اگر در حال تلاش برای از دست دادن وزن هستید و با احساس گرسنگی مشغول به مبارزه اید، سعی کنید کرفس بیشتری را در برنامه رژیم غذایی خود قرار دهید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا در حالی که کالری را کاهش می دهید، احساس گرسنگی کمتری را تجربه کنید. برای اینکه وزن خود را کاهش دهید باید روزانه مقدار کمی کالری را به بدن خود تزریق نمایید. در این میان کرفس یکی از سبزیجاتی است که کالری بسیار پایینی دارد و مملو از فیبر و آب است، این ویژگی کمک می کند تا شما احساس کنید معده تان پر شده است. کرفس را می توان به عنوان یک میان وعده عالی و یا یک چاشنی مناسب برای تهیه سالاد استفاده کنید. به هر حال اگر در حال از دست دادن وزن هستید، می توانید روی کمک کرفس حساب ویژه ای باز کنید و از مزایای آن بهره کافی را ببرید.

کرفس کم کالری متخصص کاهش وزن

اگر قصد دارید که وزن خود را کاهش دهید مواد غذایی پرحجم و کم کالری مانند میوه و سبزیجات می تواند یک ایده بسیار خوبی برای این هدف باشد که آنها را به رژیم غذایی خود بیفزایید. می توانید بخش بزرگی از این غذاها را بدون نگرانی جهت افزایش کالری مصرفی میل کنید. به عنوان مثال، اگر به اندازه ی یک فنجان کرفس خام را به عنوان میان وعده نوش جان می کنید تنها 16 کالری را دریافت خواهید کرد، در حالی که روی یک فنجان شیرینی حدود 200 کالری انرژی به همراه دارد. به طور کلی کرفس دارای مزیت مشخصی نسبت به غذاهای خوراکی دیگر است و آن سطح پایین کالری آن است که می تواند معده شما را راضی نگه دارد.

کرفس کم کالری متخصص کاهش وزن

کرفس کم کالری متخصص کاهش وزن

گیاهی پر از آب

مصرف سبزی هایی مانند کرفس می تواند به شما کمک کند تا نیاز به مایعات خود را تا حد زیادی برآورده کنید، زیرا 95 درصد وزن آن را آب تشکیل می دهد. آب بخش مهمی از رژیم غذایی سالم است و مخصوصا در هنگام از دست دادن وزن بسیار حیاتی تر از قبل خواهد بود. بخش اعظمی از حجم بدن را آب تشکیل داده است که این حجم از مایعات برای مصارف متفاوتی در بدن به کار گرفته می شود. حتی کم شدن آب بدن می تواند احساس خستگی شما را افزایش دهد، به این معنی که شما انگیزه کمتری را برای انجام تمرینات کالری سوز که برای کاهش وزن لازم است انجام دهید خواهید داشت. همچنین آب فضای معده تان را پر می کند و باعث می شود که زمانی که غذا می خورید، سریع تر احساس سیری کنید.

فیبر بالا

هر فنجان کرفس حدود 2 گرم فیبر دارد. فیبر یک ترکیب مفید در رژیم غذایی برای کاهش وزن محسوب می شود، زیرا بسیار دیر هضم است و حجم زیادی از سیستم گوارشی شما را اشغال می کند. هنگامی که فیبر در بدن موجود است، ممکن است معده شما کم کار تر از قبل عمل کند، این بدان معنی است که بعد از خوردن غذا زمان زیادی احساس سیری می کنید. همچنین با مصرف فیبر بیشتر قادر خواهید بود تا سطح کلسترول ، قند خون و سلامت کلی سیستم گوارشی بدن خود را بهبود ببخشید.

فیبر بالا و کرفس

فیبر بالا و کرفس

ویتامین و مواد معدنی

اگر ویتامین و مواد معدنی به اندازه کافی دریافت کنید، بدنتان عملکرد خوبی خواهد داشت و در هنگام کاهش وزن دارای انرژی کافی خواهید بود. کرفس مقدار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیازتان را تامین نمی کند، اما 1 فنجان آن حاوی 8 تا 10 درصد نیاز روزانه از ویتامین A، فولات و پتاسیم است. همچنین با مصرف کرفس 40 درصد ویتامین K محلول در چربی مورد نیاز روزانه برای حفظ لخته شدن خون و بهبود تراکم استخوان را در اختیار خواهید داشت.

ویتامین و مواد معدنی

ویتامین و مواد معدنی