راههای بی شماری برای رسیدن به هدفتان در از دست دادن وزن بدن وجود دارد، اما هیچ راهی نمی تواند بهتر از خوردن برخی از میوه ها باشد. میوه ها بدلیل داشتن ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدانها یک گزینه بسیار عالی برای انتخاب در از دست دادن وزن می باشند. میوه های غنی از مواد غذایی نه تنها برای سلامتی بدن مفید هستند، بلکه می تواند کمک بسیار موثری به این نگرانی ها کنند. این رژیم غذایی برای شما یک تعادل ایدهآل را به ارمغان خواهد آورد، چرا که در کنار احساس سیر بودن کالری مورد نیاز برای بدن را نیز تامین می کنند. در مقاله امروز به برخی از میوه هایی که می توانید برای کاهش وزن خود استفاده کنید اشاره کردیم.

توت فرنگی و کاهش وزن

توت فرنگی مصرف کالری را کنترل می کند و دارای مواد مغذی (منبع ویتامین ها و مواد معدنی ضروری) فراوانی است. خوردن به اندازه ی این میوه یکی از بهترین رویکرد ها محسوب می شود. یک فنجان توت فرنگی دارای 50 کالری و مقدار کمی قند است و یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که قصد کاهش وزن دارند. در هنگام بروز  احساس گرسنگی می توانید بدون نگرانی از این میوه خوشمزه بهره ی کافی ببرید.

توت فرنگی و کاهش وزن

توت فرنگی و کاهش وزن

کاهش سریع وزن به کمک سیب

سیب یک میوه شگفت انگیز است. این میوه به شما قدرتی اعجاب آور را هدیه می کند. سیب تنها 100 کالری را به همراه دارد، به همراه داشتن این میوه آسان است و یک میان وعده عالی برای قبل از انجام تمرینهای ورزشی است. این میوه از گرسنگی جلوگیری می کند و برای شما احساس سیر بودن را به ارمغان می آورد.

کاهش سریع وزن به کمک سیب

کاهش سریع وزن به کمک سیب

انواع میوه های حبه ای و کوچک

تمام انواع میوه های حبه ای ریز اعم از بلوبری و یا انواع تمشک ها، غنی از مواد مغذی و یک میوه عالی برای سوزاندن چربی ها است. فیبر موجود در انواع این میوه ها علاوه بر کاهش هضم و جذب فروکتوز باعث ایجاد بی میلی نسبت به غذا در شما می شود. علاوه بر این قند موجود در آن کمتر از میوه های دیگر است و شیرینی آن در دهان باقی می ماند. اگر دنبال یک رژیم کاهش وزن هستید، انتخاب چنین میوه هایی می توانند خیلی سریع به کاهش وزن کمک کنند.

انواع میوه های حبه ای و کوچک

انواع میوه های حبه ای و کوچک

تاثیر آووکادو بر کاهش وزن

آووکادو نه تنها می توان یک بخش از رژیم غذایی سالم محسوب شود، بلکه این میوه می تواند به کاهش وزن کمک فراوانی نماید. بسیاری از رژیم های غذایی محدود به کربوهیدرات به موفقیت ختم نمی شوند چرا که نمی توانند مقدار چربی مورد نیاز بدن را تامین نمایند. یک عدد آووکادو حدود 20 گرم چربی سالم را فراهم می کند که باعث افزایش میزان متابولیسم در بدن شده و همچنین می تواند بر سطح هورمون تستوسترون تاثیر بگذارد.

تاثیر آووکادو بر کاهش وزن

تاثیر آووکادو بر کاهش وزن

گریپ فروت

گریپ فروت یک میوه بسیار عالی برای کاهش وزن به شمار می رود، زیرا باعث می شود که کالری کمتری مصرف کنید. این میوه با توجه به مقدار زیاد آب موجود در آن، باعث می شود که شما احساس کنید کاملا سیر هستید در حالی که کالری کمی مصرف کرده اید.

گریپ فروت

گریپ فروت

گلابی

گلابی به کاهش سطح قند خون در بدن کمک کرده و از خوردن میان وعده نیز جلوگیری می کند. خوردن یک عدد گلابی برای رفع گرسنگی کافی است. بنابراین اگر قصد کاهش وزن دارید این میوه را فراموش نکنید.

گلابی

گلابی

موز و کاهش وزن

موز به عنوان یک غذای سنگین در نظر گرفته می شود، اما برای از دست دادن وزن میوه ای بسیار کارآمد است. یک عدد موز متوسط دارای بیش از 100 کالری است. موز دارای پتاسیم و فیبر بالایی است، همچنین این میوه دارای نوع خاصی از نشاسته است که به فرایند سوزاندن چربی بدن کمک می کند و اشتها را کاهش می دهد.

موز و کاهش وزن

موز و کاهش وزن

میوه های خشک

کشمش، خرما و آلو سیاه به مقدار بسیار کم می توانند به کاهش وزن کمک کنند. میوه های تازه کمبود مواد معدنی و ویتامین ها را تامین می کنند. آنها را با میوه های تازه مخلوط کنید و برای سوزاندن چربی و کاهش وزن استفاده نمایید.

میوه های خشک

میوه های خشک

سعی کنید سه بار در روز از میوه های فوق الذکر برای کاهش وزن خود استفاده کنید، علاوه بر این مرکبات و میوه های کوچک تر را نیز در رژیم خود بگنجانید.

4.4/5 - (11 امتیاز)