آموزش دوخت کوسن نمدی فانتزی برای گارد تخت کودک

کوسن نمدی برای تزیین اتاق کودک و یا حتی استفاده از کوسن ها با طرح های مختلف برای گارد تخت میتونه گزینه خوبی باشه. برای تزیین اتاق و همین طور یه سرگرمی جذاب واسه ما که میتونیم با کمترین هزینه...

الهام حسین پور
الهام حسین پور آپدیت:
کوسن

کوسن نمدی برای تزیین اتاق کودک و یا حتی استفاده از کوسن ها با طرح های مختلف برای گارد تخت میتونه گزینه خوبی باشه. برای تزیین اتاق و همین طور یه سرگرمی جذاب واسه ما که میتونیم با کمترین هزینه خیلی راحت اتاق یا فضای خونمون رو تزیین کنیم و از هنر دست خودمون کلی انرژی مثبت بگیریم. پس اگر دوست دارین شمام یه هنر از دست خودتون رو یه گوشه از خونه بذارین و ازش لذت ببرین با من همراه باشین.

کوسن

کوسن

وسایل مورد نیاز برای دوخت کوسن نمدی فانتزی

  • نمد
  • پشم شیشه
  • چسب حرارتی
  • قیچی
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

مراحل دوخت کوسن نمدی فانتزی

الگوی کوسن و جزییات روی کوسن رو مطابق الگوی زیر در رنگ های دلخواه خودمون برش میزنیم.

الگو

الگو

چشم های کوسن رو با کوک های ریز و پیوسته میدوزیم. به این صورت که اول یه دوحت دایره شکل با کوک میدوزیم و بعد داخلش رو با کوک های ریز پر میکنیم.

برای گونه هاش هم از دو تا دایره به رنگ صورتی ملایم رو روی کارمون میچسبونیم.

دوختن جزییات صورت

دوختن جزییات صورت

تیکه سفید رو که صورت کوسن هست به تیکه قرمز که کلاهش هست، روی هم میذاریم و دندون موشی میدوزیم. این کار رو هم واسه قسمت جلو انجام میدیم و هم پشت.

دوختن لبه سفید به قرمز

دوختن لبه سفید به قرمز

دو تا گلی که برش زدیم رو روی هم میذاریم و با کوک های بخیه  اون ها رو به هم میدوزیم. میتونیم برای دوختش از نخ با رنگ متضاد استفاده کنیم.

دوختن دو گل به هم

دوختن دو گل به هم

گل رو بعد از دوختن روی لایه جلو کوسن روی کلاهش میچسبونیم.

چسباندن گل

چسباندن گل

دو لایه کوسن رو روی هم میذاریم و دورش رو دندون موشی میدوزیم و داخلش رو با پشم شیشه پر میکنیم. هر چه قدر کوسن پر تر باشه خودش رو بیشتر نشون میده. اما موقع پر کردن حیلی فشار نیارین که درزها و دوخت ها باز نشه.

دوختن دور کوسن

دوختن دور کوسن