کیف دستی چرم + کتان

رنگ و مدل یک کیف دستی برای ترکیب یک ست مجلسی بسیار مهم است. حال آنکه کیف های دو رنگ این قابلیت را دارند تا با لباس های بیشتری جور شوند. امروز می خواهم نحوه ی ساختن یک کیف دستی...

Avatar
خاتون آپدیت:
کیف دستی شیک و دست ساز

کیف دستی شیک و دست ساز

رنگ و مدل یک کیف دستی برای ترکیب یک ست مجلسی بسیار مهم است. حال آنکه کیف های دو رنگ این قابلیت را دارند تا با لباس های بیشتری جور شوند. امروز می خواهم نحوه ی ساختن یک کیف دستی دو رنگ از جنس چرم و پارچه را برای تان آموزش بدهم. این یعنی هم می توانید رنگ و نوع چرم را انتخاب کنید و هم جنس و بافت و رنگ پارچه به انتخاب خودتان است. می توانید این کیف دستی را متناسب برای یک ست زیبای تان که کیف ندارد بسازید. نتیجه بسیار دلخواه و شیک خواهد بود.

کیف دستی چرم و کتان

کیف دستی چرم و کتان

وسایل لازم برای دوخت کیف دستی

  • چرم
  • پارچه ی کتان نقش دار
  • پارچه آستری تک رنگ
  • پارچه آستری نقش دار
  • زیپ 45 سانتی متری
  • قیچی – چرخ خیاطی
وسایل لازم

وسایل لازم

روش دوخت کیف دستی

ابتدا با برش زدن پارچه و چرم برای کیف دستی شروع کنید. شما دو تکه 18 * 40 سانتی متری چرم، و دو تکه پارچه نقش دار 14 * 38 سانتی متر احتیاج دارید. دو تکه از پارچه آستری در ابعاد 28 * 38 سانتی متر هم برای داخل کیف برش بزنید. اگر می خواهید کیف دستی تان محکم تر و به قولی “قوام دار” باشد، می توانید پشت پارچه ی نقش دار را یک لایی نازک بگذارید و با اتو آن را به پارچه وصل کنید.

دوختن چرم و پارچه

دوختن چرم و پارچه

یک تکه چرم و پارچه ی نقش دار را از طول کنار هم قرار دهید و وسط به وسط ، از پشت کار لبه ها را بدوزید (تصویر 3) علت اینکه چرم کمی از پارچه عریض تر است این است که با صاف ماندن چرم، پارچه خود به خود صاف می ماند. با این کار وقتی ساختن کیف تمام شود، لبه های کار با عرض یکسان خواهند بود. دقت کنید که تمام خط های پارچه و دوخت ها صاف و متقارن باشد. همین کار را با دو تکه ی چرم و پارچه ی نقش دار بعدی هم انجام دهید، سپس دو تکه ی دوخته شده را پشت به پشت هم بگذارید و بدوزید. یعنی روی پارچه داخل کار قرار بگیرد و شما خط پایین و سمت چپ و راست کیف را می دوزید و قسمت بالایی آن را باز میگذارید. بعد از دوختن، کیف را به رو برگردانید.

دوختن آستر و زیپ کیف دستی چرم و کتان

دوختن آستر و زیپ کیف دستی چرم و کتان

حال نوبت آستر کیف است. دو تکه آستری را باید به هم بدوزید. پارچه ی نقش دار ِ آستر باید داخل آستری قرار بگیرد. مانند تصویر توجه داشته باشید یک گوشه هفت سانتی در قسمت پایین کیف برای برگرداندن آستر قرار دهید. دو تا دور آستری ها را بدوزید. حالا لبه های زیپ را داخل دو لبه ی آستر ساده و طرحدار کوک بزنید، به طوری که آستری ساده بیرون باشد و آستری طرحدار داخل و لبه ی زیپ جای اشتراک این دو باشد. (تصویر 8 و 9) دقت کنید زیپ به سمت بالا باشد. دقت کنید ابتدا و انتهای لبه ی زیپ داخل کار قرار گیرد تا زشت دیده نشود. حال آستر را از آن گوشه ی باز مانده برگردانید تا دوختها داخل کار قرار گیرند و  بعد آن گوشه را بدوزید.

کیف چرم و کتان

کیف چرم و کتان

آستر را داخل لایه ی بیرونی کیف قرار دهید و لبه ی کیف را تا بزنید و به لبه ی زیپ و آسترها محکم بدوزید. خسته نباشید، کیف خوشگل تان آماده است. حالا می توانید هر جا که دوست دارید از آن استفاده کنید و از کیف دست ساخت خودتان لذت ببرید.