چای از رایج ترین نوشیدنی ها در بین افراده و با مزه ها و عطرهای گوناگونی میشه اون رو تهیه کرد. ضربان قلب رو تنظیم کرده و باعث آرامش و انرژی به فرد میشه. در کنار کاربردی که به عنوان نوشیدنی داره از اون به عنوان ماده ای برای لاغری و کاهش وزن هم استفاده میشه که در مطلب پنج دستور چای لاغری میتونین با بعضی از اونها آشنا بشین. در این مطلب هم سعی میکنم فواید و کاربردهایی رو که چای در سلامت و زیبایی پوست و موها داره براتون توضیح بدم.

خواص چای سبز برای زیبایی پوست و مو
خواص چای سبز برای زیبایی پوست و مو
چای سبز مزایای بسیاری برای سلامتی داره که باعث شده اکثر مردم در…
»

پاکسازی پوست صورت با چای یاسمن

برای از بین بردن آکنه و شفاف سازی پوستتون اگه تاکید بر استفاده از مواد طبیعی دارین چای یاسمن یکی از بهترین گزینه هاست. خواص ضد میکروبی این چای باعث از بین بردن جوش های صورتتون هم میشه. پس از دم کشیدن چای و سرد شدنش روی قسمت هایی از پوستتون که آسیب دیده بمالید. چای یاس نه تنها چربی اضافی پوستتون رو جذب میکنه بلکه سطح PH پوستتون رو هم متعادل میکنه.

چای یاسمن و پاکسازی پوست از چربی ها و جوش ها

چای یاسمن و پاکسازی پوست از چربی ها و جوش ها

کاربرد چای سبز و لایه برداری پوست صورت

این روزها تاکید میشه که به جای چای سیاه از چای سبز استفاده کنید که باعث دفع سموم بدن و کاهش وزن میشه و بسیاری از افراد هم چنین روندی رو در پیش گرفته اند. ( در پی تایید یا انکار این موضوع نیستم !) با این وجود پس از نوشیدن چای سبز به جای دور انداختن تفاله ی اون بهتره که کیسه ی چای رو باز کنید و چای رو در آفتاب خشک کنید و از اون برای مالش صورتتون استفاده کنید و تغییرات رو به مرور در پوستتون ببینین.

خواص گلاب برای زیبایی
کاهش اضطراب و زیبایی پوست و مو با خواص گلاب
گلاب از تقطیر گلبرگ های گل محمدی طی فرآیند هایی که معروف به…
»
چای سبز لایه برداری عالی برای پوست

چای سبز لایه برداری عالی برای پوست

درمان پف دور چشم و آفتاب سوختگی با چای کیسه ای

یکی از بهترین درمانهای خانگی برای از بین بردن پف دور چشم قرار دادن چای کیسه ای خیس به مدت چند دقیقه روی چشمه. تانن موجود در چای سیاه و سفید نه تنها از بین برنده ی خارشه بلکه برای تسکین آفتاب سوختگی هم مفیده. چای کیسه ای رو بعد از استفاده در فریزر قرار داده و به عنوان کمپرس سرد در محل آفتاب سوختگی قرار دهید.

با استفاه از چای کیسه ای پف دور چشم خود را از بین ببرید

با استفاه از چای کیسه ای پف دور چشم خود را از بین ببرید

ماندگاری رنگ موی خود را افزایش دهید

اگر برای رنگ کردن موهاتون از حنا استفاده میکنید قبل از هرکاری مقداری جوشانده ی چای رو با اون مخلوط کرده و روی موهاتون بذارین. اضافه کردن یک فنجان جوشانده ی چای به حنا میتونه موندگاری رنگ حنا رو روی موهاتون بیشتر کنه.

چای ماندگاری رنگ حنا بر روی مو را بیشتر میکند

چای ماندگاری رنگ حنا بر روی مو را بیشتر میکند

درخشش موها با استفاده از چای

برای جلوگیری از ریزش موهاتون که میتونه ناشی از استفاده ی مداوم و زیاد از شامپوها و پاک کننده های شیمیایی باشه، گاهی هم از چای سیاه برای شستشو استفاده کنید. چای میتونه به عنوان پاک کننده ای طبیعی موهاتون رو تمیز کنه و در عین حال سبب درخشش موهاتون هم میشه.

به دست آوردن موی درخشان
روش هایی طبیعی برای درخشان شدن موها
همه زنان دوست دارن که موهایی سالم و در عین حال پر داشته…
»
شستشوی مو با چای و افزایش درخشندگی موها

شستشوی مو با چای و افزایش درخشندگی موها

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...