از استفاده هایی که میشه از لوله های گاز بی کار چسبیده به دیوار توی خونه کرد اینه که بهشون گلدون آویزون کنیم. مخصوصا اگه گیاهی مثل پوتوس باشه که آویز هم میشه گیاه رو روی لوله هدایت کرد. خالا این کار رو میتونید با انواع گلدون انجام بدید. ما از قدیما یه ظرف دونه خوری پرنده داشتیم که سفالی بود، توش خاک ریختیم و پوتوس رو توش کاشتیم.

گلدان پیتوس

گلدان پوتوس

از چه گلدان هایی برای آویز استفاده کنیم؟

هر گلدونی رو میشه آویز کرد. میتونید از یه لیوان یا بطری شیشه ای ساده استفاده کنید یا یه گلدون سفالی یا هر چیزی که فکر میکنید به دکورتون میاد. یه نمونه ساده ی پیچیدن نخ دور گلدون رو در لینک پایین میذارم که ببینید.

? آموزش آویز کردن گلدان

کاشت پیتوس در ظرف دون خوری

کاشت پوتوس در ظرف دون خوری

از چه گیاهی برای آویز استفاده کنیم؟

خیلی مهمه که دیواری که میخواید گلدون رو بهش آویزون کنید کجاست و چقدر نور داره. پوتوس به دلیل سازگاری بالاش با نور کم برای من انتخاب بهتری بود چون دیواری که گلدون رو بهش آویزون کردم زیاد نور نمیگرفت. همچنین چور آویز میشه و رشدش عمودی و رو به بالا نیست برای گلدونی که انتخاب کردم هم مناسب تر بود. ولی شما میتونید از هر گیاهی که دوست دارید استفاده کنید. اگه احتیاج به مطالعه در مورد گیاه ها داشتید توصیه میکنم مطالب گل و گیاه رو ببینید.

داره خاک میریزه توی ظرف

داره خاک میریزه توی ظرف

آماده ی آویزون کردن

آماده ی آویزون کردن

بعد از کاشت  گیاه در گلدون، با یه نخ کنفی دورش رو بستم و به این صورت که میبینید از لوله ی گاز بی کار کنار دیوار حلقه آویزش کردم ?

گلدان آویز

گلدان آویز

4.1/5 - (14 امتیاز)