نیاز به شستشو و نظافت خودرو یک نیاز همیشگی بوده، هست و خواهد بود.

در  کشورمان ایران با توجه به شرایط آب و هوایی متنوع، این نیاز از طریق روشهای مختلفی از قبیل کارواش سنتی، کارواش اتوماتیک، کارواش بخار، شستشوی خانگی و شستشوی بدون آب با دو روش استفاده از مواد معمولی یا استفاده از مواد کارواش نانو صورت می پذیرد.

کارواش نانو یکی از روشهای زیرمجموعه ی کارواش بدون آب می باشد و تنها تفاوت این روش با کارواش بدون آب یا همان کارواش خشک، در استفاده از مواد و متریالی هست که در میان برخی از عناصر تشکیل دهنده ی آنها مانند واکس و یا عناصر مراقبتی و محافظتی آن عناصری در ابعاد نانو بکار رفته است.

در شستشوی خودرو با کمک محصولات کارواش نانو، کاربر علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب از مزایای فنی این محصول از قبیل عدم انتشار آلودگی به محیط اطراف، پاک کنندگی مطلوب، براقیت خیره کننده، خواص محافظتی از رنگ خودرو، کاهش چسبندگی سطح با آلودگی ها و تا حدودی بازیابی رنگ های کهنه، بهره مند می گردد.

روش استفاده از محصولات کارواش نانو همانند کارواش بدون آب می باشد بدین ترتیب که محلول بصورت موضعی روی سطحی حدود نیم متر مربع به میزان کمی اسپری می شود و با حوله های مخحصوص مایکروفایبر که دارای پرزهای بلند ضدخش می باشند پاک می شود سپس با یک حوله ی مایکرو فایبر تمیز دیگر همان نقطه پرداخت می گردد تا واکس نانو بصورت کامل سطح را پوشش داده و خواص زیباسازی و محافظتی آن روی سطح مورد نظر برای مدت حدودا ده روز باقی بماند.

کارواش نانو تام کلین

کارواش نانو تام کلین

 

تفاوت بین مواد کارواش نانو با مواد کارواش بدون آب یا همان waterless car wash معمولی در خواص مراقبتی و محافظتی، کیفیت محصول و مهمتر از هم صرفه جویی در مواد است چرا که قابلیت نفوذ و فشردگی محصولات نانو در حد بسیار زیادی، بیشتر از مواد شوینده و پاک کننده ی معمولی میباشد.

محصولات نانو کارواش تام کلین

همزمان با فراگیر شدن این روش از کارواش در دنیا و نیاز روز افزون جهت حذف آب از شستشوی خودرو، در ایران نیز مجموعه ی تام کلین با استفاده از دانش بومی فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، حدود یک دهه هست که مشغول طراحی و تولید محصولات ایرانی کارواش نانو می باشد که با توجه به کیفیت و قیمت رقابتی به نسبت محصولات اروپایی و امریکایی توانسته است به رشد مطلوب و مناسبی دست پیدا کند و در همین راستا به کارآفرینی و ایجاد شغل بپردازد.

کارواش نانو تام کلین

کارواش نانو تام کلین

از یک اسپری کارواش نانو تام کلین که با حجم حدود نیم لیتر تولید شده است می توان برای نظافت و شستشوی بدون آب سه الی چهار خودرو ی متوسط استفاده کرد،اما تعداد دفعات استفاده از این محصول برای یک خودروی سواری با ابعاد متوسط، حدودا هفت الی ده مرتبه می باشد چرا که اگر این محلول را برای یک خودرو استفاده کنیم پوشش تشکیل شده روی سطح رنگ علاوه بر خواص زیبایی و محافظتی موجب کاهش حدودا چهل درصدی چسبندگی های معمول گشته و در دفعات بعدی استفاده از این محصول، میزان مصرف این مواد را کاهش داده و سرعت انجام کارواش را افزایش می دهد.

از آنجایی که سطح بدنه ی خودرویی که نیازمند مراجعه به کارواش است، مملو از گرد و خاک و گل و لای و دوده و دیگر آلودگی می باشد، لذا توصیه می شود حتما برای انجام کارواش نانو روی خودرو، از دستمالهای مایکروفایبر ضدخش استفاده گردد چرا که در صورت استفاده از دستمالهای رایج و سنتی مثل لنگ یا تنظیف کرباس، گرد و خاک و آلودگی ها زیر دستمال تجمع کرده و مانند یک سمباده عمل خواهند کرد اما در هنگام استفاده از دستمالهای مایکروفایبر ضدخش این آلودگی ها پس از جدا شدن از روی سطح به کمک مواد نانو، در لابلای پرزهای ایستاده ی دستمالهای مذکور قرار میگیرند و این پرزهای ایستاده تا قبل از اشباع شدن از آلودگی ها مانع از ایجاد خط و خش روی بدنه ی خودرو می گردند.

کارواش نانو تام کلین

کارواش نانو تام کلین

با توجه به مطلب فوق به این نتیجه میرسیم هرچقدر خودرو کثیف هم باشد با همین روش قابل شستشو می باشد با این تفاوت که تعداد دستمال بیشتری برای نظافت آن بکارگیری شده و این دستمالها در پایان کار با آب سرد شستشو می گردد و مجدد پس از خشک شدن مورد استفاده قرار می گیرند.

همان طور که اشاره شد با این محصولات بدون نیاز به آب می توان یک یا چند خودرو را بدون جابجایی تمیز نمود و این امر باعث افزایش انعطاف پذیری این شغل در اماکن مختلف شده بطوری که می توان در جاهایی که ریختن آب ممنوع می باشد و استفاده از دستگاه کارواش سنتی موجب کثیف شدن خودروهای دیگر می شود، به راحتی و بدون انتشار آلودگی به محیط اطراف می توان بدون استفاده از حتی یک قطره آب، خودرو را تمیز نمود.

این امر موجب افزایش روز افزون محبوبیت این محصولات در بین کارواش دار ها شده است چرا که امکان انجام کارواش بصورت سیار و یا کارواش در منزل را بدون سر و صدا و بدون آلوده یا خیس کردن محیط مد نظر فراهم کرده و از طرفی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه ی مشتریان نیز می گردد و از طرفی دیگر نیاز قدیمی کارواش ها به یک گاراژ بزرگ در سطح شهر را به یک دفتر کار کوچک با فضا و هزینه ی حد اقلی تغییر داده است.

با افزایش استقبال کارواش دارها و مشتریان شخصی از این محصولات، برند تام کلین سبد محصولات نظافتی و مراقبتی تخصصی خود را در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی خودرو تکمیل تر نموده و جهت حذف واسطه و کاهش قیمت و رقابتی تر شدن بازار، سبد متنوع محصولات خود را بصورت آنلاین نیز عرضه می نماید.

بسته بندی های محصولات کارواش نانو با برند تام کلین در دو نوع کلی برای کاربر شخصی بصورت اسپری و کاربر صنفی بصورت کنسانتره عرضه می شود که برای استفاده در کارواش ها بسیار بصرفه و جذاب می باشد.

4/5 - (4 امتیاز)