در مطالبی که سال های قبل براتون قرار داده بودم مطلبی داشتیم که تزیین کیک با توپک های شکلاتی نام داشت. مدتی پیش که مهمان داشتیم وقتی جعبه شیرینی رو باز کردم با همون توپک ها مواجه شدم که بسیار هم خوشمزه و خوش خوراک بود. این کیک توپی های شکلاتی هم ظاهر زیبایی دارن و هم اینکه چون درون اونها از کیک هست برای کسانی که اولین بار میل میکنن هیجان انگیزه و البته به دلیل مخلفات بسیار ساده ای که توش به کار میره بسیار خوشمزه است و با یک فنجان چای بی نظیر خواهد بود.

کیک توپی

کیک توپی

مواد لازم برای تهیه کیک توپی شکلاتی

  • کیک خرد شده ۱ لیوان
  • خامه صبحانه ۳ قاشق غذاخوری
  • پودر نارگیل ۲ قاشق غذاخوری
  • چیپس شکلات یک لیوان
  • بادام خردشده و یا پسته خرد شده برای تزیین

طرز تهیه کیک توپی

برای این کیک توپی های خوشمزه مثل همون مطلب توپک های شکلاتی عمل میکنیم. کیک خرد شده رو به همراخ خامه و پودر نارگیل کاملا مخلوط میکنیم که یه خمیر به دست بیاد. خمیر ها رو به اندازه های مساوی برمیداریم و به شکل توپ در میاریم. شکلات ها رو به روش بن ماری (روی بخار آب) ذوب میکنیم و کیک هایی که به شکل توپ در آوردیم رو در شکلات ذوب شده میغلتونیم و در سینی میچینیم. روشون رو هم با پسته و بادام خرد شده تزیین کنید.

شکلات ذوب شده

شکلات ذوب شده

طرز تهیه کیک توپی

طرز تهیه کیک توپی

توپک های کیک رو یکی دو ساعت در یخچال بذارید که شکلات ها ببنده. به همین سادگی شما یک شیرینی خوشمزه و ساده خواهید داشت. این کیک توپی ها رو میتونید با کیک هایی که چند روزی در یخچالتون مونده و خورده نشده درست کنید.

کیک توپی شکلاتی

کیک توپی شکلاتی

۱۳

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر