چگونه جلوی کپک زدن مواد غذایی رو بگیریم؟

اگر پنیر یا خامه و یا هر نوع مواد غذایی که در یخچالتون هست را یک ماه استفاده نکردین حتما از مصرف آن دوری کنین، چون ممکنه بر اثر زمان زیاد کپک زده باشد و خوردن آن به بدنتون آسیب...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
چگونه جلوی کپک زدن مواد غذایی رو بگیریم؟

اگر پنیر یا خامه و یا هر نوع مواد غذایی که در یخچالتون هست را یک ماه استفاده نکردین حتما از مصرف آن دوری کنین، چون ممکنه بر اثر زمان زیاد کپک زده باشد و خوردن آن به بدنتون آسیب برسونه. جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی برای سلامتی بدن مهم و ضروری است. موادی که برای مدت طولانی استفاده نمیشن حتی اگه در یخچال هم نگه داری شوند باز هم کپک میزنن و این کپکها به سرعت رشد میکنن و ممکنه به دلیل وجود سموم مختلف در آنها باعث به وجود آمدن آلرژی یا مشکلات تنفسی در بدن بشن. برای اینکه از کپکهای مواد غذایی به دور باشیم راهکارهایی را با هم مرور میکنیم تا از بوجود آمدن و گسترش آنها جلوگیری کنیم.

آیا کپک زدن مواد غذایی خطرناک هستند؟

برخی از غذاها کپک هایی دارند که برای ساختن مواد غذایی بکار میرن مثل یه نوع کپک که در روند ساخت پنیر استفاده میشه و مضر نمیباشد. اما کپک های دیگه وجود دارن که باعث واکنش های آلرژیک و مشکلات تنفسی در بدن انسانها میشه. یک مورد از آنها تولید مایکوتوکسین هاست، که در مناطق مرطوب به خوبی رشد کرده و بسیار سمی بوده و به بدن آسیبهای زیادی میرسونن.

شکل ظاهری کپکها چگونه است

علائم و شکل ظاهری کپکها شامل نقاط سبز یا سفید هستن که حالت پفی دارند و در همه جای مواد غذایی گسترش میابند. هنگامی که کپکها بر روی غذاها در حال رشد و گسترش هستند میتونن عمیق باشن یعنی تمام مواد غذایی را فرا بگیرن. همچنین باکتری های نامرئی می تونن همراه با کپکها رشد کنند و کل ماده ی غذایی را در بر بگیرن.

توجه به تاریخ مصرف و انقضاء محصولات

وقتی که به فروشگاه میرین و قصد خرید مواد غذایی را دارین قبل از اینکه محصول را خریداری کنین حتما در فروشگاه آن را بررسی کنین. باید به تاریخ تولید و انقضاء روی بسته ها توجه کافی کنین تا مطمعن بشین که محصول خوب و سالمی را خریداری کرده اید. به دلیل آنکه احتمال داره نخواین از آن ماده ی غذایی طی چند روز استفاده کنین، بنابراین حتما باید حواستون به تاریخش باشه تا در صورت مصرف نکردن آن با مشکل مواجه نشین. این کار برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی بسیار مهمه، چون اگر تاریخ انقضای یک محصول گذشته و یا کپک زده باشه تمام مواد غذایی اطراف آن هم به کپک آلوده مشین.

توجه به تاریخ مصرف و انقضا محصولات

توجه به تاریخ مصرف و انقضا محصولات

تمیز کردن یخچال برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی

پاکیزگی کلید کنترل کپکهاست. زمانی که مواد داخل یخچال کپک میزنه علاوه بر ضرری که برای سلامتی بدن داره، میتونه باعث بوی بد یخچال هم بشه. سعی کنین هر دو ماه یکبار تمام یخچال خود را وارسی کنین و مواد غذایی که اصلا استفاده نشده را چک کنین که اگر خراب شده آن را دور بریزین تا از کپک زدن مواد غذایی دیگر هم جلوگیری کنین. میتونین مقداری جوش شیرین را با آب داغ مخلوط کنین و شروع کنین به تمیز کردن یخچال، تمام کشوها و قفسه ها را بیرون آورده و تمیز کنین، تا از رشد کپک ها در یخچال جلوگیری به عمل بیاد.

تمیز کردن یخچال برای جلوگیری از کپک ها

تمیز کردن یخچال برای جلوگیری از کپک ها

قرار ندادن مواد غذایی برای مدت طولانی در بیرون یخچال

مواد غذایی را چند ساعت از یخچال بیرون نگه ندارین چون زمانی که مواد غذایی را به خصوص در فصول گرم سال بیرون نگه میدارین، بیشتر در معرض فاسد شدن و کپکها قرار میگیرن و زودتر خراب میشن. وقتی که از آنها استفاده کردین حتما بعد از استفاده سریعا مابقی آنها را به داخل یخچال برگردونین. اگه بسته بندی بود به نحو درستی بسته بندی کنین تا از تولید و گسترش کپک درون آنها جلوگیری کنین.

قرار ندادن مواد غذایی برای مدت طولانی در بیرون یخچال

قرار ندادن مواد غذایی برای مدت طولانی در بیرون یخچال

استفاده از درپوشهای پلاستیکی

وقتی که مواد غذایی را مصرف میکنین، بنا به دلایلی مقداری از آن باقی میمونه و مجبور هستین آن را داخل یخچال نگهداری کنین باید برای جلوگیری از فساد، آنها را با وسیله ای مناسب خوب پوشش بدین. سعی کنین موادی را که داخل یخچال میگذارین به کمک ظرف های درب دار پلاستیکی حتما آنها را ببندین، به این ترتیب جلوی در معرض هوا قرار گرفتن آنها را بگیرید و مواد غذایی هم برای مدت بیشتری تازه خواهند ماند و برای استفاده بعدی کاملا سالم هستن.

استفاده از درپوشهای پلاستیکی

استفاده از درپوشهای پلاستیکی