چطور کسب و کار خودتون رو شروع کنید و مدیر خودتون باشید

شروع کسب و کار شخصی خودتون ممکنه یکم ترسناک باشه، اما همینطور هم می تونه یکی از تجربه های ارزشمند زندگی تون باشه. بدیهی ست که در شروع باید کارهای سخت زیادی انجام بدید اما اگه تمام تلاشتون رو بکنید،...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
چطورمیشه کسب و کار خودتون رو شروع کنید و مدیر خودتون باشید

شروع کسب و کار شخصی خودتون ممکنه یکم ترسناک باشه، اما همینطور هم می تونه یکی از تجربه های ارزشمند زندگی تون باشه. بدیهی ست که در شروع باید کارهای سخت زیادی انجام بدید اما اگه تمام تلاشتون رو بکنید، در آینده لذت موفقیت رو می چشید. بهترین قسمت اینجا ست که برای خودتون کار می کنید و دیگه نیازی نیست برای شرکت های بزرگ کار کنید.  قبل از اینکه کسب و کار خودتون رو شروع کنید، چیزهای زیادی هستند که باید در نظر بگیرید و راجعبشون دقیق فکر کنید، از جمله مزایای رئیس خود بودن و اینکه چطور میشه یک کارآفرین موفق بود.

مزایای رئیس خود بودن

وقتی راجع به اینکه رئیس خودتون باشید فکر می کنید اولین چیزی که به ذهنتون می رسه آزادی عمل هست، اینکه زمان کار رو خودتون تعیین می کنید و هیچ فشاری روتون نیست و آویزون کسی نیستید. البته چندین مزایای دیگه هم وجود داره. مثلا بعد ازکم کردن هزینه های مالیاتی و هزینه های دیگه از درآمد کسب شده، تما سود به خودتون تعلق می گیره. در اینجا چند مزیت دیگه رو هم براتون شرح می دم.

1-ذخیره پول

وقتی که برای خودتون کار می کنید، به احتمال زیاد متوجه می شید که پول کمتری صرف چیزهای بی فایده می کنید. دیگه نمی خواد هزینه اضافی بابت مخارج رفت و آمد تون بدید.

ذخیره پول

ذخیره پول

2-تنوع بیشتری در کارتون دارید

وقتی که شما به کارهای معمول (کار برای دیگران) مشغول می شید، اغلب مجبورید تا پایان روز کاری یکسری وظایف تکراری رو انجام بدید. اما زمانی که برای خودتون کار می کنید، فرصت بیشتری برای تنوع در کار وجود داره که می تونید انجام بدید. این موضوع به خصوص زمانی که به صورت آزاد کار می کنید درسته، چونکه احتمالا تعدادی مشتری خواهید داشت که مدل های متنوع پروژه ها رو به شما واگذار می کنند.

تنوع بیشتری در کارتون دارید

تنوع بیشتری در کارتون دارید

3-از درگیری با همکاران تون راحت می شید

اگر که شما برای خودتون کار کنید، از درگیری و سر و کله زدن با همکاراتون راحت می شید. دیگه مجبور نیستید به شایعات گوش کنید و موسیقی که دیگران گوش می دند و یا با تلفن صحبت کردن های همکاران تون رو تحمل کنید. شما می تونید با کسانی که دوست دارید باشید و نیاز نیست خودتون را با افرادی که آزارتون میدند، عذاب بدید.

از درگیری با همکاران تون راحت می شید

از درگیری با همکاران تون راحت می شید

چطور به یک کارآفرین موفق تبدیل بشیم؟

در زیر مواردی که قبل از شروع هر نوع کسب و کاری نیاز به بررسی داره، ذکر شده. راه اندازی کسب و کار خودتون با ارزشه اما باید بدونید که چطور روی پای خودتون وایسید.

1- مخاطبان خودتون رو بشناسید

اولین کاری که باید انجام بدید اینه که باید بدونید چه افرادی مخاطب هدف شما هستند. کسانی هستند که می خواند از محصولات و یا خدمات شما استفاده کنند (به جز خانواده و دوستان تان.) بدونید که اون ها چه کسانی هستند، بازار هدف شما چه اندازه است (تخمین میزان مشتریان) و اینکه چرا اون ها به محصولات و یا خدمات ما نیاز دارند و غیره. شما نیاز دارید تحقیقاتی رو راجع به بازار انجام بدید تا در مورد اونچه که رقبای شما ارائه میدند، اطلاع کسب کنید.

مخاطبان خودتون رو بشناسید

مخاطبان خودتون رو بشناسید

2- خدمات دیجیتالی ایجاد کنید

وقتی در رابطه مخاطبان هدف تون تصمیم گرفتید، زمان اون می رسه که بازاریابی رو شروع کنید. به منظور انجام این کار، شما به یک خدمات دیجیتالی عالی نیاز دارید. برای انجام این کار نیازی پول زیادی خرج کنید. در واقع ابزارهای رایگانی برای ایجاد وبسایت وجود دارند که براحتی می تونید از طریق اون ها با مشتریان تون بصورت آنلاین در ارتباط باشید.

ایجاد خدمات دیجیتالی ایجاد کنید

ایجاد خدمات دیجیتالی ایجاد کنید

3- برای هر اتفاقی آماده باشید

شما باید مطمئن بشید که برای حالت ممکن هم آماده هستید و یک نقشه و طرحی دومی هم در اختیار دارید. البته امیدورام همه چیز هموار و بدون مشکل باشه. اما فقط در صورتی که برای هر مشکلی که ممکنه بوجود بیاد، برنامه ریزی داشته باشید، شما کاملا آماده هستید.

برای هر اتفاقی آماده باشید

برای هر اتفاقی آماده باشید

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *