چیدمان اتاق نشیمن به رنگ خاکستری ( طوسی )

انتخاب یه تم رنگی برای اتاق نشیمن یکی از مراحل اولیه ی طراحی فضای داخلی خونه محسوب میشه. اگرچه خاکستری یا طوسی از لحاظ فنی یک رنگ نیست اما یک انتخاب عالی برای هر فضاییست و زیبایی خاصی به اون...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
کاربرد رنگ خاکستری در اتاق نشیمن

انتخاب یه تم رنگی برای اتاق نشیمن یکی از مراحل اولیه ی طراحی فضای داخلی خونه محسوب میشه. اگرچه خاکستری یا طوسی از لحاظ فنی یک رنگ نیست اما یک انتخاب عالی برای هر فضاییست و زیبایی خاصی به اون فضا میده. در دکوراسیون اتاق نشیمن با استفاده از رنگ خاکستری باید کاملا جوانب احتیاط رو رعایت کنید تا فضایی بی روح و کسل کننده به وجود نیارین. من سعی میکنم در این مطلب نکات لازم رو براتون توضیح بدم.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد این رنگ در فضاهای داخلی حتما مطلب ایده هایی برای استفاده از فرش خاکستری در اتاق خواب  و ترکیب زرد٬ سفید و خاکستری در دکوراسیون داخلی  رو مطالعه کنید.

خاکستری روشن انتخاب عالی برای رنگ دیواره

اگه به دنبال یه رنگ جدید برای دیوارهای نشیمنتون هستین و از رنگ های سفید و کرم خسته شدین، خاکستری روشن بهترین انتخابه. در کنار رنگ خاکستری دیوارها بهتره که از لوازمی با رنگ سفید استفاده کنید تا فضایی روشن تر داشته باشین. تابلوهایی با تصاویر یا قاب هایی سفیدرنگ، شومینه ای مرمرین و آینه بهتون کمک میکنه تا دکوراسیونی زیباتر داشته باشین. نکته ی حائز اهمیت اینه که سقف سفید رنگ مناسب ترین انتخاب برای فضاهائیه که دیوارهای خاکستری رنگ دارن.

دیوارهای طوسی برای اتاق نشیمن

دیوارهای طوسی برای اتاق نشیمن

مبلمان هایی هماهنگ با خاکستری انتخاب کنید

برای تکمیل دکور اتاق نشیمن با دیوارهای خاکستری بهتره از مبل هایی با رنگ خاکستری و یه پرده روشن تر یا تیره تر استفاده کنید. حتی میتونین این کار رو با انتخاب یه صندلی زیبا هم انجام بدین. در صورتی که بخواین یه کم متفاوت تر باشین میتونین از رنگ های قهوه ای، زرد، صورتی و نارنجی در کنار رنگ خاکستری استفاده کنید. سفید شیری و سفید خالص هم انتخاب هایی زیبا و مناسب بارنگ طوسی هستن.

مبلمان شیری رنگ در اتاق خاکستری

مبلمان شیری رنگ در اتاق خاکستری

خاکستری تیره برای نشیمن

اگه شما ترجیح میدین که از خاکستری تیره برای دکور نشیمنتون استفاده کنید باید تعادل بین رنگ ها رو رعایت کرده و کاربرد رنگ سفید رو در کنار اون بیشتر کنید. مثلا یک یا دو دیوار رو سفید کنید و خاکستری تیره رو به عنوان رنگ مبل ها بکار بگیرید. برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه در طراحی دکوراسیونتون سعی کنید تا عناصر تیره تر رو نزدیک به پنجره قرار بدین تا تابش نور از تیرگی کل فضا کم کنه.

خاکستری تیره

خاکستری تیره

تزئینات جانبی برای تکمیل چیدمان اتاق نشیمن

این تزئینات شامل لوسترها، تابلوها، گلدانهای تزئینی و حتی کوسن ها میشه که بهتره برای انتخاب رنگ ها و طرحشون دقت بیشتری کرد. برای مبلمان خاکستری یا طوسی بهتره از کوسن هایی با رنگ مخالف استفاده کرد و زرد یکی از بهترین انتخاب هاست. میزهای پذیرایی با رنگ سفید، روشنایی فضا رو بیشتر کرده و محیطی زیباتر خواهید داشت. برای انتخاب تابلوها دقت کنید تا رنگ سفید رو در حاشیه یا قاب یا طرح اصلی داشته باشن تا بر روی دیوارها بهتر نمایش داده بشن.

انتخاب تابلوهایی با حاشیه ی سفید برای دیوارهای خاکستری

انتخاب تابلوهایی با حاشیه ی سفید برای دیوارهای خاکستری