مصرف داروهای شیمیایی همیشه مخالفان و البته موافقان خودشو به همراه داشته، گاهی در دریای نقد و انتقاد هایی که به  عوارض بعد از مصرف این نوع داروها وارده، ذهنمون گرفتار میشه که کدوم بهتره استفاده کنیم و گاهی هم از ناکارآمدی طب سنتی در بسیاری از بیماریهای عصر جدید سر دوراهی قرار میگیریم! راهی که برای من مفید بوده  استفاده از طب سنتی در بیماریهای ساده و رایج و استفاده از طب مدرن در بیماریهایی حاد و خطرناک مثل آپاندیس هست. با این رویکرد من چند درمان از بیماری های ساده در طب سنتی رو در ادامه میگم، امیدوارم براتون مفید باشه.

گیاهان دارویی جایگزین داروهای شیمیایی

گیاهان دارویی جایگزین داروهای شیمیایی

سرفه و سرماخوردگی

بجای استفاده از دیفن هیدرامین سرماخوردگی و استامینوفن میتونید در مواقعی که دچار سرماخوردگی مزمن شدید و بطور مداوم عطسه، آبریزش بینی و سرفه و سردرد یا سنگینی سر دارید، برای میتونید به داروهای گیاهی رو بیارید در ادامه دو نوع داروی گیاهی برای این بیماری میگم:

پیاز و عسل

پیاز رو پوست بگیرید و بعد نصف اون رو در یک ظرف کوچک لایه هاشو از هم جدا کنید و بین لایه ها عسل بریزید در مجموع نهایتا دو قاشق عسل و نصف پیاز برای ساختن این داروی خانگی کافیه، بعد از گذشت یک شبانه روز وقتی که پیاز آب انداخت، با مصرف یک قاشق از آبش هر چهار ساعت یک بار میتونید میل کنید و از این درمان فوری و بی دردسر بهره ببرید.

دمنوش آویشن

آویشن با طبع گرم و خشک تمام عوارض سرماخوردگی که یک بیماری سرد و تر هست رو از بین میبره، کافیه در روز دو یا سه بار بسته به شدت بیماری از این دمنوش استفاده کنید و از اثرگذاری فوق العاده ای که داره، استفاده کنید.

درمان سرفه و سرماخوردگی

درمان سرفه و سرماخوردگی

اسهال

بجای استفاده داروی شیمیایی لوپرامید برای درمان اسهال از داروهای گیاهی نعنا و عسل که یکی از بهترین راه های درمان گیاهی این عارضه است استفاده کنید. چراکه اسهال بدون پیش زمینه ی بیماری قبلی عموما بخاطر ورود یک ویروس یا باکتری و یا بطور کلی تر یک عامل خارجی و ناسازگار با بدن و یا مهاجم به بدن پیش میاد. نعنا یک عفونت کش عالی و یک داروی گیاهی با طبع گرم هست که علاوه بر از بین بردن عامل بیماری با گرماش به دستگاه گوارش ثبوت میده و عسل که برای درمان التهاب دستگاه گوارش مفیده و همچنین طبع گرمی داره در مجموع این دارو میتونه به سرعت شما رو مداوا کنه.

درد معده

اگه شما داری طبع گرم و خشک نیستید میتونید برای درمان درد معده از زنجبیل استفاده کنید و از خاصیت ضد التهابی از حالت تهوع جلوگیری میکنه و با طبع گرمش معده رو آروم میکنه و شما رو به انواع قرصهای آرامبخش و درد معده بی نیاز میکنه.

درمان درد معده با زنجبیل

درمان درد معده با زنجبیل

درد دندان

بجای استفاده از اسپری های بیحسی که در از بین بردن عامل درد هیچ کمکی نمیکنه بهتره از مقدارکمی پودر میخک استفاده کنید که علاوه بر بی حس کردن لثه که درد رو کم میکنه بخاطر داشتن خاصیت ضد التهابی هم از التهاب دندان کم میکنه هم عفونتشو درمان میکنه.

عفونت حاد واژن

اگه برای درمان عفونت حاد واژن به پزشک مراجعه کنید انواعی از پمادهای داخلی واژنی و قرص و کپسولهای جورواجور که از عوارضش بی اطلاعید بهتون میده که بعد از دوره ی درمان دوباره برید اگه خوب نشده بود دوباره سری جدید داروها براتون تجویر بشه! بجای این راه طول و دراز میتونید با احساس بروز عفونت پوست انار رو در آب بجوشانید و آبشو میل کنید بلافاصله عفونت رفع میشه.

درمان عفونت واژن با انار

درمان عفونت واژن با انار