لاغری، تناسب اندام و داشتن وزن ایده آل چیزیست که اکثریت ما دنبالش هستیم و برای رسیدن به آن سراغ رژیم های غذایی مختلفی میریم و گاهی اوقات از آنها خسته میشویم و معمولا هم رهایشان میکنیم. به همین دلیل در ادامه چند گیاه چربی سوز را معرفی میکنم که بدون نیاز به رژیم های سخت و طاقت فرسا موجب چربی سوزی و کاهش وزن شما خواهد شد.

چای سبز بخورید تا لاغر شوید

چای سبز علاوه بر داشتن خواص آنتی اکسیدانی یکی از بهترین گیاهان چربی سوز برای لاغری محسوب میشه. مصرف منظم چای سبز تأثیر زیادی در چربی سوزی و کاهش وزن بخصوص در نواحی شکم و دور کمر خواهد داشت. یک قاشق چایخوری چای سبز را در یک لیوان آب دم کنید و سه بار در روز به فاصله نیم ساعت پس از هر وعده غذا یک لیوان میل کنید.

چای سبز و لاغری

چای سبز و لاغری

اثر زنجبیل و دارچین بر هضم غذا و لاغری

مصرف دارچین با تنظیم سوخت و ساز بدن و کنترل قند خون میزان تری گلیسیرید و کلسترل را کاهش میدهد و کمک زیادی به کنترل وزن بدن می کند. خوردن زنجبیل و دارچین تأثیر زیادی در هضم غذا دارد. چربی و قند خون را کنترل کرده و سوخت و ساز بدن را بهبود می دهد. برای استفاده از این گیاه چربی سوز کافیه تا پانزده دقیقه قبل از نهار و شام یک قاشق چایخوری زنجبیل را در یک لیوان آب جوش دم کرده و بنوشید.

زنجبیل چربی سوز

زنجبیل چربی سوز

فلفل و خردل دو چربی سوز قوی

دانه ی خردل دارای خاصیت کالری سوزی بالاییست و به علت تندی زیاد تأثیر زیادی در کاهش وزن و لاغری دارد. گیاهان تند به علت آنکه میزان سوخت و ساز و متابولیسم بدن را بالا میبرند تأثیر زیادی در چربی سوزی و لاغری دارند. انواع فلفل بخصوص فلفل قرمز و تند به خوبی چربی ها و کلسترل خون را کاهش میدهد و با افزایش متابولیسم بدن باعث کاهش وزن و لاغری میشود.

خردل تند و چربی سوز

خردل تند و چربی سوز

کنترل اشتها و لاغری با خوردن کرفس و زیره

زیره سبز خواص بسیار مفیدی برای هضم غذا، تولید انرژی و کنترل قند خون دارد. با از بین بردن سموم بدن و کنترل اشتها به خوبی وزن را کاهش می دهد. کرفس هم از گیاهان سم زداست که در مدت زمان کوتاهی به کاهش وزن و لاغری و چربی سوزی کمک میکند. نوشیدن آب کرفس حداقل سه بار در روز به خوبی اشتها را کنترل کرده و باعث چربی سوزی خواهد شد.

کرفس چربی سوز و کاهش دهنده اشتها

کرفس چربی سوز و کاهش دهنده اشتها