برای کاهش درد آرتروز چکار کنیم؟

در اکثر اوقات وقتی دچار بدن درد میشیم عقل سلیم میگه که باید استراحت کنیم و حرکت اضافه ای انجام ندیم اما در مورد بیماری آرتروز قضیه فرق میکنه، نتایج تحقیقات نشون میده که فعالیت بدنی واقعا میتونه به کاهش...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
راهکارهای مؤثر برای کاهش درد آرتروز

در اکثر اوقات وقتی دچار بدن درد میشیم عقل سلیم میگه که باید استراحت کنیم و حرکت اضافه ای انجام ندیم اما در مورد بیماری آرتروز قضیه فرق میکنه، نتایج تحقیقات نشون میده که فعالیت بدنی واقعا میتونه به کاهش درد و تقویت مفاصل کمک زیادی کنه و مفید باشه. اینجاست که نقش مهم فعالیت ورزشی صحیح و مناسب برای کاهش درد آرتروز خودش رو بیشتر نشون میده و تحمل آرتروز رو برای کسانی که از دردهای آرتروزی شاکی هستن راحت تر میکنه. در ادامه چند ورزش مناسب برای کاهش درد آرتروز معرفی میکنم.

فعالیتهای ورزشی مبتنی بر آب برای کاهش درد آرتروز

ورزش شنا و ایروبیک در آب، از فعالیت های ورزشی مبتنی بر آب هستن که به کاهش درد آرتروز کمک میکنه. آب گرم باعث میشه تا براحتی و به آهستگی حرکت کنین همچنین سایش آب روی بدن و مقاومت آب باعث محکم تر شدن و ساخت ماهیچه و مفاصل میشه.

کاهش درد آرتروز با فعالیت ورزشی در آب

کاهش درد آرتروز با فعالیت ورزشی در آب

کاهش درد آرتروز با ورزش تای چی

این ورزش چینی از جمله ورزش های محبوب در جهان هست که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی فرد انجام میشه. تای چی ورزش بسیار مفید و کاربردیه که نه تنها برای کاهش درد آرتروز بلکه آرامش جسم و روح رو بدنبال داره. این ورزش شامل مجموعه ای از حرکات آهسته و کنترل شدست که در درمان دردهای مفاصل بخصوص زانو و مچ پا اهمیت داره. انجام منظم ورزش تای چی باعث کاهش خستگی و تسکین درد مفاصل و افزایش انعطاف پذیری بدن خواهد شد.

ورزش تای چی آرامبخش درد مفاصل و آرتروز

ورزش تای چی آرامبخش درد مفاصل و آرتروز

برای کاهش درد آرتروز از یوگا کمک بگیرین

یوگا فعالیت ایده آل برای کسانیست که از بیماری آرتروز رنج میبرن زیرا این ورزش به بهبود وضعیت فیزیکی و روانی فرد کمک میکنه. در واقع انجام منظم ورزش یوگا باعث کاهش درد آرتروز، بهبود انعطاف پذیری بدن و کاهش استرس و تنش در فرد خواهد شد.

تمدد اعصاب و کاهش درد آرتروز با حرکات کششی یوگا

تمدد اعصاب و کاهش درد آرتروز با حرکات کششی یوگا

با پیاده روی ملایم آرتروز را درمان کنین

پیاده روی یک ورزش فوق العادست برای اینکه بدون فشار به مفاصل اونهارو تقویت کنید. برای کاهش درد آرتروز به کمک پیاده روی اینکار رو آرام انجام بدین و بدون فشار آوردن به مفاصل و ماهیچه ها بهترین نتیجه رو بگیرید.

پیاده روی آرام برای تقویت مفاصل و ماهیچه ها

پیاده روی آرام برای تقویت مفاصل و ماهیچه ها

دوچرخه سواری و کاهش درد آرتروز

معمولا انجام فعالیت های سنگین ورزشی برای مبتلایان به آرتروز سخت و دشوار هست. اما دوچرخه سواری از فعالیتهای مفیدیه که با پمپاژ مناسب خون به اندامها و تقویت ماهیچه ها باعث کاهش درد آرتروز میشه بدون اینکه فشار زیادی روی اندام های بدن وارد کنه.

برای کاهش درد آرتروز دوچرخه سواری کنید

برای کاهش درد آرتروز دوچرخه سواری کنید