میتونم بگم که تو خونه ی هممون حداقل یکی دوتا گلدون گل هست. لب طاقچه ی کنار پنجره، رو تراس، کنار تلوزیون، تو راه پله، روی میز و خیلی جاهای دیگه. بودن گل تو خونه علاوه بر اینکه نمای خونه رو قشنگ تر میکنه به آدم روحیه و انرژی هم میده چون هم سرسبزی خاصی رو به خونه هامون میاره و هم اینکه هوای خونه رو عوض میکنه. تو این چندسال اخیر درمورد اینکه دکوراسیون خونه رو چجوری بچینیم تا فضای خونه خسته کننده نباشه خیلی صحبت میشه. من میخوام تو این مطلب با کمک علم فنگ شویی در مورد نقش گلها وگیاهان تو طراحی داخلی خونه و اینکه چطور ازشون استفاده کنیم تا بیشترین انرژی رو ازشون بگیریم براتون بنویسم.

علم فنگ شویی

علم فنگ شویی یه علم چینیه که در مورد چیدمان منزل و دکوراسیون و اینکه چطور از وسایل دور و برمون استفاده کنیم تا بیشترین انرژی رو ازشون بدست بیاریم صحبت میکنه. در علم فنگ شویی از گل وگیاه برای افزایش انرژی حیاتی استفاده میشه و گیاهان جاندار و زنده بیشتر از گیاهان خشکیده اهمیت دارن. گیاهان یک نوع از چوب به شمار میان که در کنار فلز، آب، آتش و زمین پنج عنصر حیاتی رو در علم فنگ شویی تشکیل میدن.

برخی از نکات اساسی که باید در چیدمان فضای خونه با گیاهان در نظر داشته باشید

 • استفاده از گیاهان سالم

مراقب باشیم تا همیشه گلها وگیاهانمون سالم و زنده باشند چون بیماری و آفت و خشکیدگی اونها باعث میشه تا انرژی منفی در فضای خونه پخش بشه درصورتی که ما میخوایم انرژیهای منفی رو به حداقل برسونیم. همچنین با مراقبت خوب از گلها به شکلی متعهد میشیم تا از خودمون بهتر مراقبت کنیم.

 • از گیاهان پهن برگ و نرم استفاده کنید

  معمولا اکثر ما از دست زدن به گیاهان تیز و زبر خودداری میکنیم. این خودش یک اصل در فنگ شویی هست چون چیزهای تیز انرژی منفی ایجاد میکنند. کاکتوس ها در فنگ شویی شوم هستند و بهتره کمتر ازش در فضای خونه استفاده بشه. بامبو، نخل و سرخس از گیاهان پهن برگ و نرم هستند که از نظر فنگ شویی جنبه درمانی هم دارند. توجه داشته باشین که نخل باید برگهای نرمی داشته باشه. همچنین این گیاهان جنبه بصری خوبی هم دارن و نگهداری ازش هم راحته بنابراین در محیطهای اداری هم میتونید ازشون استفاده کنید.

  استفاده از گیاهان پهن برگ وسرخس

  استفاده از گیاهان پهن برگ وسرخس

  بامبو نماد خوش شانسی در فنگ شویی

  بامبو نماد خوش شانسی در فنگ شویی

چطور میتونیم از گیاهان برای چیدمان به سبک فنگ شویی استفاده کنیم؟

از گیاهان در کنج اتاق ها برای کاهش انرژی فلزات در فضا استفاده کنین.

 • استفاده از گیاهان در راهروهای طولانی برای تعادل بخشیدن به سرعت انرژی حیاتی میتونه مفید باشه.
 • گیاهان میتونن برای افزایش به احساس نیاز و فوریت در فضا استفاده بشن.
 • بهتره که بیشتر از گیاهان گلدار که گلهای رنگی دارن استفاده کنین.
استفاده از گیاهان در فضا وایجاد صحنه های جذاب بصری

استفاده از گیاهان در فضا وایجاد صحنه های جذاب بصری

۰۰۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر