آیا گونه های مختلف گل های غیر آلرژی زا رو میشناسین؟ متأسفانه آلرژی و حساسیت فصلی به معضل بزرگی تبدیل شده که با فرارسیدن فصل بهار و تابستان و شروع گرده افشانی گل ها تشدید میشه. اما پرورش گل و گیاه در باغچه امری اجتناب ناپذیره و کاشت گلهای زیبا و بهاری میتونه فضای خونه و باغچه رو زیباتر کنه. امروز با چند گل زیبا و بهاری آشنا میشیم که آلرژی زا نیست و برای کسانی که درگیر آلرژی هستند مناسبه و به راحتی میتونیم اونها رو در باغچه پرورش بدیم.

1.بنفشه؛ گل رنگارنگ بهار

بنفشه ها رنگ های متنوع و زیبایی دارن. نگهداری از این گل فوق العاده راحت و آسونه و گزینه بسیار مناسبی برای گل فرش کردن سطح باغچه ی حیاط خواهد بود. این گل برای مدت طولانی میتونه در باغچه عمر کنه و به علت چسبندگی گرده گل، باد قادر به گرده افشانی گرده ها و تشدید آلرژی شما نیست. همچنین گلبرگهای بنفشه تزیین رنگارنگ و مناسبی برای داشتن سالاد فصل شماست.

بنفشه های رنگارنگ و غیرآلرژیک

بنفشه های رنگارنگ و غیرآلرژیک

2.گل کاغذی زیبا و رونده

اگر از علاقمندان به گلهای رونده هستین پیشنهاد میکنم حتما کاشت و نگهداری از این گل زیبا را تجربه کنین. گلهای کاغذی در رنگهای فوق العاده روی دیوار یا دروازه ی حیاط رشد میکنن و هدایت میشن. آنها شکوفه های کاغذی شکل دارند و بعلت گرده افشانی ضعیف و کمشان ایجاد آلرژی و حساسیت نمیکنند.

گل کاغذی رونده و پرشکوفه

گل کاغذی رونده و پرشکوفه

3.گل لاله ارمغان بهار

واقعا شگفت انگیزه چون گلی که بیشترین سنخیت را با فصل بهار داره از کمترین میزان آلرژی زایی برخورداره. این گل زیبا و رنگارنگ از گرده های بسیار ریز و کمی برخورداره که باعث میشه علاوه بر آنکه برای نگهداری در باغچه آلرژی زا نیست بلکه میتونیم  از گلدانی پر از شاخه های لاله برای تزیین دکور استفاده کنیم بدون آنکه نگران حساسیت فصلی باشیم. اما برای کاشت و باغبانی برای این گل بهتره تا از دستکش استفاده کنیم.

گل آرایی باغچه با لاله های رنگارنگ و غیر آلرژیک

گل آرایی باغچه با لاله های رنگارنگ و غیر آلرژیک

4.بگونیا گل غیر آلرژیک سایه پسند

یکی از دغدغه های ما اینه که با قسمتهایی از باغچه که نورگیر نیست باید چه کنیم. گل بگونیا یک گل غیر آلرژیک و سایه دوست هست که در رنگهای زیبای قرمز، صورتی، زرد، سفید و نارنجی یا هر ترکیبی از اینها وجود داره و میتونه تا 60 سانتیمتر هم رشد کنه. بگونیا هم بسیار سالم و بی آزاره و برای کسانی که دچار حساسیت هستند مشکلی ایجاد نمیکنه.

بگونیا سفید و سایه پسند

بگونیا سفید و سایه پسند

5.هورتانسیا پر گل و زیبا

اگه دوست دارین بدون نگرانی و استرس به حساسیت و آلرژی یک باغچه پرگل و رنگارنگ داشته باشین بهتره سراغ گیاه پرگل و پرشکوفه ی هورتانسیا برین. آنها مثل بگونیا از بهار تا پاییز گل دارند و در اکثر نقاط جهان رشد میکنن. این گل فوق العاده آب دوسته بنابراین بهتره تا همیشه سیراب نگهش دارید.

هورتانسیا رنگارنگ و پرشکوفه

هورتانسیا رنگارنگ و پرشکوفه

6.کاشت گونه های متنوع رز در باغچه

انواع مختلف رز با عطر و رنگ های متنوعش برای افرادی که دارای آلرژی هستن هیچ ضرر و آسیبی نمیرسونه و انتخاب مناسبی برای کاشت در باغچه و گل آرایی حیاط خونست.

باغچه زیبا و پرگل رز

باغچه زیبا و پرگل رز