همیشه ایجاد یک فضای جادار و مناسب برای انبار کردن وسایل و لباس ها تو هر خونه ای چه بزرگ و چه کوچیک یه مسأله به حساب میاد. یکی از قسمت هایی که بنظر میاد فضای زیادی برای اینکار داشته باشه دیوار پشت تخت خواب شماست. هرچند با طراحی دیوار به کمک تابلوها و انواع تزیینات میشه دکور زیبایی برای این قسمت داشت اما کمدها و قفسه های داخلی ساخته شده روی این دیوار میتونن هم فضای جادار و بزرگی برای نگهداشت لوازم باشن و هم حجم انباشت وسایل رو از بقیه دیوارها بگیرن. در ادامه با روشهایی آشنا میشیم که از طریق ایجاد این کمد دیواریهای داخلی بعنوان دکوراسیونی جذاب، اتاقی جادار خواهیم داشت.

مخفی سازی نور بالای تخت خواب

با قرار دادن لامپ و منبع روشنایی دقیقا بالای تخت و در فضایی که ایجاد شده هم میتونید یک منبع اختصاصی نور برای مطالعه داشته باشین و هم اینکه فضا رو برای نصب لوسترهای بزرگتر که به جای بیشتری نیاز دارن، فراهم می کنید.

صرفه جویی در فضا و نور اختصاصی برای تخت

صرفه جویی در فضا و نور اختصاصی برای تخت

با استفاده از هنر به فضا روح تازه ای بدید

درست هست که شما فضای پشت تخت رو با کمد دیواریها پوشش دادید اما این کار دلیلی برای استفاده نکردن از طرح و هنر نیست. از فضای خالی ایجاد شده بین کمدها برای نصب و قراردادن تابلوهای هنری استفاده کنید تا به فضا روح و جلوه بدید.

ایجاد فضایی برای نصب تابلوها

ایجاد فضایی برای نصب تابلوها

بهترین مکان برای داشتن پاتختی

از آنجاییکه کمدهای دیواری دورتادور تخت شما قرار گرفته اند پس میتونن مکان مناسبی برای ایجاد پاتختی در دوطرف تخت باشند. به این ترتیب شما میتونید وسایل ضروری مثل ساعت، موبایل، کتاب، عینک که نیاز دارید تا دم دستتون باشن رو نگهداری کنید.

دو پاتختی در دوطرف تخت

دو پاتختی در دوطرف تخت

فضای بیشتر با قفسه های باز و بسته

اگر قسمتی از فضای دور تخت رو به قفسه ها و شلف های باز یا بسته اختصاص بدین هم فضایی برای چیدن دکوری ها و لوازم تزینی دارید هم وسایلی رو که کمتر بهش احتیاج دارید میتونید جاگذاری کنیید.

استفاده از شلف و قفسه ها

استفاده از شلف و قفسه ها

جایی برای مخفی کردن تخت خواب

شاید بعلت کوچیک بودن اتاق نتونید تخت دلخواهتون رو داشته باشد اما با تهیه یک تخت تاشو خیلی راحت این مشکل رو حل می کنید. با جاسازی تختهای تاشو در بین فضای کمدها هم تو فضا صرفه جویی می کنین و هم جای بیشتری برای قرارگیری بقیه مبلمان دارید و خیلی راحت اتاقی مرتب خواهید داشت.

فضای خالی بین کمدها مکان مناسبی برای جاسازی تختهای تاشو

فضای خالی بین کمدها مکان مناسبی برای جاسازی تختهای تاشو

از رنگ مخالف کمد دیواری برای تخت و فضای پشتش استفاده کنید

چون اطراف تخت با کمدهای دیواری پوشیده شده برای اینکه تخت محو نشه و در دکور اتاق مشخص باشه حتما محدوده ی خوابتون رو با انتخاب رنکی متفاوت از کمدها برجسته تر نشون بدید. با اینکار طرح و رنگ و بافت به اتاق تزریق می کنید.

مشخص کردن محدوده ی خواب

مشخص کردن محدوده ی خواب

انتخاب یک پوشش نرم برای بالین تخت

به فضای خالی ساخته شده بین کمدها با انتخاب پوششی از پارچه های نرم لمس لطیفی بدید و اون رو بین خطوط  و حجم کمدها متفاوت نشون بدید.

پوشش نرم و متضاد با کمدها

پوشش نرم و متضاد با کمدها

از کل فضای دیوار برای کمد دیواری استفاده کنید

برای ایجاد کمد دیواری های داخلی از کل فضای پشت تخت استفاده کنید تا یک دیوار شاخص و برجسته در اتاق داشته باشید. با اینکار هم فضای جادار بیشتری خواهید داشت و هم ظاهری کامل و متقارن برای اتاق می سازید.

استفاده از کل فضای دیوار

استفاده از کل فضای دیوار

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر