گیاهان تصفیه کننده هوا مناسب برای نگهداری در آپارتمان

آلودگی هوا و خطراتی که برای سلامتی داره بر هیچ کس پوشیده نیست و خونه جای امن تری برای تنفس هست. به نظرم رسید شاید بد نباشه چند گیاه مفید رو برای تصفیه و بهبود هوای آلوده پیشنهاد کنم و...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:

آلودگی هوا و خطراتی که برای سلامتی داره بر هیچ کس پوشیده نیست و خونه جای امن تری برای تنفس هست. به نظرم رسید شاید بد نباشه چند گیاه مفید رو برای تصفیه و بهبود هوای آلوده پیشنهاد کنم و چه بهتره که همه سعی کنیم این گیاهان رو توی خونه نگهداری کنیم تا کمی از گزند آلودگی ها دور بشیم. البته حتی اگه محیط زندگیتون از آلودگی هوا هم خبری نیست این گیاهان ضمن زیبایی٬ برای نشاط و شادابی بیشتر خونه میتونه موثر باشه.

پاپیتال یا پیچک معمولی

این گیاه از بهترین گیاهان تصفیه کننده هواست که میشه در خانه نگهداری کرد. همچنین رشد بسیار خوبی داره و رونده است. پاپیتال برای خانه هایی که دارای حیوان خانگی هستن هم خیلی مناسبه و میتونه در تصفیه ی آلودگی ها و سموم بسیار موثر باشه.

این گیاه در خاک مرطوب و دمای خنک بهترین رشد رو خواهد داشت.

گیاه پاپیتال

گیاه پاپیتال

فیکوس

از گیاهان که اکسیژن بالایی رو منتشر میکنن میشه به همین فیکوس اشاره کرد که با اکسیژن بالایی که به محیط میده میتونه آلودگی ها و سموم رو کم کنه. همچنین این گیاه بسیار زیباست و میتونه گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی شما باشه.

فیکوس نگهداری خیلی ساده ای داره. نور غیر مستقیم میخواد و وفتی خاک گلدانش خشک شد نیاز به آبیاری داره. البته این گیاه در فضای باز میتونه تا چندین متر رشد کنه.

فیکوس

فیکوس

نخل راپیس

این گیاه از گیاهان بسیار زیباست که به دلیل احتیاج به نور کم میتونه برای آپارتمان های کم نور خیلی مناسب باشه. همچنین به دلیل زیباییش طرفدارن زیادی داره و میتونه برای دکور داخلی منزلتون هم بسیار مناسب باشه. از تصفیه کننده های خوب هواست و میتونه برخی سموم رو دفع کنه.

نخل راپیس

نخل راپیس

نخل بامبو

این گیاه هم میتونه در نور کم رشد مناسبی داشته باشه و از تصفیه کننده های هوا نیز هست. به دلیل داشتن ظاهر بسیار زیبا و نگهداری راحت میتونه گزینه مناسبی برای آپارتمان ها باشه.

نخل بامبو

نخل بامبو

گیاه عنکبوتی

بسیاری از مواد سمی موجود در فضا رو تنفس میکنه و باعث پاکسازی هوا میشه. این گیاه هم از زیبایی ویژه ای برخورداره و برای اون دست افرادی که به دنبال گیاهان گلدار هستن مناسبه. در فصل گرما شروع به گلدهی میکنه. البته بهتره در کنار پنجره نگهداری بشه و از نور متوسط برخوردار باشه تا زیباییش دوچندان بشه.

گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی

گیاهانی همچون ژربرا جامزونی و ارکیده هم برای تصفیه ی هوا بسیار مناسب هستن. ولی به این دلیل که کمی نگهداری از اونها شرایط مناسبی میخواد و کمی حساس تر هستن از توضیحشون صرف نظر میکنم. البته اگر بخواید میتونید در موردشون بیشتر تحقیق کنید.

ارکیده

ارکیده

ژربرا جامزونی

ژربرا جامزونی