با رسیدن فصل گرم بچه ها دوست دارن بیشتر به پارک و تفریح برن و البته که آب بازی یکی از مفرح ترین و خاطره انگیزترین بازیهای فصل تابستونه که تو هوای گرم حسابی میچسبه، و اما یکی از بزرگترین مشکلات مادرا در فصل گرم سال آفتاب سوختگی بچه هاست. وقتی میرسیم خونه و آثار آفتاب سوختگی رو روی پوست دلبندمون میبینیم تفریح یک روز گرم و دلچسب بهمون تلخ میشه، حتما به عنوان یک مادر انواع کرم ضد آفتاب کودکان رو امتحان کردید، اما نتیجه دلخواهتون رو نگرفتید در ادامه تمام مولفه هایی که برای کرم ضد آفتاب کودک باید مدنظر قرار بدید رو در اختیارتون میذارم.

مارکهای معروف لوازم بهداشتی را انتخاب کنید

کارشناسان توصیه میکنن مارکهایی رو انتخاب کنید که تنوع محصولاتش زیاد باشه، چرا که شرکتهایی که این محصولات رو تهیه میکنن از قدمت و تجربه ی بیشتری برخوردارن.

فرم ایده آلی از ضد آفتاب رو انتخاب کنید

ضد آفتاب در قالب های مختلفی مثل کرم، ژل، دستمال مرطوب و اسپری در دسترس هست. لوسیون و کرم ضد آفتاب برای تمام قسمت های بدن قابل استفادست و بهترین انتخاب برای پوست کودکه.

کرم های ضد آفتاب بر پایه مواد معدنی و SPF مناسب

اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم به عنوان موانع طبیعی در برابر نور خورشید از پوست محافظت میکنند، این بهترین ترکیب محافظ ضد آفتاب برای پوست کودک به حساب میاد، تنها ایرادی که داره روی پوست به طور کامل جذب نمیشه و یک لایه سفید روی سطح پوست ایجاد میکنه که به عنوان یک مانع فیزیکی در برابر اشعه UV عمل میکنه. در کرمهای ضد آفتابی که برای کودکان ساخته شده SPF باید بین 15 تا 50 باشه، عامل حفاظت از اشعه ی خورشید یا SPF نشان دهنده سطح حفاظتی موجود در لوسیون ضد آفتاب هست.

پرهیز از کرمهای دارای اسانس

عطر و رایحه های شیمیایی موجود در کرم های ضد آفتاب میتونه برای نوزادان و کودکان مضر و تحریک کننده ی پوست باشه.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب

 در خرید کرم از چه موادی باید پرهیز کرد؟

در خرید کرم های ضد آفتاب از کرمهایی که دارای موارد زیر هستن باید اجتناب کنید:

1.در بعضی از کرمها دو ماده ی Oxybenzone و avobenzone وجود داره از خرید این کرمها پرهیز کنید، این مواد با جذب شدن از راه پوست میتونن باعث تولید هورمون های متعدد در بدن بشن.

2.ترکیباتی که به نام پارابن که اغلب بعنوان نگهدارنده برای جلوگیری از آلودگی به باکتری یا قارچ به لوسیون ها اضافه میشن. در حالی که تحقیقات نشون داده استفاده طولانی مدت از پارابن بدن رو در معرض سرطان قرار میده .

3.اسید Para-aminobenzoic (PABA)، همچنین به عنوان 4-Aminobenzoic acid شناخته میشه، ترکیبیست که به طور طبیعی در دانه های خوراکی و قارچ وجود داره. تولیدکنندگان اغلب PABA رو به لوسیون ضد آفتاب اضافه میکنن، چون دارای ویژگی جذب UV هست، با این جال بهتره بدونید این ماده کمی سمی هست ممکنه پوست کودک واکنش آلرژیک نشون بده.

4.فتالات، نام شیمیایی دی اتیل هگزیل فتالات (DEHP)، به عنوان یک روان کننده در لوسیون و کرم پوست به کار میره. تحقیقات نشون داده که قرار گرفتن مداوم در معرض فتالات ممکنه بر سیستم تولید مثل اثر بذاره.

نکاتی که در خرید کرم ضد آفتاب باید بهش توجه کرد

نکاتی که در خرید کرم ضد آفتاب باید بهش توجه کرد

5.متیل کلرویزوتیازولینون و متیل ستیازولینون مواد نگهدارنده هستن که اغلب به لوسیون ها و کرم ها اضافه میشن تا ماندگاری بیشتری داشته باشن. در برخی مطالعات، دو ترکیب گفته شده با آلرژی های پوستی در نوزادان مرتبطه. این ترکیبات به دلیل اینکه اسم طولانی اغلب بهش توجه نمیکنیم. بنابراین هنگام خرید کرم ضد آفتاب برای نوزاد و کودکتون بررسی کنید که این مواد رو نداشته باشن.

6.پروپیلن گلیکول به عنوان عطر و همچنین برای ایجاد رطوبت اضافی روی سطح پوست، به کرم اضافه میکنن. اما این ماده شیمیایی باعث تحریک پذیری پوست میشه که با استفاده طولانی مدت مواد سمی وارد پوست میشه و اثر منفی روی بدن میذاره.  این ماده رو روی کرمها با نامهای 1،2-پروپیلن گلیکول، پروپیلن گلیکول، متیل اتیل گلیکول و 1،2-پروپانیدیول جستجو کنید.
امیدوارم با این توصیفات نسبت به همه ی کرمها بدبین نشده باشید چرا که بسیاری از کرمهای موجود در بازار این مواد شیمیایی مضر رو ندارن.

5/5 - (2 امتیاز)