج اتاق نشیمن با گیاه سانسوریا

تزیین کنج اتاق نشیمن با گیاه سانسوریا

3.دکور تابستانه و جذاب با گیاه فیلودندرون برگ انجیری

اگر دنبال یک درختچه آپارتمانی جذاب میگردین و سبک های استوایی و تابستانی دکوراسیون را میپسندین، توصیه میکنم سراغ گیاه برگ انجیری برید. این درختچه آپارتمانی برای تزیین کنجهای خالی و نورگیر بسیار مناسبه. رشد خوبی داره و به خانه ای روشن و نور غیر مستقیم احتیاج داره. ازآنجایی که این گیاه اصالتا به آب و هوای گرمسیری برمیگرده نیاز داره تا خاکش رو نسبتا مرطوب نگهداریم. علامتهای قهوه ای روی برگهای این گیاه نشون از آفتاب سوختگیه و نباید آن را مقابل نور مستقیم خورشید قرار بدید و اگر برگ ها زرد شدند بدونید بیش از حد به آن آب دادید و باید هفته ای یکبار آبیاری را تکرار کنید.

دکور تابستانه با گیاه فیلودندرون برگ انجیری

دکور تابستانه با گیاه فیلودندرون برگ انجیری

4.گیاهان هوازی با آسان ترین شرایط نگهداری

اگر جزء کسانی هستین که دنبال گیاهان بی دردسر با شرایط نگهداری آسون میگردین و معمولا هم ساکولنتها رو انتخاب میکنین باید گیاهان هوازی رو بهتون معرفی کنم که شرایط نگهداریش فوق العاده آسون تر از ساکولنتهاست. گیاهان هوازی یکی از محبوب ترین گونه های گیاهی آپارتمانی هستند که بدون خاک رشد میکنن و به خوبی میتوان از آنها به عنوان دکوریجات رومیزی برای تزیین میزغذاخوری استفاده کرد. بله گیاهان هوازی نیازی به خاک ندارند و آنها با هوای اطرافشان رشد میکنند. برای نگهداری از گیاهان هوازی فقط هفته ای یکبار به آنها آب بدین و برگهای آن را با اسپری کردن آب شست و شو داده و مرطوب کنید.

تزیین میز غذاخوری با گیاهان هوازی

تزیین میز غذاخوری با گیاهان هوازی

5.سرخس های رطوبت دوست برای تزیین فضاهای مرطوب

سرخس گونه های متنوعی دارد که همه ی آنها عاشق رطوبت هستند. آنها بهترین گیاه برای تزیین دکور فضاهای مرطوب خانه مثل سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه هستند. کاشت سرخس ها در گلدان های آویز یا قرار دادن آنها روی طاقچه پرنور بخاطر فرم آویز برگها زیبایی و جذابیت دکور داخلی را بیشتر میکنه.

استفاده از سرخس ها برای تزیین دکور حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از سرخس ها برای تزیین دکور حمام و سرویس بهداشتی

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف