تزیین فضاهای کوچیک میتونه یه چالش بزرگ باشه اگه آگاهی و شناخت کافی راجع به این فضا نداشته باشین. از اونجایی که شما نمیخواین اتاق کوچکتر از اون چیزی که هست دیده بشه باید دقت کنید و انتخاب های درستی برای هر کدام از لوازم داشته باشین. با انتخاب کاغذ دیواری مناسب با فضاهای خونه میتونین یه پوشش زیبا و جذاب رو به دیوارها اضافه کنین. در این مطلب نکات لازم برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب با فضاهای کوچیک رو در اختیارتون قرار میدم تا بتونین از کاغذ دیواری برای جلوه دادن به خونه هاتون استفاده کنین.

طرح کلی دکوراسیون فضا را مشخص کنید

هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای فضای کوچیک مهمه که در وهله ی اول اهداف و دامنه ی پروژه رو مشخص کنین. تعیین کنید که به دنبال چه نوع تصویر و تاثیری از فضا هستین تا بتونین بر اساس خلق و خوی خودتون، دکور فضا و کارایی اون مکان انتخاب درستی داشته باشین. با اینکار شما قادر به محدود کردن گزینه ها هستین.

انتخابی طرحی زیبا برای یک ورودی کوچک و زیبا

انتخابی طرحی زیبا برای یک ورودی کوچک و زیبا

به منابع نور موجود در فضا برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب توجه کنید

نور نقش بسیار مهمی در تعریف فضا و انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق های کوچیک ایفا میکنه. باید قبل از هر چیزی بررسی کنین که نحوه ی نورپردازی طبیعی و مصنوعی فضا به چه صورتیه زیرا نحوه ی نور طبیعی در فضا و همچنین موقعیت نور مصنوعی بر رنگ و بافت کاغذ دیواری تاثیر داره. استفاده از کاغذ دیواری های شفاف و براق نور رو پخش میکنه و باعث میشه فضا بزرگتر از چیزی که هست به نظر بیاد.

کاغذ دیواری با زمینه ای روشن در فضایی کوچک

کاغذ دیواری با زمینه ای روشن در فضایی کوچک

در فضاهای کوچیک چه رنگی برای کاغذ دیواری بهتره؟

الگوهای رنگی ملایم با پس زمینه ای کمرنگ مانند سبز، آبی یا بنفش باعث ایجاد یه فضای دلبازتر میشه. همچنین کاغذ دیواری با پس زمینه ی تیره هم با ایجاد یه طرح ویژه و منحصر بفرد باعث برجسته شدن طراحی فضاهای کوچیک میشه.

سرویس بهداشتی با کاغذ دیواری تیره

سرویس بهداشتی با کاغذ دیواری تیره

سرویس بهداشتی با کاغذ دیواری روشن

سرویس بهداشتی با کاغذ دیواری روشن

کاغذ دیواری های خطی برای بزرگتر نشان دادن فضا

گرافیک کاغذ دیواری و مقیاس الگوی موجود روی اون از عوامل مهم در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق های کوچیکه و باید بر اساس مقیاس و نسبت فضای موجود و طرحی که برای اون فضا مد نظرتونه یه طرح خوب رو انتخاب کنین. الگوهای خطی یا راه راه با ایجاد نقطه ی بصری نسبت به ارتفاع یا عمق فضا باعث بزرگتر جلوه دادن فضاها میشن.

طرح راه راه سفید و مشکی برای کاغذ دیواری اتاق کار

طرح راه راه سفید و مشکی برای کاغذ دیواری اتاق کار

چه طرحی مناسب کاغذ دیواری در فضای کوچک است؟

دیوارهای رنگی حس عمق رو در یه فضای کوچیک ایجاد میکنه و چاپ های کوچک یا بزرگ روی کاغذ دیواری میتونن یه انتخاب مناسب برای فضاهای کوچیک باشن. با این حال با توجه به ابعاد دیوار این انتخاب میتونه متغیر باشه، اما در کل الگوهای کوچیک برای ایجاد یه فضای ایده آل و آروم مناسب ترن.

کاغذ دیواری با زمینه ی طوسی و طرح های هندسی مخصوص فضاهای کوچک

کاغذ دیواری با زمینه ی طوسی و طرح های هندسی مخصوص فضاهای کوچک