خاکستری یا طوسی جزء رنگهای هیجان انگیز به حساب نمیاد و برای افراد مطلوب و زیبا نیست. معمولا با دیدن رنگ خاکستری سردی و زبری بتن یا رنگ آسمون ابری در یه روز بارونی و افسرده به ذهنتون میاد. همه ی این دیدگاه ها درسته و ممکنه که اغلب اوقات خاکستری رنگی خسته کننده باشه اما در طراحی داخلی میشه به نحو صحیح از اون استفاده کرد و فضاهایی زیبا به وجود آورد. قبلا با مطلبی تحت عنوان ایده هایی برای استفاده از فرش خاکستری در اتاق خواب کمی با ویژگی های این رنگ آشنا شدیم و امروز به سراغ کاربرد این رنگ در آشپزخونه رفتم و در مطالب بعدی استفاده از رنگ خاکستری در قسمت های دیگه ی خونه رو براتون توضیح میدم.

خاکستری رنگی بی طرف و همه کاره

در عین سردی و یکنواختی، رنگ خاکستری میتونه رنگی بسیار آرام بخش هم باشه و بهترین گزینه برای ایجاد دکوراسیونی مدرن در محیط آشپزخونه ی شماست. خاکستری رنگی عالی برای پس زمینه ی فضاها محسوب میشه و با هر سبک و فضایی سازگاری داره. برای داشتن آشپزخونه ای شیک و بی نظیر از کاربرد این رنگ غافل نشین.

خاکستری رنگی مناسب برای همه ی سبک ها و سلیقه ها

خاکستری رنگی مناسب برای همه ی سبک ها و سلیقه ها

کابینت های خاکستری در آشپزخانه

کابینت آشپزخانه با رنگ خاکستری یک گزینه ی مناسب برای خانه های مدرن، معاصر، سنتی و حتی روستاییست و در عین سادگی جذابیت زیادی به آشپزخونه میده. خاکستری رنگی سازگار در کنار سایر رنگ ها محسوب میشه زیرا ترکیبی زیبا بین دو تون رنگی کاملا متضاد سفید و سیاهه.

آشپزخانه ای با رنگ خاکستری و کابینت هایی همرنگ دیوار

آشپزخانه ای با رنگ خاکستری و کابینت هایی همرنگ دیوار

ترکیب خاکستری با رنگ های گرم

استفاده از رنگ خاکستری به تنهایی ممکنه محیطی بی روح و سرد رو براتون تداعی کنه و از اونجایی که آشپزخونه باید محیطی گرم و دعوت کننده باشه بهتره که از ترکیب رنگ خاکستری در کنار رنگ هایی مثل قهوه ای، زرد، نارنجی و قرمز استفاده بشه.

خاکستری سرد و قهوه ای گرم

خاکستری سرد و قهوه ای گرم

در انتخاب جزئیات دقت کنید

حتما نیازی نیست برای استفاده از رنگ خاکستری دیوارها و کابینت هایی به این رنگ داشته باشین بلکه شما میتونین این رنگ رو در جزئیات و سایر اجزای آشپزخونه رعایت کنین. مثلا برای صفحه ی روی کابینت ها یا میزهای غذاخوری میتونین از سنگ مرمر که اتفاقا به رنگ خاکستری هم هست استفاده کنید. حتما مطلب 3 ایده ی بکر از کاربرد سنگ مرمر در آشپزخانه رو بخونین و ایده بگیرید.

صفحه ی مرمرین برای جزیره ی آشپزخانه

صفحه ی مرمرین برای جزیره ی آشپزخانه

وسایل برقی استیل برای هارمونی بیشتر با آشپزخانه ی خاکستری رنگ

برای اینکه آشپزخونه ای شیک و بسیار زیبا داشته باشین در کنار اجزای اصلی آشپزخونه که از رنگ حاکستری استفاده میکنید بهتره لوازم برقی رو هم با بدنه ی استیل خریداری کنید تا زیبایی فضا دوچندان بشه. رنگ خاکستری از جمله رنگ هاییست که متریال های به کار رفته در کنار اون ماهیت خودشون رو بهتر نشون میدن مانند چوب یا سنگ های مرمر و گرانیتی و چه بسا بدنه های فلزی و استیل وسایل.

لوازم استیل در آشپزخانه ای به رنگ خاکستری

لوازم استیل در آشپزخانه ای به رنگ خاکستری