گزیدگی پشه در کودکان و روش های درمان آن

 گزش حشرات بر روی پوست کودک ناراحتی هایی برای خود کودک و نیز خانوادش ایجاد میکند. برای جلوگیری از گزش حشرات و درمان آن راههایی را در این نوشته بیان کردیم که بهتون کمک میکنه بتونید التهاب ناشی از نیش...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
گزیدگی پشه در کودکان و روش های درمان آن

گزش حشرات بر روی پوست کودک ناراحتی هایی برای خود کودک و نیز خانوادش ایجاد میکند. برای جلوگیری از گزش حشرات و درمان آن راههایی را در این نوشته بیان کردیم که بهتون کمک میکنه بتونید التهاب ناشی از نیش پشه رو که روی بدن کودک ایجاد شده زودتر بهبود بدید تا کمتر باعث ناراحتی کودک بشه.

نیش پشه و پیامد های آن

نیش پشه معمولا منجر به خارش پوست می شه، که بلافاصله بعد از اینکه پشه کودک شما رو نیش میزنه، خارش شروع میشه. پشه از دهان خود استفاده می کنه تا سطح پوست را سوراخ کنه و خون رو بمکه. بعضی از پشه ها ویروس ها و انگل های مضر را حمل می کنند. با نیش زدن، میکروب های زیادی را وارد بدن کرده که باعث بروز بیماریهایی میشن. برخی از بیماری های ناشی از نیش پشه ها شامل تب زرد، مالاریا و برخی انواع عفونت مغزی (آنسفالیت) هستند.

علائم گزش و نیش حشرات

  •   دانه های ورم کرده و سفت دردناک
  •   خارش پوست
  • وجود لکه های قرمز روی پوست

درمان ها خانگی برای گزیدگی پشه در کودکان

آلوئه ورا دارای اثرات ضد عفونی کنندگی روی پوست است. آب آلوئه ورا را میتوانید به طور مستقیم بر روی پوست کودک بمالید تا از خارش شدید پوست جلوگیری کنید.

الوئه ورا مانع خارش شدید پوست

الوئه ورا مانع خارش شدید پوست

مقداری عسل طبیعی را بر روی پوست بمالید. عسل دارای خاصیت ضد میکروبی است و به کاهش آسیب ناخوشایند پوست و خارش کمک می کند.

عسل تسکین دهنده خارش پوست

عسل تسکین دهنده خارش پوست

سرکه میتونه به عنوان یک لوسیون ضدعفونی کننده در درمان نیش حشرات به کار برود. باید مقداری سرکه را به محض نیش خوردن بدن کودک بر روی پوست او بمالید. میتوان گفت سرکه یه گزینه بسیار مناسبی است.

لوسیون ضد عفونی کننده

لوسیون ضد عفونی کننده

نمک را در مقدار کمی آب مخلوط کنید تا یک محلول آبکی ایجاد شود. محلول آماده شده را به محل گزیدگی بزنید. نمک دارای خواص ضد عفونی کننده است و از خارش جلوگیری میکند، هر چند که ممکن است مقداری باعث سوزش پوست کودک دلبندتون بشه.

عامل کاهش خارش و ضد عفونی پوست

عامل کاهش خارش و ضد عفونی پوست

چند نکته موثر در درمان نیش حشرات

  • اگر کودکتون دچار خارش شده بود، میتونید از پماد کالامین استفاده کنید. این کرم هم خاصیت خنک کنندگی و هم ضدعفونی کننده بسیار مناسبی میباشد. این کرم را نزدیک چشم ها و آلت تناسلی کودکتون نزنید و البته حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.
  •  شما همچنین می توانید رول دئودورانت حاوی کلرید آلومینیوم را بر روی پوست کودکتون استفاده کنید.
  •  اگر کودکتون از خارش زیاد پوست بدنش خسته شده میتونید از یخ برای جلوگیری از تورم و خارش استفاده کنید.

 

رول دئودورانت کودک

پماد کالامین

پماد کالامین

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare