ترفندهایی برای چینش مناسب تخت خواب جلوی پنجره

طبق قوانین علم فنگ شویی تخت خواب نباید در کنار پنجره جاگذاری بشه چون در مجاورت عناصر خطرناک و آسیب زایی مثل مزاحمان، حیوانات و همچنین رطوبت و یا هوای سرد در فصل زمستان و همچنین گرد و خاک  قرارمیگیره...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
تمیزی و پاکیزگی لازمه ی داشتن خواب آرام

طبق قوانین علم فنگ شویی تخت خواب نباید در کنار پنجره جاگذاری بشه چون در مجاورت عناصر خطرناک و آسیب زایی مثل مزاحمان، حیوانات و همچنین رطوبت و یا هوای سرد در فصل زمستان و همچنین گرد و خاک  قرارمیگیره و در نتیجه موجب بیماری و ضعف بدن میشه. معمولا بهتره تا تخت در مقابل یک دیوار جامد و قوی قرار داده بشه تا آرامش و خوابی راحت برای انسان به همراه داشته باشه. اما خب گاهی اوقات بعلت محدودیت فضا و چیدمان خاص چاره ای جز گذاشتن تخت جلوی پنجره نیست و از طرفی دوست داریم در کنار استراحت یک منظره ی رو به آسمون هم داشته باشیم. در ادامه با ترفندهایی آشنا میشیم که با بکارگیری آنها از این آسیبهای احتمالی در امان خواهیم بود.

انتخاب پرده های ضخیم برای پنجره ی کنار تخت خواب

انتخاب پرده ای با پارچه ی ضخیم برای اینکه از ورود نور به اتاق در هنگام خواب جلوگیری کنه راهکار مناسی برای در امان بودن از انرژی های منفی و در عین حال عایقی برای سرما و گرد و غبار محسوب میشه. پنجره نقطه ی مناسب یک اتاق هست که با انتخاب رنگ و طرح مناسب پرده میتونید اون رو به عنوان نقطه ی کانونی اتاق معرفی کنید و نمای خیره کننده ای به اتاق بدین. در طول روز پرده ها رو کنار بزنید تا از نور نهایت استفاده رو ببرید اما در هنگام خواب حتما با بازکردن پرده ها از انرژی های منفی و ورود نور اضافی جلوگیری کنین.

پرده ی مناسب و ضخیم

پرده ی مناسب و ضخیم

استفاده از نور طی روز

استفاده از نور طی روز

استفاده از کرکره بعنوان نورگیر و مانع بصری

با بکارگیری کرکره های ضدآفتاب برای زیر پرده یک مانع و دیوار جامد برای تخت ایجاد میکنیم که با استفاده از آنها براحتی میتونیم پرده ها رو کنار بزنیم تا نمای زیباتری داشته باشیم. بعضی از طرفداران علم فنگ شویی معتقدن که اگر از کرکره های افقی استفاده میکنیم جهت خواب آنها را به سمت بالا قرار بدیم تا جریان انرژی رو به کل اتاق هدایت کنیم. از این طریق یک دیوار پشت تخت خواب خواهیم داشت.

انتخاب کرکره برای پوشش زیر پرده ها و حفاظ مناسب

انتخاب کرکره برای پوشش زیر پرده ها و حفاظ مناسب

پوشش کرکره برای پنجره ها

پوشش کرکره برای پنجره ها

ایجاد هدبوردها بعنوان یک دیوار مقاوم بالای تخت

هدبوردها یا صفحات چسبیده به تخت راهکار مناسبی برای شکل گیری یک مانع بین تخت و دیوار هستن. هنگام استفاده از این روش باید از نوعی مقاوم و با اندازه ی مناسب استفاده کنیم و در عین حال آن را متناسب با لوازم جانبی و دکور کلی اتاق انتخاب کنیم.

همچنین رعایت فاصله ی مناسب بین تخت و دیوار هم اهمیت زیادی داره که معمولا باید جایی به اندازه ی نشستن یک نفر پشت تخت در نظر گرفته بشه. رعایت این فواصل برای جریان بهتر انرژی در کل اتاق دارای اهمیت هست.

هدبورد یا دیوار چسبیده به تخت

هدبورد یا دیوار چسبیده به تخت

هارمونی بین رنگ و اجزا

هارمونی بین رنگ و اجزا

پاکیزگی و مرتب نگهداشتن تخت خواب و فضای زیر آن

معمولا بهتره تا وسایل و لوازم بیش از حد در زیر تخت خواب قرار داده نشه و تمیزی و پاکیزه نگه داشتن تخت و ملافه ها و همچنین نظافت کلی آنها همیشه نکته ی ضروری و مهمی هست. از طرفی چون تخت در مقابل پنجره قرار داره بهتره روزانه ملافه ها تمیز و مرتب بشن تا گرد و غبار روی تخت موجب چرک شدن ملافه ها و ایجاد حساسیت و بیماری نشه.

تمیزی و پاکیزگی لازمه ی داشتن خواب آرام

تمیزی و پاکیزگی لازمه ی داشتن خواب آرام

اتاق خواب گرم و دنج

اتاق خواب گرم و دنج

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare