گیاهان علاوه بر فیلتر کردن هوای خونه اکسیژن هم براتون تولید میکنن و همچنین رنگ و منطره ی جدیدی هم به خونه هاتون اضافه میکنن. بهتره برای خونه گیاهانی رو انتخاب کنید که باعث آرامش و تسکین اعصاب بشه. تعداد زیادی از گیاهان وجود دارن که توسط ما نادیده گرفته میشن. سعی میکنم در این مطلب تعدادی از این گیاهان رو بهتون معرفی کنم به امید اینکه اونارو به خونه هامون برگردونیم تا خانه ای پر از گل داشته باشیم.

گل یاس بهترین انتخاب برای کاهش اضطراب و استرس

عطر شیرین گل یاس به اندازه ی داروهای آرامبخش تسکین دهنده است و باعث کاهش اضطراب و بهبود خلق و خوی افراد میشه. استشمام بوی یاس باعث کاهش استرس میشه و به بهتر خوابیدن انسانها کمک میکنه. گلهای خشک شده ی یاس رو میتونین جمع کنید و داخل ظرفای شیشه ای بریزین و برای زیبایی خونه ازش استفاده کنید.

گل یاس و کاهش اضطراب

گل یاس و کاهش اضطراب

اسطوخودوس دیازپام طبیعی

اسطوخودوس یکی از گیاهانیه که در درمانهای طبیعی از اون استفاده های فراوانی میشه و به شکل های مختلفی از قبیل عرق اسطوخودوس , جوشانده یا اسانس کاربرد داره. محققان به این نتیجه رسیده اند که قرار گرفتن در فضایی پر از عطر اسطوخودوس تسکین دهنده ی بسیاری از دردهاست و خاصیت ضد اضطراب هم داره. اسطوخودوس به عنوان یک آرامبخش طبیعی باعث رفع مشکلات بدخوابی میشه و در درمان بیماری های عصبی تاثیری چند برابر بیشتر از دیازپام داره.

اسطوخودوس دیازپام طبیعی

اسطوخودوس دیازپام طبیعی

آلوئه ورا هشدار دهنده ی آلودگی منزل

آلوئه ورا یکی از شفادهندگان طبیعته که علاوه بر تسکین التهاب , زخم و پوست سوخته , ماسکی بسیار عالی برای شادابی و تازگی پوسته و گیاهی پرطرفدار برای منازل محسوب میشه. برای تصفیه هوای خانه و فضای اتاق خوابها از مواد شیمیایی میتوان از این گیاه کمک گرفت به این صورت که وقتی مواد شیمیایی مضر در خانه در سطح بالایی باشه با ایجاد لکه هایی قهوه ای روی این گیاه شما از وضعیت مطلع میشین.

آلوئه ورا شفادهنده ی طبیعی

آلوئه ورا شفادهنده ی طبیعی

پاپیتال تصفیه کننده ی طبیعی هوای منزل

ناسا گیاه پاپیتال را به عنوان یکی از بهترین تصفیه کننده های هوا معرفی کرده که خاصیت جذب فرمالدئید را دارد. نگهداری از این گیاه بسیار سادست و نیاز به نور فراوان هم نداره و گیاهی پر رشده. نگهداری از گیاه پاپیتال در اتاق خواب برای تسهیل خواب بسیار موثره و آلودگی فضا رو هم جمع میکنه. شما میتونین با ساخت آویز سبد گل دست ساز و با کمی خلاقیت از این گیاه در فضای اتاق خوابتون استفاده کنید.

پاپیتال و تصفیه هوای منزل

پاپیتال و تصفیه هوای منزل

داراسینای قرمز

این گیاه انتخابی بسیار مناسب برای فضاهای خالی و کنج های بلاتکلیف در خونه هاست و خاصیت جذب گازهای سمی رو داره. فقط قبل از خرید دقت کنید داراسینای قرمز ممکنه به ارتفاع 4 متر هم برسه پس نیاز به فضای بسیار زیادی داره.

داراسینای قرمز

داراسینای قرمز

پیتوس ابلق طلایی بهترین انتخاب برای افراد پرمشغله

پیتوس یکی دیگر از گیاهان برگزیده ی ناسا برای تصفیه ی هوای خونه معرفی شده و نگهداری از اون در اتاق خواب باعث خوابی آرامتر میشه. پیتوس گیاهی بسیار مناسب برای افراد پر مشغله است چون نگهداری بسیار ساده ای داره و از گذشته ها آشنای خیلی از خونه هاست.

پیتوس ابلق

پیتوس ابلق

به امید آشتی دوباره با طبیعت

1/5 - (1 امتیاز)