شاید در نگاه اول انتخاب رنگ های قهوه ای و آبی، ایده بی نظیری به نظر نیاد و کمی سرد به نظر برسه اما ادغام درست و نگاه طبیعی به این دو رنگ و ترکیب آنها با هم، نظر بسیاری از طراحان فضای داخلی رو به خود جلب می کنه و اگر شما به انتخاب اونها علاقه مند شدین، نکته اصلی انتخاب درست نسبت رنگ ها و استفاده از سایه هاست. ترکیب بژ طبیعی و آبی کبود و یا قهوه ای پررنگ و آبی اقیانوسی قادره فضای اتاق نشیمن شما رو به شدت خودمانی تر جلوه بده. امروز قراره  با هم به ایده هایی برای ترکیب این دو رنگ باهم و ایجاد هارمونی بین اون ها نگاهی بیاندازیم.

رنگ

شما با استفاده از سایه هایی که از این دو رنگ انتخاب می کنید قادرین همان فضایی را که برای شما مناسب تر است و با آن ارتباط بیشتری برقرار می کنین به وجود بیارین. شما می توانید یک فضای دنج و راحت، مدرن، سنتی و یا حتی خنثی و بدون به چشم آمدن سایه های پر رنگ  و یا یک فضای دراماتیک رو به وسیله اکسسوری و لوازمی که در طراحی اتاق از اونها استفاده می کنین ایجاد کنید. انتخاب مبلمان و رنگ پارچه های به کار رفته در اون همراه انتخاب بالش یا کوسن های رو مبل، پرده ها یا کاغذ دیواری و حتی قالیچه ای که برای کف انتخاب می کنین میتونه شما رو به آنچه در ذهنتون دارید نزدیکتر کنه.

به کار بردن درست طیف های رنگی قهوه ای و آبی

به کار بردن درست طیف های رنگی قهوه ای و آبی

سایه های قهوه ای را چگونه انتخاب کنیم؟

ابتدا برای انتخاب سبک اتاقتان تصمیم بگیرید. رنگ هایی با هارمونی بژ خنثی می تواند پس زمینه ای مناسب برای یک فضای آرامش بخش و تسکین دهنده تقریباً برای هر نوع اتاقی باشه. اگر فضای بسته تری می خواهید سایه های پررنگ تری را از قهوه ای و آبی کیود انتخاب کنید. سایه های قهوه ای اغلب برای دیواره ها و کف و بدنه مبلمان استفاده می شود، در حالیکه استفاده از آبی در این فضا به منظور تاکید در ایجاد حس دلخواه شماست. برای داشتن اتاق نشیمنی که حالت ساحلی و آرامش بخش تر داشته باشه از سایه های کم رنگ تری از قهوهای و بژ همراه آبی باشکوه اقیانوسی استفاده کنید.

دیوارهایی با رنگ آبی کله غازی به همراه وسایل تزیینی آبی ملایم و مبلمانی با تناژ قهوه ای روشن.ترکیب رنگ اجزاء و چیرمان می تواند فضای اتاق نشیمن شما رو آرامش بخش و راحت جلوه بده.

دیوارهایی با رنگ آبی کله غازی به همراه وسایل تزیینی آبی ملایم و مبلمانی با تناژ قهوه ای روشن. ترکیب رنگ اجزاء و چیرمان می تواند فضای اتاق نشیمن شما رو آرامش بخش و راحت جلوه بدهد.

اتاق نشیمنی با ترکیب سایه های رنگ قهوه ای ملایم کاناپه به همراه بالش یا کوسن های آبی پررنگ .به انتخاب رنگ های وسایل تزیینی و اجزاء اتاق دقت کنید که چگونه هارمونی به خوبی رعایت شده است.

اتاق نشیمنی با ترکیب سایه های رنگ قهوه ای ملایم کاناپه به همراه بالش یا کوسن های آبی پررنگ. به انتخاب رنگ های وسایل تزیینی و اجزاء اتاق دقت کنید که چگونه هارمونی به خوبی رعایت شده است.

طراحی یک اتاق نشیمن با نمایی شبیه به یک کلبه ساحلی با انتخاب رنگ ماسه ای برای دیوارها ویک آباژور که کلاهه اش بامبو رنگ است،پشتی های روی مبل که به آبی کبود است به همراه را های سفید رنگی که به زیبایی بیشتر اون ها کمک کرده ،میز پذیرایی به سبک بریک مارکر و صندلی های حصیری شکل

طراحی یک اتاق نشیمن با نمایی شبیه به یک کلبه ساحلی با انتخاب رنگ ماسه ای برای دیوارها و یک آباژور که کلاهه اش بامبو رنگ است. پشتی های روی مبل که به آبی کبود است به همراه راه راه های سفید رنگی که به زیبایی بیشتر اون ها کمک کرده. میز پذیرایی به سبک بریک مارکر و صندلی های حصیری شکل.

چگونه سایه های آبی را در طراحی بکار ببریم؟

در انتخاب رنگ های طیف آبی دقت کنید. انتخاب یک سایه اشتباه آبی می تواند اتاق شما رو دلگیر و یا بی سلیقه نشان دهد. سایه های ملایم فضا رو بزرگتر و روشن تر نشان می دهد. طیف های روشن رنگ آبی فضا را دوستانه تر و با نشاط تر جلوه می دهد و سایه های تیره تر، فضای اتاقتان را رسمی تر و لوکس تر خواهد کرد. همچنین برای ایجاد این جلوه می توانید از سایه های قهوه ای که متمایل به زرد هستند استفاده کنید.

یک فضای نشیمن شیک با انتخاب رنگ دیواری که به رنگ آبی کاربنی است و یک کاناپه شکلاتی رنگ همراه با کوسن هایی که رنگ میانه ای از هر دو رنگ است.

یک فضای نشیمن شیک با انتخاب رنگ دیواری که به رنگ آبی کاربنی است و یک کاناپه شکلاتی همراه با کوسن هایی که رنگ میانه ای از هر دو رنگ است.

طراحی یک اتاق نشیمن سنتی با استفاده از طیف های رنگی باشکوه تر،مبلمانی راحت و در عین حال فاخر با تنالیه قهوه ای روشن و تیره به همراه پرده های آبی ،یک فضای بانشاط و شیک را ارائه داده است.

طراحی یک اتاق نشیمن سنتی با استفاده از طیف های رنگی باشکوه تر، مبلمانی راحت و در عین حال فاخر با تنالیه قهوه ای روشن و تیره به همراه پرده های آبی، یک فضای با نشاط و شیک را ارائه داده است.

اتاق نشیمن با فضای خنثی و رسمی با انتخاب رنگ آبی متمایل به سرمه ای همراه با میز و صندلی های برنز رنگ به همراه وسایل و تزئیناتی که در انه ها طیف های رنگی گرم مشاهده میشود.

اتاق نشیمن با فضای خنثی و رسمی با انتخاب رنگ آبی متمایل به سرمه ای همراه با میز و صندلی های برنز رنگ به همراه وسایل و تزئیناتی که در آنها طیف های رنگی گرم مشاهده میشود.

دیوار هایی با رنگ آبی روشن همراه با مبلمانی که از روکش هایی با طیف قهوه ای متمایل به زرد استفاده شده است ،فضایی دنج و دوستانه را طراحی کرده است.

دیوار هایی با رنگ آبی روشن همراه با مبلمانی که از روکش هایی با طیف قهوه ای متمایل به زرد استفاده شده است، فضایی دنج و دوستانه را طراحی کرده است.

به هر حال، اگر شما فردی جسور برای انتخاب رنگ اتاق نشیمن خود هستید، ترکیب آبی و قهوه ای گزینه مناسبی برای شماست و این امکان را برایتان مهیا خواهد کرد تا یک فضای لوکس و مدرن و یا محیطی صمیمی و راحت را برایتان به ارمغان بیاورد. همانطور که در ابتدا به این مسئله اشاره کردیم، این خود شما هستید که برای انتخاب فضا تصمیم گیرنده هستید. پس با تحلیل آنچه در نظر دارید رنگ و طیف های مورد نظرتان را هماهنگ با وسایل مورد نیاز خود تهیه کنید.

درآینده نزدیک با ایده هایی با رنگ های مختلف برای طراحی و چیدمان اتاق نشیمن همراه شما خواهیم بود.