خیلی وقتا احتیاج نیست که شما همه ی اون چیزایی رو که لازم دارین بخرین و براش هزینه ی زیادی صرف کنید. میشه با کمی خلاقیت و حوصله کارای زیبایی انجام داد که هم کم هزینه‌تر هستن و مهم تر از همه هنر دست خودتونه. چند روز پیش براتون مطلبی گذاشتم برای تزیین کفش و صندل های مجلسی و الانم میخوام یه گل زیبا رو بهتون آموزش بدم که هم برای تزیین کفش میشه ازش استفاده کرد و هم به عنوان یه سنجاق سینه ی زیبا. البته از این گل برای تزیین تل سر و تزیین سنجاق سر هم میشه استفاده کرد.

آموزش ساخت گل تزئینی با چرم
آموزش ساخت گل تزیینی با چرم

لوازم مورد نیاز برای ساخت گل تزیینی با چرم

  • چرم در رنگ های مختلف به دلخواه
  • الگوی گلبرگ گل (در سه سایز مختلف)
  • دو تا کاسه ی کوچک برای ریختن آب داغ و فرم دادن به گلبرگ ها
  • فنجان خیلی کوچک و بطری برای فرم دادن به گلبرگ ها
  • چسب مخصوص چرم یا چسب حرارتی
  • سوزن ته گرد
لوازم مورد نیاز برای ساخت گل تزئینی با چرم
لوازم مورد نیاز برای ساخت گل تزیینی با چرم

مراحل ساخت گل با چرم

از الگوی زیر برای برش گلبرگ ها استفاده کنید. اگه تونستید خودتون طراحیش کنید در غیر اینصورت بر روی عکس زیر کلیک کنید و از الگو در سه سایز مختلف پرینت بگیرید و روی چرم دلخواهتون بذارید و دور تا دورش رو برش بزنید.

الگوی گلبرگ گل تزئینی با چرم
الگوی گلبرگ گل تزیینی با چرم

گلبرگ ها رو به مدت 5دقیقه داخل کاسه ی آب جوش غوطه ور کنید تا کاملا نرم بشن و بتونین به راحتی بهشون فرم مورد نظر رو بدین. از بطری ,فنجان و کاسه در این مرحله استفاده میشه به این صورت که گلبرگ های مرطوب رو به نسبت سایزهایی که دارن روی این وسایل قرار بدین و به وسیله ی سوزن ته گرد و مانند شکل زیر وسط گلبرگ ها رو جمع کرده و فرم دهید.

فرم دادن به گلبرگ های گل تزئینی با چرم
فرم دادن به گلبرگ های گل تزیینی با چرم

بعد از اینکه گلبرگ ها کاملا خشک شدن ( برای خشک کردن گلبرگ ها میتونین از سشوار هم استفاده کنید ) اونارو از روی وسایل جدا کنید و به ترتیب بزرگ به کوچک روی هم با چسب محکم کنید.

وصل کردن گلبرگ ها به هم
وصل کردن گلبرگ ها به هم

برای ساخت پرچم وسط گل هم چرم رو به صورت نوارای باریک 0.5 سانتی متر در 6 سانتی متر برش بدین و دو طرف این نوارا رو کنار هم قرار بدین و دور اونو با کش محکم کنید و به وسیله ی یه نوار از رنگ خودش اونارو کنار هم وصل کنید و به کمک چسب وسط گل بچسبونید.

ساخت پرچم گل
ساخت پرچم گل

اگه بخواین از این گل به صورت سنجاق سینه استفاده کنید میتونین یه سنجاق آماده که توی خرازی ها اونو دارن بخرین و پشت این گل بدوزین تا سنجاق سینه ی زیبایی داشته باشین.

استفاده از گل تزئینی با چرم به عنوان سنجاق سینه
استفاده از گل تزئینی با چرم به عنوان سنجاق سینه

برای تزیین لباس ها و حتی کفش هاتون میتونین از این گل زیبا استفاده کنید.

گل تزئینی با چرم
گل تزئینی با چرم
امتیازت به این مطلب چنده؟
برای خودت یا دوستات بفرست:
Default image
فائزه صیدی
28سالمه. معماری خوندم و خونه دارم. مامان یه فرشته کوچولوی نازم .دوست دارم کارها و اطلاعات جدیدی رو یاد بگیرم و خوشحالم که میتونم اونارو با شما تقسیم کنم.

اگر نظری داری بنویس

دلبند

فروشگاه اینترنتی دلبند

ارسال سریع و تنوع بالای نیازهای نوزاد و کودک