یادمه یه مدت پیش خاتون عزیز یه مطلب نوشتن با عنوان مرتب کردن کیف دستی و توی اون مطلب پیشنهاد دادن که هدفون رو توی یک جعبه کاست بذاریم تا جمع و جور باشه. واقعا هم گره خوردن هدفون به هم و گاه به لوازم دیگه که در کیف هست، مشکل بزرگیه و گاهی واقعا باعث کلافگی میشه. باز کردنش هم که دردسریست بس بزرگتر. اون پیشنهاد برای ما خیلی جالب و جدید بود و خیلی هم دم دست. امروز من در این مطلب میخوام دوخت یک کیف کوچیک رو آموزش بدم که هم میتونه به عنوان یک کیف سکه مورد استفاده قرار بگیره و هم یک کیف زیبا و جمع و جور برای هدفون های دلبندمون هست که نه خودشون اذیت کنن و نه ما رو.

دوخت کیف هدفون

دوخت کیف هدفون

لوازم مورد نیاز برای دوخت کیف هدفون

پارچه، به اندازه دو دایره به قطر 10 سانت + 4 نیم دایره به قطر 5 سانت (توی عکس پارچه های خال خالی برای روی کیف، پارچه های آبی ساده برای لایه داخلی کیف و سفید ها لایی چسبی هستن که دو لایه داخلی و خارجی کیف رو به هم بچسبونن)

لایی چسبی به اندازه دو دایره به قطر 10 سانت

زیپ کوچک به طول 10 سانت

نخ و سوزن و قیچی و چرخ خیاطی

لوازم مورد نیاز برای دوخت کیف هدفون

لوازم مورد نیاز برای دوخت کیف هدفون

مراحل دوخت کیف هدفون

اول از همه برای زیبا شدن کارتون به ترکیب رنگها تتوجه داشته باشین و پارچه های لایه داخلی و بیرونی کیف و زیپ رو با رنگهای هماهنگ انتخاب کنید. ابتدا باید لایی رو به پارچه های نیم دایره رویی کیف بچسبونیم. برای اینکار کافیه اونها رو روی هم قرار بدید و اتو کنید. لایی چسبوندن برای قوام بخشیدن به پارچه اس. لایه داخلی کیف هم برای تمیز تر شدن دوخت کیفه.

حالا نیم دایره هایی که لایی رو هم بهشون چسبوندیم به دو طرف زیپ میدوزیم.

کیف هدفون

کیف هدفون

وقتی به دو طرف زیپ دوختیم، لایه داخلی نیم دایره ای (آبی کمرنگ ها) رو هم زیر قرار میدیم و باز اتو میکنیم تا از داخل حاشیه زیپ مشخص نشه و دو طرف زیپ رو میدوزیم.

کیف هدفون

کیف هدفون

دو تا پارچه ذایره ای رو هم با لایی به هم میچسبونیم

کیف هدفون

کیف هدفون

دو طرف جلو و پشت کیف رو وارو روی هم قرار میدیم و از داخل دور تا دور کیف رو به هم میچبونیم.

کیف هدفون

کیف هدفون

حالا اضافی زیپ رو میبریم و زیپ رو باز میکنیم و کیف رو به رو بر میگردونیم.

کیف هدفون

کیف هدفون

وقتی برگردوندیم، یک دور دیگه دور تا دورش رو با فاصله نیم سانت چرخ میکنیم.

کیف هدفون

کیف هدفون

به همین راحتی و زیبایی کیف هدفون شما آماده اس. اگر دوست داشتید میتونید یک مربع کوچیک رو دو لایه کنید و به داخل بدوزید و مثل شکل پایین یک جای حلقه برای کیفتون درست کنید. از این حلقه میتونید برای آویزون کردن به جا سوییچی هم استفاده کنید.

کیف هدفون

کیف هدفون

4.7/5 - (4 امتیاز)