علل کاهش میل جنسی مردان

با توجه به ذهنیتی که از تمایلات جنسی مردها داریم شاید خیلی راحت نتونیم راجع به بی میلی و کاهش میل جنسی مردها صحبت کنیم. اما میل جنسی یک روند ثابت و یکنواخت نیست و کاهش میل جنسی، سرد مزاجی...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
علل کاهش میل جنسی مردان

با توجه به ذهنیتی که از تمایلات جنسی مردها داریم شاید خیلی راحت نتونیم راجع به بی میلی و کاهش میل جنسی مردها صحبت کنیم. اما میل جنسی یک روند ثابت و یکنواخت نیست و کاهش میل جنسی، سرد مزاجی و بی میلی به داشتن رابطه ممکنه برای هر دو جنس زن و مرد اتفاق بیافته. در ادامه به چند دلیل اصلی و اساسی کاهش میل جنسی در مردان اشاره میکنم تا با آگاهی از اونها بتونیم این مشکل رو راحت تر حل کنیم.

کاهش میل جنسی مردان با کم شدن میزان تستوسترون

تستوسترون یک هورمون مهم مردانست که در مردان بیشتر در بیضه ها تولید میشه. این هورمون به تولید عضلات و توده استخوانی کمک میکنه و همچنین عامل محرکی برای تولید اسپرم هست. سطح تستوسترون رابطه جدی و مهمی با میل جنسی مرد داره و با کاهش این هورمون مردان با کاهش میل جنسی و بی میلی به آمیزش و سرد مزاجی در نزدیکی با همسر دچار میشن. البته با بالا رفتن سن کاهش مقداری از سطح تستوسترون طبیعیه اما در صورتی که این موضوع مشکل ساز باشه با مشورت با پزشک و مصرف مکمل و ژل قابل درمان هست.

کاهش تستوسترون عامل اصلی کاهش میل جنسی مردان

کاهش تستوسترون عامل اصلی کاهش میل جنسی مردان

اثر دارو بر کاهش میل جنسی مردان

برخی از داروهای اعصاب و روان و همچنین کنترل فشار خون تأثیر زیادی بر کاهش میل جنسی از طریق کم کردن سطح تستوسترون دارند و ممکنه از انزال و نعوظ جلوگیری کنن.

کاهش میل جنسی با مصرف داروهای خاص

کاهش میل جنسی با مصرف داروهای خاص

اثرات بیماری های خاص بر میل جنسی مردان

مردانی که دچار سندرم پای بیقرار هستند نسبت به بقیه همنوعان بیشتر به کاهش میل جنسی دچار میشن. همچنین بیماری هایی مثل سرطان، کلسترل، دیابت و بیماری های اعصاب و روان مثل افسردگی با کاهش تستوسترون و اسپرم تأثیر زیادی بر کاهش میل جنسی مردان دارند.

بی میلی مردان به رابطه جنسی در اثر بیماری های خاص

بی میلی مردان به رابطه جنسی در اثر بیماری های خاص

مشکلات مربوط به خواب و استراحت باعث کاهش میل جنسی

کمبود خواب و خواب ناآرام در مردان باعث کاهش فعالیت جنسی و درنتیجه بی میلی جنسی مردان میشود. طبق نتیجه تحقیقات مردانی که خواب کمتری دارند بخصوص در سنین بالاتر، از سطح پایین تری از تستوسترون برخوردارن.

ارتباط بین بی خوابی و کاهش میل جنسی

ارتباط بین بی خوابی و کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی مردان با افزایش سن

مردان بیشترین میل جنسی رو در سنین نوجوانی و جوانی دارن چون در این دوران میزان زیادی هورمون تستوسترون در بدن تولید میشه و اوج لذت جنسی راحت تر انجام میشه. بطور کلی در سنین بالاتر از 60 سالگی میل جنسی دچار تغییرات قابل توجهی میشه.

کاهش میل جنسی با افزایش سن

کاهش میل جنسی با افزایش سن

تأثیرات استرس بر میل جنسی

استرس و فشار عصبی با تغییرات هورمونی علاوه بر تأثیرات روانی و عصبی باعث از بین رفتن آرامش فرد میشه بنابراین حالتی پرخاشگرانه و بی میل به داشتن آمیزش جنسی رو در افراد ایجاد میکنه و یکی از عوارض شایع و مستقیم استرس میتونه مشکل اختلال نعوظ باشه.

استرس و کاهش میل جنسی مردان

استرس و کاهش میل جنسی مردان